...return to index

Short Brown - M16

7.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st Matthew Fellbaum MDOC M16 52:47
2nd Euan Tebbutt LEI M16 76:26
3rd Miles Gilleard AIRE M16 88:13

Short Brown - M18

7.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st Rowan Capper EBOR M18 56:54
2nd Jake Field SYO M18 76:40

Short Brown - M21

7.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st Matthew Rooke LOC M21 58:44
2nd Robert Rose HOC M21 84:26
3rd Matt Driver SELOC M21 87:19

Short Brown - M40

7.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st Martyn Broadest AIRE M40 86:05

Short Brown - M45

7.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st Andy Thorpe EPOC M45 57:50
2nd Paul Taylor EPOC M45 62:00
3rd Alan Irving WCOC M45 62:41
4th Simon Martland EPOC M45 63:16
5th Nick Howlett LOC M45 66:40
6th Neil Conway AIRE M45 66:48
7th Ian Hopkins HOC M45 71:25
8th Lee Scott SYO M45 80:15
9th Mark Thomson IND M45 85:29
10th Richard Hill DEE M45 85:47
11th Alistair Tinto EPOC M45 89:43
12th Jon Darley GO M45 91:56
13th Nigel Lydon LEI M45 115:11

Short Brown - M50

7.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st Charlie Adams SYO M50 51:57
2nd Paul Chavasse DEE M50 65:24
3rd Jonathan Emberton EPOC M50 65:37
4th Mike Pedley EPOC M50 66:39
5th Mike Johnson SROC M50 70:38
6th Steve Dempsey MDOC M50 73:17
7th Trevor Hindle MDOC M50 75:24
8th David McCann MDOC M50 77:33
9th Pete Owens DEE M50 77:35
10th Ian Marshall AIRE M50 77:40
11th Nigel Beasant DEE M50 77:47
12th Martin Skinner WCOC M50 80:46
13th Andrew Yeates WCH M50 81:34
14th Mark Rawlinson LEI M50 81:48
15th Paul Wright PFO M50 82:12
16th David Vincent DVO M50 99:25
17th Stephen Fellbaum MDOC M50 100:16
m14-21 Lester Hartmann DVO M50 55:57

Short Brown - M55

7.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st James Crawford GO M55 61:49
2nd Gavin Smith SROC M55 71:32
3rd Kevan Latham SELOC M55 85:24
4th Albert Sunter SELOC M55 166:59

Short Brown - M65

7.5km

Pos Name Club Age Class Time
rtd Tony Varley SELOC M65  

Short Brown - W16

7.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st Pippa Dakin SYO W16 63:24

Short Brown - W18

7.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st Carolyn Hindle MDOC W18 85:26

Short Brown - W21

7.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st Rebecca Rooke SROC W21 59:21
2nd Heather Heppenstall LOC W21 69:23
3rd Sarah Atkinson LOC W21 73:52
4th Anya Crocker SOC W21 74:51
5th Alison Fryer LOC W21 99:37

Short Brown - W50

7.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st Rowena Browne SROC W50 105:50