...return to index

Short Blue - M45

4.75km

Pos Name Club Age Class Time
1st Pauly-D Jones DEE M45 45:48
2nd Mark Howell SN M45 53:50
3rd Paul Van Dam HALO M45 61:34
4th Ian Lowles WCOC M45 67:34
5th David Wathey MDOC M45 88:43
m1-4 m14-15 Edward Jones DEE M45 95:28

Short Blue - M50

4.75km

Pos Name Club Age Class Time
1st Mark Dakin SYO M50 59:47
2nd Martin Pickering DEE M50 60:07
3rd Paul Booth SELOC M50 62:56
4th David Potter BOK M50 64:07
5th Ken Durose DEE M50 66:53
m4 Andy Campbell DEE M50 56:28

Short Blue - M55

4.75km

Pos Name Club Age Class Time
1st Bruce Bryant OD M55 38:36
2nd Graham Nilsen DEE M55 58:40
3rd Stephen Bingham MDOC M55 63:32

Short Blue - M60

4.75km

Pos Name Club Age Class Time
1st Martin Green MDOC M60 52:10
2nd Michael Owen MDOC M60 96:48

Short Blue - M65

4.75km

Pos Name Club Age Class Time
1st Mike Hampton OD M65 47:16
2nd Tony Davies SELOC M65 47:21
3rd Peter Guillaume SYO M65 49:02
4th Brian Hughes HOC M65 49:37
5th Colin Drury SYO M65 59:48
6th Eifion Thomas DEE M65 60:29
7th John Pullin LOC M65 63:16
8th Dave Neild LOC M65 64:51
9th Trevor Roberts MDOC M65 66:27
10th Grahame Crawshaw MDOC M65 69:22
11th Chris Kirkham MDOC M65 75:12
12th Clive Atty SELOC M65 76:44
13th Fred Ross AIRE M65 80:40
14th John Nuttall IND M65 84:02
m11-14 Ian Watson MDOC M65 65:54

Short Blue - M70

4.75km

Pos Name Club Age Class Time
1st Bill Hyslop SROC M70 86:42

Short Blue - W16

4.75km

Pos Name Club Age Class Time
1st Chloe Potter BOK W16 40:01
2nd Laura Hindle MDOC W16 40:42
3rd Laura King AIRE W16 44:28
4th Ella Gilbert NOR W16 47:03
5th Katherine Lowles WCOC W16 57:12

Short Blue - W18

4.75km

Pos Name Club Age Class Time
1st Lois Jefferson LOC W18 50:01

Short Blue - W45

4.75km

Pos Name Club Age Class Time
1st Sara Campbell DEE W45 46:24
2nd Deb Murrell SROC W45 49:37
3rd Ann-Marie Duckworth DVO W45 49:51
4th Heather Phipps AIRE W45 54:27
5th Alison Corbett POTOC W45 72:00
6th Catherine Hill DEE W45 75:09
7th Jenn Hudd BOK W45 92:41
m4 Juliet Bentley SROC W45 88:48

Short Blue - W50

4.75km

Pos Name Club Age Class Time
1st Susan Skinner WCOC W50 43:53
2nd Joyce Marshall AIRE W50 48:44
3rd Claire Bushnell WCH W50 54:34
4th Rebekah Beadle LOC W50 55:33
5th Louise Dunn EBOR W50 55:34
6th Caroline Potter BOK W50 56:00
7th Sian Calow DEE W50 56:39
8th Caroline Gregson DEE W50 57:26
9th Hazel Hindle MDOC W50 63:02
10th Elizabeth Bales POTOC W50 64:06
11th Maggie Hateley DEE W50 75:48

Short Blue - W55

4.75km

Pos Name Club Age Class Time
1st Jane Anthony SROC W55 51:32
2nd Julie Couch EPOC W55 52:54
3rd Shirley Wood AIRE W55 56:02
4th Jane Campbell DEE W55 57:02
5th Anne Darlington ERYRI W55 65:16
6th Joy Irvine DEE W55 83:19
7th Jill Cochrane SROC W55 87:54

Short Blue - W60

4.75km

Pos Name Club Age Class Time
1st Jean Payne DEE W60 66:02
2nd Anne Wilson LOC W60 81:03