...return to index

Blue

Splits

2.125km

Pos Name Club Age Class Time
1st Olly Williams DEE M20 10:34
2nd Jon Hateley DEE M50 13:29
3rd Ed Halliwell DEE M40 14:45
4th Pauly-D Jones DEE M45 14:58
5th Michael Beasant DEE M21 15:57
6th Paul Shannon DEE M55 17:03
7th Elizabeth Jackson DEE W50 17:49
8th Simon Coppock DEE M50 18:19
9th Catherine Hill DEE W45 18:38
10th Maggie Hateley DEE W50 18:55
11th Nick Stafford DEE M40 19:07
12th Adrian Thiemicke DEE M45 19:24
13th Andrew Baker DEE M45 19:36
14th Pat Moody DEE W55 20:38
15th Ian Williams DEE M50 20:39
16th Jennifer Beasant DEE W50 27:37

Green

Splits

1.575km

Pos Name Club Age Class Time
1st Connor Smith   M16 10:32
2nd Mike Smithard DEE M65 11:07
3rd Daniel Weaver DEE M14 11:27
4th Hannah Hateley DEE W14 12:05
5th Jane Campbell DEE W55 14:00
6th Michael Hood SELOC M55 14:57
7th Norman Hall DEE M65 15:01
8th Ruth Harris DEE W45 15:14
9th Alan Mullock DEE M65 15:23
10th Evelyn Elmes DEE W16 15:24
11th James Smith DEE M65 16:00
12th Anna Harris DEE W12 16:13
13th John Sherwood DEE M65 16:25
14th Richard Hughes DEE M55 16:43
15th Willow Moody DEE W14 17:43
16th Ian Gilmartin DEE M55 18:36
17th Jean Payne DEE W60 18:49
18th= Pauline Smithard DEE W55 18:54
18th= Bob Elmes DEE M65 18:54
20th Geoff Woolfenden DEE M60 20:28
21st Jean Rostron POTOC W70 21:23
m6 Denis Murphy DEE M65 17:24
m6 Anne Hurrell DEE W60 21:13
m4 Margaret Murphy DEE W65 23:30

Light Green

Splits

1.325km

Pos Name Club Age Class Time
1st Tim Murphy DEE M55 13:43
2nd Isabel Hill DEE W14 15:18
3rd James Halliwell DEE M14 15:26
4th John Mills DEE M65 15:50
5th Gary Hoogkins   M50 17:02
6th David Kershaw   M50 19:31
7th Ken Hastings MDOC M50 22:00
8th Vivienne Kersaw   W50 23:41
9th Gordon Pepper   M40 31:00
w14 Terry Harper DEE M75 15:43

Orange

Splits

1.175km

Pos Name Club Age Class Time
1st John Cross DEE M45 9:40
2nd Samuel Cross DEE M14 10:11

Yellow

Splits

1.6km

Pos Name Club Age Class Time
1st Emma Weaver DEE W12 13:02
2nd Holly Cross DEE W5 19:40