...return to index

Blue

Splits

6.225km

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Edward Calow DEE M18 49:15 1:22
2nd Jon Hateley DEE M50 53:21 1:22
3rd Iain Bell DEE M50 54:09 3:22
4th Paul Chavasse DEE M50 58:13 1:15
5th Steve Ingleby DEE M60 61:38 1:21
6th Elizabeth Jackson DEE W50 69:34 1:38
7th Paul Shannon DEE M55 72:19 1:39
8th Daniel Weaver DEE M14 76:15 2:16
9th Sian Calow DEE W50 87:50 1:27
10th Stephen Martin MDOC M50 105:33 3:23
11th Howard Williams IND M55 134:05 3:17
rtd Christopher Calow DEE M60   1:45
m24 Catherine Hill DEE W45 82:09 1:25
m24-27 Nick Stafford DEE M40 87:21 2:51

Green

Splits

5.025km

Pos Name Club Age Class Time
1st Eifion Thomas DEE M65 53:24
2nd Lachlan Chavasse DEE M16 54:16
3rd Martin Green MDOC M60 57:05
4th Mike Smithard DEE M65 69:47
5th Ruth Harris DEE W45 79:42
6th Kitty Jones DEE W18 79:50
7th Alan Mullock DEE M65 84:16
8th Reg Simpson DEE M60 90:42
9th Adrian Thiemicke DEE M45 92:08
10th Ian Gilmartin DEE M55 108:48
11th Andrew Nielson   M50 114:56
rtd Maggie Hateley DEE W50  
m18 m20-21 Norman Hall DEE M65 68:27
m10 Barry Chambers DEE M60 71:19
m15-22 Bob Elmes DEE M65 81:20
m18-21 Chris Kemp DEE M60 103:58
m14 m19-22 John Williams MWOC M70 105:48
m15-21 Anne Hurrell DEE W60 126:45

Light Green

Splits

4.1km

Pos Name Club Age Class Time
1st Hannah Hateley DEE W14 45:56
2nd Hannah Kemp DEE W16 60:13
3rd Saskia Jones DEE W14 60:34
4th Anna Harris DEE W12 61:14
5th Charlie Jordan FALLI M14 67:46
6th Pat Moody DEE W55 69:01
7th James Wright SCOUTS M12 70:02
8th Evelyn Elmes DEE W16 71:05
9th Isabel Hill DEE W14 76:40
10th Nina Jones DEE W16 76:47
11th Sonia Chavasse DEE W50 79:21
12th David Knapp IND M21 83:23
13th Pauline Smithard DEE W55 85:20
14th Cheryl Challenger   W45 93:44
15th Willow Moody DEE W14 94:34
16th David Morris   M50 108:20
17th Carol Stynes-Martin MDOC W40 109:26
18th Simon Coppock DEE M50 113:13
19th Joanne Lee IND W25 129:28
20th Peter Edwards DEE M75 130:22
m13-19 Terry Harper DEE M75 64:42
m14-20 Barry Barnes DEE M70 68:36
m4-6 m8 m13 m16-19 Catriona Fleming DEE W45 98:07
m15 Mark Wright DEE M45 111:53
m8-15 Ken Hastings MDOC M50 114:53

Orange

Splits

3.15km

Pos Name Club Age Class Time
1st Samuel Cross DEE M14 57:48
2nd James Halliwell DEE M14 93:40
m9 John Cross DEE M45 55:39
m9 Davina Jordan   W40 69:45
m9 m12 Paul O'Neill   M45 86:21

Yellow

Splits

2.25km

Pos Name Club Age Class Time
1st Matthew Halliwell   M10 19:37
2nd Holly Cross DEE W8 20:57
3rd Thomas Riley   M10 24:10
4th Gonall Dalgarno   M10 24:15
5th Bethan Jordan UPTON W10 30:50
6th Emma Weaver DEE W12 31:54
7th Thomas Hartwell SCOUTS M12 37:53
8th Rosie Hartwell SCOUTS W14 38:19
9th Maya Welbourn SCOUTS W14 39:00