...return to index

Blue - M14

6.02km

Pos Name Club Age Class Time
1st Zac Hudd BOK M14 41:57
2nd Alastair Thomas WCOC M14 42:18
3rd Daniel Spencer WCOC M14 51:40

Blue - M16

6.02km

Pos Name Club Age Class Time
1st Lachlan Chavasse DEE M16 46:06
2nd Jack Cryer PFO M16 46:12
3rd Alasdair Pedley EPOC M16 46:20
4th Eddie Narbett BOK M16 47:56
5th Tim Harrison SUFFOC M16 49:03
6th Finn Lydon LEI M16 49:58
7th Nicholas Wilson LEI M16 52:58
8th George Tanner PFO M16 60:10
9th James Howlett EBOR M16 62:31
10th Connor Smith DEE M16 66:19

Blue - M18

6.02km

Pos Name Club Age Class Time
1st Adam Bartlett LOC M18 43:43
2nd James Allison LOC M18 64:20

Blue - M35

6.02km

Pos Name Club Age Class Time
1st Edward Barnard DEE M35 67:01

Blue - M40

6.02km

Pos Name Club Age Class Time
1st Daniel Roth OD M40 61:40
2nd Edward Halliwell DEE M40 65:11
3rd Kelvin Dawson WCH M40 66:37
4th Paul Watson MDOC M40 80:50
5th David Harrison EPOC M40 87:33

Blue - M45

6.02km

Pos Name Club Age Class Time
1st Ian Wilson LEI M45 56:41

Blue - M50

6.02km

Pos Name Club Age Class Time
1st Roger Thomas WCOC M50 53:34
2nd Will Harrison SUFFOC M50 56:13
3rd Chris Penny AIRE M50 59:45
4th Jim Wood ERYRI M50 67:19
5th Graham Farley LOC M50 79:21

Blue - M55

6.02km

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew Kelly AIRE M55 49:52
2nd Ray Collins WCH M55 53:50
3rd Jonathan Gilbert NOR M55 59:35
4th Peter Jones AIRE M55 61:03
5th Jon Carberry SROC M55 62:18
6th Graham Capper EBOR M55 62:26
7th Simon Filmore LOC M55 68:26
8th Paul Shannon DEE M55 69:28
9th Robert King AIRE M55 71:26
10th Mark Garside WCH M55 71:29
11th Malcolm Irvine DEE M55 73:37
12th David Dann MDOC M55 74:02
13th Dave Bales POTOC M55 78:07
14th Simon Crocker DEE M55 89:45
m13 Graham Johnson DVO M55 74:44

Blue - M60

6.02km

Pos Name Club Age Class Time
1st Steve Ingleby DEE M60 51:21
2nd John Britton MDOC M60 53:59
3rd Martyn Roome SROC M60 55:22
4th Alistair Wood AIRE M60 56:05
5th Jonathan Howell WCH M60 57:28
6th Michael Baggott HOC M60 57:58
7th Douglas Henderson RR M60 62:13
8th Matthew Cochrane SROC M60 63:33
9th Rod Postlethwaite WRE M60 66:39
10th David Rose PFO M60 67:18
11th Clive Wilson SYO M60 67:36
12th David Shelley AIRE M60 68:38
13th Andrew Payne DEE M60 69:37
14th Roger Stein SBOC M60 73:16
15th David Downes WCOC M60 73:37
16th John Nash LOC M60 73:43
17th Christopher Calow DEE M60 75:01
18th Edwin Banks SOS M60 89:09
m15-16 Derek Fryer LOC M60 68:13

Blue - M65

6.02km

Pos Name Club Age Class Time
1st Julian Lailey SROC M65 58:12
2nd David Palmer BOK M65 59:31
3rd Martin Wilson BKO M65 61:25
4th Simon Cane LOC M65 77:44
5th Brian Jackson SROC M65 78:14
6th Henry Marston SYO M65 91:29
m13-17 Ian Couch EPOC M65 63:18

Blue - M70

6.02km

Pos Name Club Age Class Time
1st Michael Pearson WCOC M70 57:49
2nd Steve Burge LOC M70 79:25
3rd George Crawford-Smith PFO M70 97:35

Blue - W18

6.02km

Pos Name Club Age Class Time
1st Hannah Cleary-Hughes LOC W18 56:22

Blue - W21

6.02km

Pos Name Club Age Class Time
1st Cerys Manning MDOC W21 56:00

Blue - W35

6.02km

Pos Name Club Age Class Time
1st Anne Straube OD W35 55:01
2nd Lisa Broadest AIRE W35 81:34
3rd Alison Clark BL W35 122:55

Blue - W40

6.02km

Pos Name Club Age Class Time
1st Lynne Thomas WCOC W40 62:40
2nd Jane Stagg BOK W40 65:20
3rd Natasha Conway AIRE W40 67:08
4th Cath Williams WCH W40 67:13
5th Emma Harrison EPOC W40 71:54
w4 m12 rtd Amanda Crawshaw EPOC W40  

Blue - W45

6.02km

Pos Name Club Age Class Time
1st Jane McCann MDOC W45 74:43
2nd Trish Lydon LEI W45 98:21

Blue - W50

6.02km

Pos Name Club Age Class Time
1st Elizabeth Jackson DEE W50 56:15
2nd Jo Cleary LOC W50 56:44
3rd Vicky Thornton MDOC W50 57:30
4th Liz Phillips OD W50 65:11
5th Judith Wood PFO W50 77:57

Blue - W55

6.02km

Pos Name Club Age Class Time
1st Mary Ockenden SROC W55 60:22
2nd Judy Burge LOC W55 63:04
m6-9 Jacqueline Embrey HOC W55 106:35