...return to index

Green - M14

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st James McCann MDOC M14 55:06
2nd Tom Wood ERYRI M14 63:27
3rd Joseph Goodwin WCOC M14 66:28

Green - M16

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st George Hudson-Chang LOC M16 39:41
2nd Sam Yates LOC M16 44:50
3rd Calum Mitchell LOC M16 51:11
4th Jack Caine LOC M16 60:53

Green - M21

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st Stuart Anders SELOC M21 70:05

Green - M45

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st David Pal DEE M45 50:38
2nd Iain Tebbutt LEI M45 50:43
3rd John Cross DEE M45 77:13

Green - M50

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st Paul Wood AIRE M50 46:32
2nd Peter Hudd BOK M50 53:29

Green - M55

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st Nev Myers EBOR M55 55:35
2nd Tim Murphy DEE M55 61:30
3rd Stephen Martin MDOC M55 73:01
4th Andrew Wood PFO M55 117:20

Green - M60

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st David Booker NOC M60 50:19
2nd David Rosen SROC M60 51:56
3rd Allan Darwell BOK M60 54:47
4th Christopher Kemp DEE M60 76:46
5th Reg Simpson DEE M60 86:55
6th Geoff Woolfenden DEE M60 92:20
w7 Colin Darlington ERYRI M60 92:12

Green - M65

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st Alan Mullock DEE M65 54:47
2nd Richard Clark EBOR M65 70:58
3rd John Pigott POTOC M65 72:22
4th Martin Gibbons WRE M65 76:56
5th Roy Stevenson SELOC M65 78:05
6th Bob Elmes DEE M65 79:57
7th James Smith DEE M65 90:31
m16 Mike Smithard DEE M65 54:07

Green - M70

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st Peter Carey OD M70 48:42
2nd Ted McDonald BOK M70 49:20
3rd Barrie Speake EBOR M70 53:33
4th David Mawdsley MDOC M70 54:54
5th Paul Jackson EPOC M70 59:10
6th Robert Vickers HOC M70 61:33
7th Richard Moss BL M70 63:05
8th Peter Lomas MDOC M70 63:10
9th Chris Boycott WCH M70 69:30
10th Jim Mitchell PFO M70 70:57
11th John Williams MWOC M70 72:31
12th David Walker MDOC M70 83:57
w7 Peter Marett SROC M70 85:04

Green - M75

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew Gregory MDOC M75 48:33
2nd Peter Edwards DEE M75 68:55
3rd Dick Whitworth BL M75 74:53
4th Ronald Williams DEE M75 83:56

Green - W14

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st Bethany Kippin TVOC W14 42:32
2nd Hannah Hateley DEE W14 44:10
3rd Imogen Wilson LEI W14 46:43
4th Tara Schwarze EBOR W14 48:18
5th Millie Stagg BOK W14 50:02
6th Ellie Bales POTOC W14 52:57

Green - W16

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st Anne Ockenden SROC W16 47:52
2nd Hannah Goldswain PFO W16 50:25
3rd Daisy Fletcher-Cooney LOC W16 51:07
4th Yasmin Field SYO W16 51:27
5th Gabriel Rawlinson LEI W16 51:37
6th Megan Harrison EPOC W16 52:31
7th Heather Craig WCH W16 55:52
8th Evelyn Elmes DEE W16 65:35

Green - W21

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st Madeleine Moyle IND W21 61:34
2nd Amy Majumdar DEE W21 71:18
3rd Elizabeth Pain JOK W21 116:03

Green - W35

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st Sue Williams WCH W35 91:10

Green - W40

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st Angela Darley GO W40 56:46
2nd Sarah Watkins SROC W40 74:50
3rd Josie Greenhalgh HORWICH RMI W40 84:02

Green - W45

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st Kerstin Mitchell HOC W45 54:38
2nd Alison Yeates WCH W45 58:40
3rd Tracy Craig WCH W45 60:04
4th Helen Martland EPOC W45 70:55
5th Ruth Harris DEE W45 76:18

Green - W50

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st Helen Pedley EPOC W50 54:13
2nd Karen Quickfall SROC W50 55:49
3rd Lindsey Bayles LOC W50 59:12
4th Roseanne Field SYO W50 60:13
5th Christine Collins WCH W50 60:33
6th Jacky Dakin SYO W50 61:47
7th Deborah Goodwin WCOC W50 71:03

Green - W55

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st Pat Moody DEE W55 47:29
2nd Jackie Chapman LOC W55 48:27
3rd Val Johnson DVO W55 54:19
4th Karen Clark EBOR W55 54:21
5th Lynden Hartmann DVO W55 59:23
6th Kath Speak MDOC W55 59:25
7th Gill Browne LOC W55 62:52
8th Pauline Smithard DEE W55 65:16
9th Valerie Gilleard AIRE W55 65:38
10th Linda Kelly CLARO W55 65:41
11th Marie Roberts MDOC W55 69:57
12th Gill Harrington SYO W55 76:32
13th Janet Leake EBOR W55 82:57
14th Judith Filmore LOC W55 93:57
m11 m14-16 Anna Nilsen DEE W55 65:08

Green - W60

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st Helena Burrows LOC W60 53:23
2nd Janet Nash LOC W60 58:01
3rd Jane Booker NOC W60 60:18
4th Susan Roome SROC W60 61:54
5th Kate Ingleby DEE W60 64:59
6th Anne Palmer BOK W60 70:09
7th Anne Hurrell DEE W60 95:20

Green - W65

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st Miriam Rosen SROC W65 52:50
2nd Barbara Majumdar DEE W65 60:04
3rd Sheila Carey OD W65 64:49
4th Julie Brook MDOC W65 65:01
5th Helen Neild LOC W65 68:46
6th Alison Doyle MDOC W65 78:31

Green - W70

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st Carol McNeill LOC W70 48:15