...return to index

Blue

Splits

4.1km 35m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jon Hateley DEE M50 32:31
2nd Pauly-D Jones DEE M45 35:19
3rd Noel Schorah DEE M50 39:13
4th Daniel Weaver DEE M14 43:04
5th Martin Green MDOC M60 43:05
6th Darren Baker DEE M45 43:33
7th Paul Shannon DEE M55 44:27
8th Richard Griffin MDOC M40 45:21
9th Catherine Hill DEE W45 50:49
10th Pete Owens DEE M50 56:26
11th Andrew Baker DEE M45 58:58
12th Peter Potter DEE M55 59:49
13th Elaine Sutton DEE W45 60:46
14th David Dann MDOC M55 61:30
15th Nick Stafford DEE M40 62:58
16th Richard Hughes DEE M55 67:58
17th Jill Cochrane SROC W55 88:13

Green

Splits

3.5km 35m

Pos Name Club Age Class Time
1st Mike Smithard DEE M65 31:38
2nd Christopher Calow DEE M60 39:21
3rd Edward Barnard DEE M35 42:43
4th Alan Mullock DEE M65 43:40
5th David Tagg-Oram IND M21 44:40
6th Pat Moody DEE W55 44:54
7th Anthony Brockway DEE M50 45:21
8th Grace Majumdar DEE W21 45:52
9th Jane Campbell DEE W55 46:58
10th Barry Chambers DEE M60 47:30
11th Graham Sutton DEE M55 48:30
12th Connor Smith SANDBACH SCHOOL M16 49:22
13th Andy Payne DEE M60 49:59
14th Denis Murphy DEE M65 52:38
15th John Sherwood DEE M65 54:04
16th Matthew Cochrane SROC M60 56:08
17th Pauline Smithard DEE W55 56:17
18th Adrian Thiemicke DEE M45 60:34
19th John Williams MWOC M70 63:33
20th James Smith DEE M65 64:24
21st Margaret Murphy DEE W65 67:10
22nd Andrew Nielsen IND M50 75:58
23rd Chris Kemp DEE M60 76:44
24th Anne Hurrell DEE W60 80:55
25th Lorna Gibbs DEE W40 102:35
w19 John Padget DEE M70 47:35

Lt Green

Splits

2.825km 15m

Pos Name Club Age Class Time
1st Tim Murphy DEE M55 37:17
2nd Sian Calow DEE W50 38:29
3rd John Evans DEE M75 38:42
4th Susan Sherwood DEE W65 39:07
5th Isabel Hill DEE W14 41:03
6th Simon Coppock DEE M50 41:35
7th Anna Harris DEE W12 42:04
8th Michael Round DEE M60 43:46
9th Terry Harper DEE M75 44:24
10th John Mills DEE M65 45:29
11th John Mercer IND M50 47:03
12th Andy Pemberton IND M45 47:12
13th Willow Moody DEE W14 47:45
14th Lisa Majumdar DEE W21 48:22
15th James Wright 1ST BARNSTON SCOUTS M12 52:39
16th Catriona Fleming DEE W45 53:01
17th Peter Edwards DEE M75 56:43
18th Carmel Burke IND W45 67:22
19th Ken Hastings MDOC M50 73:49
20th Vivienne Kershaw   W50 82:17
21st Gary Hodgkins IND M50 86:03
22nd David Kershaw   M50 87:17
m16 Barry Barnes DEE M70 49:50
w7 Heather Heskey IND W45 52:41
m19 Sue Hill IND W50 111:36

Orange

Splits

2.075km 15m

Pos Name Club Age Class Time
1st Maria Nielsen-Scott IND W14 52:08
rtd Samuel Cross DEE M14  
m8-9 John Cross DEE M45 17:16
w8 Anne and Lucy Archer IND W21 47:56
m5-14 Elizabeth Goodwin DEE W12 59:20

Yellow

Splits

1.65km 15m

Pos Name Club Age Class Time
1st F Rooney L Rooney P Nielson-Scott IND W10 21:53
2nd Holly Cross DEE W5 28:57
3rd Rosie Hartwell 1ST BARNSTON SCOUTS W19 30:00
4th= Maya Welbourn 1ST BARNSTON W14 30:07
4th= Kirsten Peters 1ST BARNSTON W12 30:07
6th Emma Weaver DEE W12 30:24
7th Conall Dalgarno MICKLE TRAFFORD M10 30:31
8th Ben Liggett MICKLE TRAFFORD M10 30:39
9th Andrew Mitchell   M40 40:02
10th Luke Hill 1ST BARNSTON M10 45:35
11th= Ollie Price 1ST BARNSTON M10 47:44
11th= Olly Hill 1ST BARNSTON M10 47:44
13th Noah Szabo 1ST BARNSTON M10 48:37
14th Ben Williams 1ST BARNSTON SCOUTS M12 49:23
15th Thomas Hartwell 1ST BARNSTON SCOUTS M12 49:30
16th Charlie Douglas 1ST BARNSTON SCOUTS M12 50:51
17th Ellie Robinson IND W12 60:23
m2 Helen Nielsen-Scott IND W12 27:42