...return to index

Blue

Splits

5.2km 135m

Pos Name Club Age Class Time
1st Duncan Harris DEE M45 37:07
2nd John Embrey DEE M55 40:24
3rd Dan Weaver DEE M16 42:10
4th Robert Normanton DEE M21 43:44
5th Edward Halliwell DEE M40 46:51
6th Andrew Ward DEE M21 47:06
7th Huw Lewis DEE M55 49:06
8th Pete Owens DEE M55 50:26
9th Steve Ingleby DEE M60 51:14
10th Paul Shannon DEE M55 52:52
11th David Wathey MDOC M50 54:23
12th Darren Baker DEE M45 58:40
13th Andrew Allen DEE M50 60:07
14th Adrian Thiemicke DEE M50 61:09
15th Caroline Gregson DEE W50 65:09
16th Elaine Sutton DEE W45 65:35
17th Madeleine Moyle DEE W21 66:39
18th Sian Calow DEE W50 67:26
19th Andrew Baker DEE M45 67:35
20th Reg Simpson DEE M60 70:03
21st John Mercer   M50 73:20
22nd Bob Elmes DEE M70 80:34
w2 Richard Hill DEE M50 51:45
w10 Martin Pickering DEE M50 61:49

Green

Splits

4.2km 95m

Pos Name Club Age Class Time
1st Pauly-D Jones DEE M50 37:51
2nd Joe Stoddart DEE M45 43:52
3rd Edward Barnard DEE M35 46:01
4th Eifion Thomas DEE M65 47:44
5th David Dann MDOC M55 50:50
6th John Kewley MDOC M50 51:35
7th Graham Nilsen DEE M55 52:34
8th Elizabeth Hughes DEE W21 53:09
9th Jacqueline Embrey DEE W55 57:25
10th Barry Chambers DEE M60 58:09
11th John Cross DEE M45 59:29
12th Denis Murphy DEE M65 60:57
13th Anne Darlington ERYRI W60 61:17
14th Andrew Nielsen   M50 61:28
15th Richard Hughes DEE M60 63:24
16th Peter Hills DEE M70 64:39
17th Paul Challender DEE M35 68:15
18th Edward Jones DEE M45 68:22
19th Colin Darlington ERYRI M60 68:31
20th Adam Mackridge DEE M35 69:19
21st John Williams MWOC M70 72:49
22nd Michael Round DEE M60 73:53
23rd Neil Laidlaw MDOC M55 80:06
24th Anne Hurrell DEE W60 89:34
m8-22 Alan Mullock DEE M65 22:53
m16-17 m19-21 Hill Kulu   M45 65:25

Light Green

Splits

3.4km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Saskia Jones DEE W14 43:49
2nd Samuel Cross DEE M14 49:30
3rd Tim Murphy DEE M60 51:10
4th Geoff Woolfenden DEE M60 52:29
5th James Halliwell DEE M14 55:58
6th Louise Veasey DEE W40 62:02
7th John Evans DEE M75 63:47
8th John Mills DEE M65 70:03
9th Katrin Metsis     80:27
10th Arvo Kulu     80:29
11th Heather Hesketh     82:31
12th Carmel Burke   W45 93:33
13th Ken Hastings MDOC M55 96:54
w2 m9-11 Anna Harris DEE W12 33:18
w2 m9 m11-14 m17-18 Darren Anglesea   M50 49:05
m5-9 m11-17 m19 Martin Cranny DEE M75 56:59
w14 Peter Edwards DEE M75 78:35
m17-18 Sheila Hills DEE W70 119:40

Orange

Splits

2.8km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Isobel Jones DEE W18 40:59
2nd Elizabeth Goodwin DEE W14 47:33
3rd Maria Nielsen-Scott   W14 50:10
4th Gary Hodgkins   M50 60:01
5th Emma Weaver DEE W12 62:25
6th Morgan Roberts 1 KIN M13 86:40
7th Joshua Gregory 1 KIN   88:30
m16 Thomas Owens DEE M16 57:19

Yellow

Splits

2.2km 45m

Pos Name Club Age Class Time
1st Peter Nielsen-Scott     29:02
2nd Sakari Kulu     30:49
3rd Ellie Robinson   W12 39:54
4th Tegan Houston   W14 44:27
5th Tom Houston     44:32
6th Holly Cross DEE W6 49:32
7th Freya Searle-Jones 1 KIN   80:35
8th Elliot Vine 1 KIN M12 90:30
w5 Kieran Flanagan 1 KIN M13 33:31
m11 Ben Thomas 1 KIN M12 33:48