Blue

Splits

6.375km 135m

Pos Name Club Age Class Time
1st Edward Calow DEE M18 43:32
2nd Duncan Harris DEE M45 43:48
3rd Daniel Weaver DEE M14 46:04
4th Iain Bell DEE M50 46:06
5th Andrew Murphy DEE M35 47:39
6th Ian Jones ERYRI M45 48:39
7th Edward Halliwell DEE M40 48:58
8th Noel Schorah DEE M50 51:42
9th Malcolm Irvine DEE M55 52:23
10th Simon Coppock DEE M50 52:39
11th Paul Shannon DEE M55 52:52
12th Pete Owens DEE M50 55:11
13th Richard Griffin MDOC M40 61:40
14th Nick Stafford DEE M40 67:49
w5 Martin Smith   M55 82:57

Green

Splits

4.6km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Eifion Thomas DEE M65 42:25
2nd Anthony Brockway DEE M50 46:01
3rd Barry Chambers DEE M60 46:20
4th Mathew Kemp DEE M20 46:38
5th Philip Hay DEE M45 47:22
6th Connor Smith   M16 47:58
7th Andrew Brown DEE M45 49:41
8th Alan Mullock DEE M65 50:38
9th John Padget DEE M70 51:56
10th Pat Moody DEE W55 52:37
11th= Richard Hughes DEE M55 52:47
11th= Evelyn Elmes DEE W16 52:47
13th Andy Payne DEE M60 52:52
14th John Mercer IND M50 53:06
15th Anna Nilsen DEE W55 54:22
16th Ruth Harris DEE W45 54:41
17th John Sherwood DEE M65 56:55
18th Joy Irvine DEE W55 57:44
19th Reg Simpson DEE M60 58:01
20th Graham Nilsen DEE M55 58:57
21st Adrian Thiemicke DEE M45 59:10
22nd James Smith DEE M65 59:35
23rd Paul Nicholson DEE M60 59:55
24th Neil Laidlaw MDOC M55 61:11
25th John Williams MWOC M70 61:36
26th Geoff Woolfenden DEE M60 64:55
27th Peter Hills DEE M70 67:26
28th Andrew Nielsen IND M50 70:00
29th Andrew Tarr DEE M75 73:03
30th Anne Hurrell DEE W60 85:29
m9 Chris Wilcox DEE M60 36:20
m14 m17-18 Jean Payne DEE W60 63:08

Light Green

Splits

3.825km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jim Wood ERYRI M50 28:23
2nd Tom Wood ERYRI M14 32:54
3rd Bob Elmes DEE M65 40:40
4th Beverley Budgen IND W21 41:55
5th Clare Crocker DEE W55 43:01
6th Tim Murphy DEE M55 43:20
7th Susan Sherwood DEE W65 43:35
8th Bob Roach DEE M70 43:51
9th Ritz Ritzema DEE M70 46:30
10th James & William Coppock DEE M12 46:37
11th Hannah Kemp DEE W16 47:04
12th Helen Elmes DEE W20 47:11
13th Peter Edwards DEE M75 47:14
14th Anna Harris DEE W12 48:04
15th David Brown DEE M14 48:28
16th John Mills DEE M65 48:55
17th Garry Hodgkins IND M50 51:23
18th Meg Owens DEE W50 53:31
19th Ken Hastings MDOC M50 54:42
20th Barry Barnes DEE M70 59:01
21st Catriona Fleming DEE W45 59:21
22nd David Kershaw   M50 69:31
23rd Vivienne Kershaw   W50 76:34
24th Sheila Hills DEE W65 77:39
w6 Michael Brockway IND M21 40:41
m9-12 Terry Harper DEE M75 46:24
w7 Stephen Smith IND   62:22

Orange

Splits

3.2km 20m

Pos Name Club Age Class Time
1st David Wathey MDOC M45 20:45
2nd Samuel Cross DEE M14 27:36
3rd Jane Wood ERYRI W50 33:03
4th Edward & Elinor Jones IND M35 37:33
5th Katie Wilson DEE W12 37:50
6th Rebecca Hay DEE W10 39:22
7th Catriona Schorah DEE W50 44:14
8th Hannah Irvine DEE W21 53:40
9th Sue Sinclair DEE W65 59:48
10th Philip Wood ERYRI M12 69:00

Yellow

Splits

2.35km 10m

Pos Name Club Age Class Time
1st Emma Weaver DEE W12 18:27
2nd Dominic Wathey MDOC M10 21:17
3rd Bethan Jordan IND W12 26:23
4th Megan Francis IND W12 26:25
5th Lucy Hay DEE W6 34:51
6th= Davina Jordan IND W40 35:21
6th= Kathleen Francis IND W45 35:21