Green

...return to index

4.17km

Pos Name Club Age Class Time
1st George Hudson-Chang LOC M16 39:41
2nd Bethany Kippin TVOC W14 42:32
3rd Hannah Hateley DEE W14 44:10
4th Sam Yates LOC M16 44:50
5th Paul Wood AIRE M50 46:32
6th Imogen Wilson LEI W14 46:43
7th Pat Moody DEE W55 47:29
8th Anne Ockenden SROC W16 47:52
9th Carol McNeill LOC W70 48:15
10th Tara Schwarze EBOR W14 48:18
11th Jackie Chapman LOC W55 48:27
12th Andrew Gregory MDOC M75 48:33
13th Peter Carey OD M70 48:42
14th Ted McDonald BOK M70 49:20
15th Millie Stagg BOK W14 50:02
16th David Booker NOC M60 50:19
17th Hannah Goldswain PFO W16 50:25
18th David Pal DEE M45 50:38
19th Iain Tebbutt LEI M45 50:43
20th Daisy Fletcher-Cooney LOC W16 51:07
21st Calum Mitchell LOC M16 51:11
22nd Yasmin Field SYO W16 51:27
23rd Gabriel Rawlinson LEI W16 51:37
24th David Rosen SROC M60 51:56
25th Megan Harrison EPOC W16 52:31
26th Miriam Rosen SROC W65 52:50
27th Ellie Bales POTOC W14 52:57
28th Helena Burrows LOC W60 53:23
29th Peter Hudd BOK M50 53:29
30th Barrie Speake EBOR M70 53:33
31st Helen Pedley EPOC W50 54:13
32nd Val Johnson DVO W55 54:19
33rd Karen Clark EBOR W55 54:21
34th Kerstin Mitchell HOC W45 54:38
35th= Alan Mullock DEE M65 54:47
35th= Allan Darwell BOK M60 54:47
37th David Mawdsley MDOC M70 54:54
38th James McCann MDOC M14 55:06
39th Nev Myers EBOR M55 55:35
40th Karen Quickfall SROC W50 55:49
41st Heather Craig WCH W16 55:52
42nd Angela Darley GO W40 56:46
43rd Janet Nash LOC W60 58:01
44th Alison Yeates WCH W45 58:40
45th Paul Jackson EPOC M70 59:10
46th Lindsey Bayles LOC W50 59:12
47th Lynden Hartmann DVO W55 59:23
48th Kath Speak MDOC W55 59:25
49th= Tracy Craig WCH W45 60:04
49th= Barbara Majumdar DEE W65 60:04
51st Roseanne Field SYO W50 60:13
52nd Jane Booker NOC W60 60:18
53rd Christine Collins WCH W50 60:33
54th Jack Caine LOC M16 60:53
55th Tim Murphy DEE M55 61:30
56th Robert Vickers HOC M70 61:33
57th Madeleine Moyle IND W21 61:34
58th Jacky Dakin SYO W50 61:47
59th Susan Roome SROC W60 61:54
60th Gill Browne LOC W55 62:52
61st Richard Moss BL M70 63:05
62nd Peter Lomas MDOC M70 63:10
63rd Tom Wood ERYRI M14 63:27
64th Sheila Carey OD W65 64:49
65th Kate Ingleby DEE W60 64:59
66th Julie Brook MDOC W65 65:01
67th Pauline Smithard DEE W55 65:16
68th Evelyn Elmes DEE W16 65:35
69th Valerie Gilleard AIRE W55 65:38
70th Linda Kelly CLARO W55 65:41
71st Joseph Goodwin WCOC M14 66:28
72nd Helen Neild LOC W65 68:46
73rd Peter Edwards DEE M75 68:55
74th Chris Boycott WCH M70 69:30
75th Marie Roberts MDOC W55 69:57
76th Stuart Anders SELOC M21 70:05
77th Anne Palmer BOK W60 70:09
78th Helen Martland EPOC W45 70:55
79th Jim Mitchell PFO M70 70:57
80th Richard Clark EBOR M65 70:58
81st Deborah Goodwin WCOC W50 71:03
82nd Amy Majumdar DEE W21 71:18
83rd John Pigott POTOC M65 72:22
84th John Williams MWOC M70 72:31
85th Stephen Martin MDOC M55 73:01
86th Sarah Watkins SROC W40 74:50
87th Dick Whitworth BL M75 74:53
88th Ruth Harris DEE W45 76:18
89th Gill Harrington SYO W55 76:32
90th Christopher Kemp DEE M60 76:46
91st Martin Gibbons WRE M65 76:56
92nd John Cross DEE M45 77:13
93rd Roy Stevenson SELOC M65 78:05
94th Alison Doyle MDOC W65 78:31
95th Bob Elmes DEE M65 79:57
96th Janet Leake EBOR W55 82:57
97th Ronald Williams DEE M75 83:56
98th David Walker MDOC M70 83:57
99th Josie Greenhalgh HORWICH RMI W40 84:02
100th Reg Simpson DEE M60 86:55
101st James Smith DEE M65 90:31
102nd Sue Williams WCH W35 91:10
103rd Geoff Woolfenden DEE M60 92:20
104th Judith Filmore LOC W55 93:57
105th Anne Hurrell DEE W60 95:20
106th Elizabeth Pain JOK W21 116:03
107th Andrew Wood PFO M55 117:20
m16 Mike Smithard DEE M65 54:07
m11 m14-16 Anna Nilsen DEE W55 65:08
w7 Peter Marett SROC M70 85:04
w7 Colin Darlington ERYRI M60 92:12