...return to index

Green - M16

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Laurence Johnson SROC M16 35:54

Green - M18

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st William Rigg LOC M18 31:34
2nd Philip Vokes DEE M18 36:49
3rd Angus Dobson LOC M18 39:24
4th Edward Calow DEE M18 42:21
5th Jamie Hoyle PFO M18 61:55

Green - M20

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Thomas Entwistle   M20 62:36

Green - M21

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Stuart Anders SELOC M21 70:55
2nd David Tagg-Oram IND M21 75:24

Green - M40

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Mark Sammon SELOC M40 70:10

Green - M45

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Darren Baker DEE M45 51:26
2nd Jason Middleton SELOC M45 61:54
3rd Roy McGregor SROC M45 65:28
4th Joe Stoddart DEE M45 80:40

Green - M50

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Stephen Martin MDOC M50 64:41
2nd Paul Booth SELOC M50 67:00
3rd David Dann MDOC M50 68:06
4th D Thetford SELOC M50 86:12

Green - M55

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Simon Crocker DEE M55 80:32
2nd Andrew Wood PFO M55 95:12

Green - M60

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Martyn Roome SROC M60 50:59
2nd Andy Payne DEE M60 55:17
3rd Eddie Speak MDOC M60 58:17
4th Paul Nicholson DEE M60 65:14
5th Michael Owen MDOC M60 82:43
6th Tony Greenwood   M60 91:10
7th Geoff Woolfenden DEE M60 98:40
8th Will Wheeler HOC M60 105:24
rtd Ian Gilliver MDOC M60  

Green - M65

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Tony Davies SELOC M65 55:39
2nd Eifion Thomas DEE M65 58:52
3rd Norman Hall DEE M65 60:41
4th Barry McGowan HOC M65 68:27
5th Alain Wilkes BKO M65 74:19
6th John Sherwood DEE M65 77:07
7th Alan Mullock DEE M65 78:47
8th John Nuttall   M65 84:35
9th James Smith DEE M65 98:41
w20 Andrew Williams DEE M65 77:37

Green - M70

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Bill Hyslop SROC M70 69:10
2nd John Williams MWOC M70 88:28
3rd Robert Vickers HOC M70 90:47
4th David Walker MDOC M70 111:55
5th Barry Barnes DEE M70 112:53

Green - M75

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew Gregory MDOC M75 68:45
2nd Andrew Tarr DEE M75 81:47

Green - W16

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Hannah Goldswain PFO W16 65:27

Green - W18

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Hannah Cleary-Hughes LOC W18 44:32
2nd Therese Thetford SELOC W18 72:26
3rd Kitty Jones DEE W18 74:23

Green - W21

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Grace Majumdar DEE W21 55:00

Green - W35

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Joanne Williams SELOC W35 79:19

Green - W40

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Helen Ellis PFO W40 77:48

Green - W45

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Deb Murrell SROC W45 60:06
2nd Ruth Harris DEE W45 69:36
3rd Elaine Sutton DEE W45 71:25
4th Caroline Brammer WRE W45 72:57
5th Juliet Bentley SROC W45 74:41
6th Catherine Hill DEE W45 78:49

Green - W50

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Heather Fellbaum MDOC W50 61:31
2nd Brenda Rutter SROC W50 62:07
3rd Judith Wood PFO W50 64:03
4th Elizabeth Bales POTOC W50 68:27
5th Jennifer Beasant DEE W50 94:49
rtd Elizabeth Jackson DEE W50  

Green - W55

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jane Anthony SROC W55 56:25
2nd Gill Browne LOC W55 75:33
3rd Kath Speak MDOC W55 75:37
4th Pat Moody DEE W55 77:33
5th Joy Irvine DEE W55 87:18

Green - W60

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jean Payne DEE W60 80:29

Green - W65

4.3km 225m

Pos Name Club Age Class Time
1st Carolyn Marr OD W65 75:22
2nd Barbara Majumdar DEE W65 87:31