...return to index

Blue

Splits

6.1km

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Steve Ingleby DEE M60 46:22 1:07
2nd Daniel Weaver DEE M14 48:36 1:25
3rd Lee Scott SYO M45 49:56 1:12
4th Edward Halliwell DEE M40 51:59 1:03
5th Paul Shannon DEE M55 52:08 0:59
6th Brendan Bolland WAROC M45 53:19 0:42
7th Pete Owens DEE M50 53:31 1:33
8th Paul Clifford MDOC M50 55:39 1:40
9th Pauly-D Jones DEE M45 56:08 2:03
10th Ian Jones ERYRI M45 57:05 0:50
11th John Brammer DEE M55 57:21 1:17
12th Richard Griffin MDOC M40 62:48 1:10
13th Andrew Baker DEE M45 66:29 1:01
14th Sian Calow DEE W50 72:37 1:01
15th Peter Potter DEE M55 75:09 1:29
16th Catherine Hill DEE W45 76:42 0:51
17th Stephen Martin MDOC M50 78:58 1:44
18th Caroline Gregson DEE W50 85:59 1:00
m21 Richard Hill DEE M45 63:38 1:45

Green

Splits

5km

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Mike Smithard DEE M65 40:10 0:41
2nd Hannah Hateley DEE W14 42:03 1:03
3rd Connor Smith SS M16 42:51 1:15
4th Grace Majumdar DEE W21 43:02 0:52
5th Edward Barnard DEE M35 43:39 0:38
6th Sara Campbell DEE W45 43:50 1:10
7th Ewan Darlington SS M16 44:28 0:48
8th Graham Sutton DEE M55 45:38 1:30
9th Paul Smith DVO M45 45:48 0:35
10th Matthew Cochrane SROC M60 46:24 1:01
11th Nick Stafford DEE M40 46:35 1:22
12th Martin Green MDOC M60 47:25 0:52
13th Barry Chambers DEE M60 48:29 1:16
14th John Padget DEE M70 48:52 0:48
15th Eifion Thomas DEE M65 49:51 0:44
16th Ian Williams DEE M50 50:11 1:04
17th Toby Brady SS M16 50:21 0:31
18th Pat Moody DEE W55 50:41 1:24
19th Norman Hall DEE M65 50:52 1:02
20th Rick Hughes DEE M55 51:29 0:45
21st John Sherwood DEE M65 51:41 0:53
22nd David Tagg-Oram IND M21 52:13 1:04
23rd Reg Simpson DEE M60 52:36 0:35
24th Maggie Hateley DEE W50 53:02 0:56
25th Kath Speak MDOC W55 54:10 1:22
26th Alan Mullock DEE M65 54:21 1:03
27th Simon Fletcher CDLH M40 54:45 0:33
28th Clare Griffin MDOC W40 54:58 0:52
29th Graham Horrocks PFO M50 55:55 0:54
30th Kitty Jones DEE W18 56:02 1:15
31st Pauline Smithard DEE W55 60:17 1:19
32nd Marie Roberts MDOC W55 60:33 1:41
33rd Ian Gilmartin DEE M55 63:45 0:53
34th John Pigott POTOC M65 64:00 1:12
35th James Smith DEE M65 66:24 0:42
36th Jill Cochrane SROC W55 67:51 1:14
37th Jean Rostron POTOC W70 68:24 2:11
38th Anne Hurrell DEE W60 71:16 1:05
39th John Williams MWOC M70 71:31 1:07
40th Michael Richardson DEE M70 72:43 1:04
41st Stephen Beresford MDOC M65 74:02 0:40
42nd Peter Yoxall POTOC M65 74:09 1:15
43rd Adrian Thiemicke DEE M45 78:17 0:49
44th Julie Brook MDOC W65 78:35 1:04
45th Neil Laidlaw MDOC M55 81:23 0:52
46th Margaret Murphy DEE W65 91:57 0:51
m15 Trevor Roberts MDOC M65 56:35 0:56
m14 Denis Murphy DEE M65 57:53 0:33
m20-22 Barbara Majumdar DEE W65 71:22 0:36

Light Green

Splits

3.525km

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Evelyn Elmes DEE W16 33:57 1:28
2nd Andy Campbell DEE M50 35:29 0:21
3rd Anna Harris DEE W12 39:38 0:47
4th Peter Bream MDOC M45 39:48 1:01
5th John Evans DEE M75 41:18 1:15
6th= Michael Round DEE M60 42:43 1:13
6th= Nathan Townshend POTOC M55 42:43 0:32
8th Terry Harper DEE M75 45:25 0:50
9th John Mills DEE M65 45:41 0:52
10th Clare Crocker DEE W55 47:11 1:19
11th Lorraine Jackson DVO W45 52:13 1:22
12th Saskia Jones DEE W14 52:26 1:08
13th Willow Moody DEE W14 53:14 1:41
14th Alan Heron SELOC M80 53:17 0:52
15th Susan Sherwood DEE W65 53:32 1:08
16th Bob Roach DEE M70 56:24 1:03
17th Carmel Burke IND W45 60:24 0:55
18th Lorna Gibbs DEE W40 61:18 0:44
19th Paul Hesketh IND M40 62:36 0:51
20th Ross Crook IND M60 63:01 1:45
21st Ashley Wright IND M35 64:06 0:48
22nd David Kershaw   M50 66:21 1:11
23rd Catriona Fleming DEE W45 69:07 0:50
24th Ken Hastings MDOC M50 69:37 0:49
25th Kieran Bennett SS M14 75:56 0:59
26th Sue Hill IND W50 77:17 1:43
27th Carol Stynnes-Martin MDOC W40 78:53 0:56
28th David Morris IND M50 79:02 1:23
29th Vivienne Kershaw   W50 80:21 1:59
30th Andrew Malins IND M45 84:38 0:55
m14 Peter Edwards DEE M75 54:25 0:22

Orange

Splits

2.625km

Pos Name Club Age Class Time
1st John Cross DEE M45 26:17
2nd Sam Wakefield IND M13 33:33
3rd James Halliwell DEE M14 33:46
4th Samuel Cross DEE M14 38:29
5th Zac Grinter and Harry Bugg IND M8 41:16
6th Katie Wilson DEE W12 41:38
7th Jack Carroll SS M12 46:44
8th Joshua Stapleton CDLH M12 49:43
9th Joe Sweeney SS M12 51:36
10th Dylan Bugg and George Kift IND M10 56:37
11th Angus Paddison IND M10 65:20
12th Joe Hulmston IND M12 70:13
13th Daniel Atkinson CDLH M12 82:46
14th Joanne Lee IND W45 131:24

Yellow

Splits

1.925km

Pos Name Club Age Class Time
1st Alex Walker CDLH M12 17:52
2nd Davina Jordan IND W40 18:20
3rd Harry Brown CDLH M10 19:01
4th Bethan Jordan UPTON W12 19:15
5th Henry Brown CDLH M10 20:05
6th Thomas Riley MKT M10 20:22
7th Ben Liggett MKT M10 21:25
8th Louisa Brammer DEE W10 21:47
9th Conall Dalgarno MKT M10 22:22
10th Holly Cross DEE W5 23:22
11th Matthew Halliwell IND M10 25:43
12th Cameron Marsh & Adam Jose SS M12 26:42
13th Catrin Williams IND W5 38:02
14th Daniel Williams IND M6 38:06
15th Catherine Line TARPORLEY BEAVERS W40 45:41
16th Jackie Webb TARPORLEY BEAVERS W45 46:12
17th David Walker SCOUTS M50 47:43
18th Jackie Whitehead BEAVERS W45 48:22
19th Kieran & Sarah Anderson IND M30 48:54
20th Matthew Wesson TARPORLEY BEAVERS M40 49:37