Blue

Splits

5.5km 275m

Pos Name Club Age Class Time
1st Tim Higginbottom   M40 45:16
2nd Jon Hateley DEE M50 58:46
3rd Edward Calow DEE M18 59:20
4th Duncan Harris DEE M45 66:18
5th Christopher Calow DEE M60 69:59
6th Darren Baker DEE M45 71:54
7th Delyth Darlington ERYRI W21 74:45
8th Daniel Weaver DEE M14 76:23
9th Pauly-D Jones DEE M45 77:06
10th= Simon Coppock DEE M50 81:06
10th= Elizabeth Jackson DEE W50 81:06
12th Noel Schorah DEE M50 82:54
13th Sian Calow DEE W50 99:44
14th Andy Payne DEE M60 100:20
15th Elaine Sutton DEE W45 106:30
rtd Peter Potter DEE M55  
rtd Maggie Hateley DEE W50  
m2-22 Steve Ingleby DEE M60 24:13
w22 Paul Shannon DEE M55 77:43
m10-22 Catherine Hill DEE W45 78:53
m16-22 Edward Halliwell DEE M40 103:22

Green

Splits

4.1km 220m

Pos Name Club Age Class Time
1st Mike Smithard DEE M65 48:42
2nd John Padget DEE M70 55:09
3rd Norman Hall DEE M65 55:55
4th Grace Majumdar DEE W21 58:36
5th Eifion Thomas DEE M65 59:58
6th Jim Wood ERYRI M50 61:02
7th Eddie Speak MDOC M60 67:40
8th Barry Chambers DEE M60 67:54
9th Anne Darlington ERYRI W55 67:57
10th Richard Hughes DEE M55 73:52
11th Peter Hills DEE M70 74:34
12th Anthony Brockway DEE M50 75:34
13th Alan Mullock DEE M65 75:38
14th Hannah Hateley DEE W14 76:33
15th Pat Moody DEE W55 76:43
16th Denis Murphy DEE M65 79:12
17th Reg Simpson DEE M60 79:16
18th Jean Payne DEE W60 87:56
19th Robert Verity DEE M70 88:56
20th Andrew Nielsen   M50 89:28
21st Paul Nicholson DEE M60 90:26
22nd Colin Darlington ERYRI M60 90:31
23rd John Williams MWOC M70 95:05
24th Margaret Murphy DEE W65 98:46
25th Anne Hurrell DEE W60 105:39
26th Geoff Woolfenden DEE M60 106:00
27th James Smith DEE M65 112:43
m18 John Heppenstall DEE M40 49:51
m9 Fiona Barnard DEE W35 57:10
m11-18 Ian Gilmartin DEE M55 73:53
m3-11 m16 Barbara Majumdar DEE W65 73:56
m9 John Sherwood DEE M65 78:07

Short Green

Splits

3.1km 135m

Pos Name Club Age Class Time
1st Tom Wood ERYRI M14 48:18
2nd Adam Mackridge   M35 55:57
3rd Nick Stafford DEE M40 59:16
4th Tim Murphy DEE M55 61:25
5th Chris Kemp DEE M60 74:52
6th Barbara Verity DEE W65 75:29
7th John Mills DEE M65 76:46
rtd Vivienne Pitcher DEE W60  
m1-9 rtd Sheila Hills DEE W65  
w15 Peter Edwards DEE M75 52:46
w15 John Evans DEE M75 65:48
m11 Terry Harper DEE M75 84:49

Light Green

Splits

3.0km 150m

Pos Name Club Age Class Time
1st Chris Murphy DEE W55 68:33
2nd Saskia Jones DEE W14 70:51
3rd Clare Crocker DEE W55 71:25
4th Michael Round DEE M60 72:04
5th Mark Wright DEE M45 74:00
6th Anna Harris DEE W12 78:57
7th Carmel Burke   W45 85:33
8th Isabel Hill DEE W14 90:58
9th Willow Moody DEE W14 112:50
rtd Vivienne Kershaw   W50  
m8-14 Glynis Davies   W55 75:20
m12-14 David Kershaw   M50 94:00
m11-14 Ken Hastings MDOC M55 125:40

Orange

Splits

2.2km 110m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sandra Wright   W50 80:43
m11-12 Katie Wilson DEE W12 84:05
m11 Elizabeth Goodwin DEE W12 86:38

Yellow

Splits

1.9km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rebecca Hay DEE W10 26:48
2nd Devi Heppenstall DEE W14 32:00
m6 Emma Weaver DEE W12 42:16