...return to index

Blue

Splits

5.925km

Pos Name Club Age Class Time
1st Philip Vokes DEE M18 38:14
2nd Duncan Harris DEE M45 41:21
3rd Noel Schorah DEE M50 46:56
4th Dan Weaver DEE M14 48:26
5th Pete Owens DEE M50 49:54
6th Simon Coppock DEE M50 51:38
7th Paul Shannon DEE M55 52:45
8th Elizabeth Jackson DEE W50 55:38
9th Edward Halliwell DEE M40 56:12
10th Darren Baker DEE M45 58:50
11th River Edis-Smith MDOC M16 60:15
12th Richard Griffin MDOC M40 60:32
13th Peter Ross MDOC M65 63:09
14th Elaine Sutton DEE W45 65:47
15th Ian Farrell MDOC M21 66:03
16th Evelyn Elmes DEE W16 72:24
17th Iain Smith IND M45 77:11
18th Maggie Hateley DEE W50 78:57
19th Clare Griffin MDOC W40 82:22
m11 Stephen Martin MDOC M50 59:25

Green

Splits

4.425km

Pos Name Club Age Class Time
1st Jon Hateley DEE M50 31:51
2nd Matthew Cochrane SROC M60 37:43
3rd George Southern SANDBACH M16 39:20
4th= Connor Smith SANDBACH M16 39:32
4th= Mike Smithard DEE M65 39:32
6th Hannah Hateley DEE W14 40:09
7th Ewan Darlington DEE M16 40:36
8th Anthony Brockway DEE M50 40:38
9th Thomas Entwistle   M20 42:04
10th Martin Green MDOC M60 42:06
11th Toby Brady DEE M16 43:50
12th Fiona Barnard DEE W35 44:36
13th Alan Mullock DEE M65 45:00
14th John Padget DEE M70 45:37
15th Elizabeth Hughes   M21 46:00
16th Andrew Williams DEE M65 46:53
17th Jillyan Dobby MDOC W60 48:09
18th Pat Moody DEE W55 49:05
19th Denis Murphy DEE M65 50:06
20th Richard Hughes DEE M55 50:22
21st Nick Blackburn IND M45 50:56
22nd Graham Sutton DEE M55 51:02
23rd John Sherwood DEE M65 52:47
24th Michael Richardson DEE M70 53:04
25th Andrew Nielson IND M50 53:11
26th Reg Simpson DEE M60 55:58
27th JeanPayne DEE W60 56:30
28th James Smith DEE M65 56:55
29th Willow Moody DEE W14 57:02
30th Geoff Woolfenden DEE M60 59:27
31st Bob Elmes DEE M65 60:03
32nd Adrian Thiemicke IND M45 60:21
33rd Pauline Smithard DEE W55 61:04
34th Anne Hurrell DEE W60 63:08
35th Stephen Beresford MDOC M65 66:53
36th Helen Harmer IND W35 69:45
37th Margaret Murphy DEE W65 70:44
rtd Mike Dennison IND M21  
m14-17 Nigel Beasant DEE M50 37:08
m7-17 Barry May DEE M70 44:55

Light Green

Splits

3.275km

Pos Name Club Age Class Time
1st S. Fletcher CHEADLE HULME SCHOOL M40 33:56
2nd Jennifer Beasant DEE W50 40:22
3rd Susan Sherwood DEE W65 42:23
4th James Ormrod SANDBACH M16 43:19
5th Hannah Kemp DEE W16 43:37
6th Chris Kemp DEE M60 43:52
7th Jacob wood SANDBACH M14 45:29
8th John Mills DEE M65 46:17
9th Maria Brockway DEE W50 47:09
10th Peter Edwards DEE M75 48:21
11th John Evans DEE M75 48:25
12th Sara Farrell MDOC W21 49:20
13th Carmel Burke IND W45 49:40
14th Bob Roach DEE M70 50:19
15th Kieran Bennett SANDBACH M14 50:42
16th Alan Barker IND M45 51:44
17th Barry Barnes DEE M70 51:49
18th Ritz Ritzema DEE M70 51:58
19th Terry Harper DEE M75 53:59
20th Liz Whitefield MDOC W35 54:04
21st Catriona Fleming DEE W45 54:31
22nd Gordon Pepper IND M40 59:33
23rd Ken Hastings MDOC M50 62:48
24th Heather Hesketh IND W40 63:32
25th David Morris IND M50 72:18
26th Sheila Hills DEE W65 81:07

Orange

Splits

3.125km

Pos Name Club Age Class Time
1st Anna Harris DEE W12 30:34
2nd Bede Abbott-White CHEADLE HULME SCHOOL M13 31:19
3rd Samuel Cross DEE M14 31:46
4th William Wasson CHEADLE HULME SCHOOL M13 40:07
5th Katie Wilson DEE W12 42:26
6th John Cross DEE M45 44:54
7th Joseph Sweeney SANDBACH M12 48:05
8th Oliver Simpson SANDBACH M16 51:08
9th Lorna Gibbs DEE W40 51:46
10th Catriona Schorah DEE W50 52:42
11th Susan Hill IND W50 64:19
12th David Kershaw   M50 66:01
13th Vivienne Kershaw   W50 72:34

Yellow

Splits

2.225km

Pos Name Club Age Class Time
1st Emma Weaver DEE W12 13:20
2nd Elizabeth Goodwin DEE W12 16:20
3rd Joshua Stapleton CHEADLE HULME SCHOOL M11 19:46
4th Holly Cross DEE W5 22:32
5th Cameron Marsh Alex Bettley SANDBACH M12 23:31
6th Daniel Atkinson CHEADLE HULME SCHOOL M12 24:36
7th Miles Padget DEE M10 24:54
8th Kamran Rashid CHEADLE HULME SCHOOL M11 25:02
9th Cathy Gleave IND W50 25:49
10th Eddie Michaely CHEADLE HULME SCHOOL M13 44:39
11th Bryn Gibbs DEE M10 51:22