Position Name School Age Class Time
1st Edward Harvey FALL B11 0:18
2nd= Harry Taaffe MT B12 0:20
2nd= Michael Hillesdon MT B11 0:20
4th Robert Normanton LUMC M21 0:23
5th= Dan Weaver HELS B9 0:24
5th= James Stott CDLH B12 0:24
5th= Duncan Harris DEE M45 0:24
5th= Alex Head-Rapson MT B12 0:24
9th= Alex Robinson SS B10 0:25
9th= Nicholas Day FALL B13 0:25
9th= Joshua Wilson HELS B9 0:25
9th= Sam Pearson SS B13 0:25
13th= Ian Williams DEE M50 0:26
13th= Evelyn Elmes HELS G10 0:26
15th= Ed Webber HELS B9 0:27
15th= Ben Amey FALL B10 0:27
15th= Matthew Appleton SS B11 0:27
15th= Jack Dymond FALL B12 0:27
19th= Andrew Ward LUMC M21 0:28
19th= Nick Beare ind M40 0:28
19th= Harry Coleshill CDLH B11 0:28
19th= River Edis-Smith MDOC B10 0:28
19th= Ewan Darlington SS B9 0:28
24th= Sam Amey FALL B10 0:29
24th= George Southern SS B9 0:29
24th= Jacob Bradley FALL B12 0:29
24th= Matthew Dalton B7 0:29
24th= Kwok Sang Lau LUMC M21 0:29
24th= Ben Jones HELS B9 0:29
30th= Ella Gibbs DEE G6 0:30
30th= Fraser Mackintosh FALL B10 0:30
30th= Bede Abbott-White CDLH B9 0:30
30th= Asger Moston FALL B8 0:30
30th= Willow Moody HELS G9 0:30
30th= Saul Skirvin FALL B12 0:30
30th= Nathaneal Horton FALL B8 0:30
30th= Eve Halliday 1KIN G10 0:30
38th= Thomas Lewis WRE M21 0:31
38th= Joshua Pearson FALL B12 0:31
38th= Emma Weaver FROD G6 0:31
38th= Joshua Stapleton CDLH B7 0:31
38th= William Wasson CDLH B8 0:31
38th= Theo Kent FALL B12 0:31
38th= Joe Stoddart DEE M45 0:31
38th= Noel Schorah DEE M50 0:31
38th= Angus Currie FALL B10 0:31
47th= Vicky Mckinnon W35 0:32
47th= Tom Wood SBS B8 0:32
47th= Molly Jones KP G6 0:32
47th= Charlotte Cross BRID G9 0:32
47th= Nigel Beasant DEE M50 0:32
52nd= Pippa Lewis DEE W8 0:33
52nd= Lorna Gibbs DEE W40 0:33
52nd= Jessica de Sousa FALL G8 0:33
52nd= Nina Jones 1KIN G10 0:33
52nd= Jack Blanchflower MT B12 0:33
52nd= Anne Hurrell DEE W60 0:33
58th= Tim Gibbs DEE M35 0:34
58th= Heather Bunning 1KIN G9 0:34
58th= Joshua Robbins FALL B7 0:34
58th= Sarah Beswick FROD G6 0:34
58th= George Farren SS B12 0:34
58th= Hannah Kemp DEE G11 0:34
58th= Scott Williams SBS B7 0:34
58th= John Evans DEE M75 0:34
66th= Jacob Wood SS B9 0:35
66th= Rory Allen Fall B8 0:35
66th= Laura Harrington FALL G12 0:35
66th= Oliver Matthews SS B7 0:35
66th= Hannah Irvine DEE W21 0:35
66th= Thomas Owens DEE B10 0:35
66th= Madeleine Moyle W21 0:35
66th= Harry Brown FALL B8 0:35
66th= Jasper Wigmore FALL B8 0:35
66th= Saskia Jones 1KIN G8 0:35
66th= Sam Williams BRID B7 0:35
66th= Robbie Giles BRID B9 0:35
66th= Simon Fletcher CDLH M40 0:35
66th= Paul Shannon DEE M55 0:35
66th= Anna Harris MV G5 0:35
81st= Anna Harrington FALL G13 0:36
81st= Bethany Sloan FALL G13 0:36
81st= Chloe Mattinson AESG G8 0:36
81st= Charlotte King HELS G9 0:36
81st= Luke Harrison FALL B11 0:36
81st= Fraser Bangs MT B12 0:36
87th= Kieran Poydell Sandbach B7 0:37
87th= Kara Morris SBS G10 0:37
87th= Monica Lewis DEE W10 0:37
87th= Jennifer Ewels KNOBOC W40 0:37
87th= James White SS B7 0:37
87th= Charlie Jordan FALL B9 0:37
87th= Ellen Wilkinson FALL G12 0:37
87th= Maggie Hateley DEE W50 0:37
87th= Samarth Kumar BIRK B6 0:37
96th= James Stanier SS B7 0:38
96th= Ben Laxton SS B7 0:38
96th= Lucy Ferris AESG G7 0:38
96th= Simon Roberts M40 0:38
96th= Toby Brady SS B9 0:38
96th= Knowledge Boys Bridgewater M10 0:38
96th= John Mills DEE M65 0:38
103rd= Isabel Mitchell BRID G9 0:39
103rd= Rebecca Rees DEE W14 0:39
105th= Tom King HELS B7 0:40
105th= Matthew Browne FALL B8 0:40
105th= Catherine Hill DEE W45 0:40
105th= Nameer Hossain CDLH B7 0:40
109th= David Ross M55 0:41
109th= Iain Smith M45 0:41
109th= Philip Wood SBS B7 0:41
109th= Michael Rumle MT B12 0:41
109th= Laura Richards MKT G6 0:41
109th= James Irvine SS B7 0:41
109th= Leah Fidling MKT G5 0:41
116th= Conall Dalgarno M9 0:42
116th= Alex Knowles BRID B7 0:42
116th= Martin Pickering DEE M50 0:42
119th= Dave King IND M45 0:43
119th= Arthur Beare MT B7 0:43
119th= Conall Dalgarno MKT B5 0:43
119th= Katie Wilson W12 0:43
119th= Cahan O'Driscoll BIRK B7 0:43
119th= Bryn Gibbs DEE B0 0:43
125th= Jack Singleton BRID B7 0:44
125th= Kamran Rashid CDLH B7 0:44
125th= Joy Irvine DEE W55 0:44
125th= Knowledge Girls Bridgewater G10 0:44
125th= Abbie Shaw MKT G6 0:44
130th= Joanne Williams W35 0:45
130th= Ben Liggett MKT B5 0:45
130th= Adam Jose SS B7 0:45
130th= Ben Liggett M10 0:45
130th= Hugh Leydon SS B7 0:45
130th= Cameron Brown BIRK B6 0:45
130th= John Padget DEE M70 0:45
130th= Pauline Smithard DEE W55 0:45
130th= James Howe MT B12 0:45
130th= Hattie Rigby AESG G7 0:45
140th= David Stanhope IND M40 0:46
140th= Joshua Gregory 1KIN B7 0:46
140th= Graham Sutton DEE M55 0:46
140th= Elaine Mattinson W40 0:46
140th= Ian Williams M21 0:46
140th= Aron Townsend SBS B7 0:46
140th= Joshua Van Der Ploeg FALL B7 0:46
140th= Oliver Cross BRID B7 0:46
148th= Emily Green FALL G8 0:47
148th= Peter Hills DEE M70 0:47
148th= Jennifer Beasant DEE W50 0:47
151st Aden Husseyn BIRK B6 0:48
152nd= Kieran Bennett SS B8 0:49
152nd= Tom Ledger BRID B7 0:49
152nd= Gavin Ferris M40 0:49
152nd= Morgan Hindle BRID B8 0:49
156th= Edwin Michael CDLH B9 0:50
156th= Paul Williamson 0:50
156th= Cameron Marsh SS B7 0:50
156th= Jack Rowley SBS B7 0:50
160th= James Paulson FALL B7 0:51
160th= James Smith DEE M65 0:51
160th= Kate Bryant MDOC W60 0:51
160th= Chris Tobin MT B7 0:51
164th= Clarissa Rigby AESG G4 0:52
164th= Ailsa Hay FALL G7 0:52
164th= Olivia Gilmore FALL G8 0:52
167th= Jim Wood ERYRI M50 0:53
167th= Dev Seth BRID B7 0:53
167th= Ben Marshall BRID B7 0:53
170th= Robert Kelly B7 0:54
170th= Linggesh Gopaul BRID B7 0:54
172nd Bethan Jordan UPS G6 0:55
173rd= Margaret Murphy DEE W65 0:56
173rd= Katherine Rushworth FALL G7 0:56
175th Luke Cronin SS B8 0:58
176th Morgan Roberts 1KIN B7 0:59
177th= Richard Lewis WRE M60 1:00
177th= James Hone SBS B7 1:00
179th Euan Tarpey MT B7 1:01
180th Stuart Williams BRID B7 1:02
181st Leah Fidling W10 1:03
182nd= Oliver Davies SS B7 1:04
182nd= Terry Harper DEE M75 1:04
182nd= Catriona Schorah DEE W50 1:04
185th Martin Cranny DEE M75 1:05
186th Laura Richards W10 1:07
187th Barry Barnes DEE M70 1:09
188th George Bogg BRID B7 1:10
189th Ben Short SS B7 1:12
190th Sammi Lunt W8 1:13
191st Bryn Horne-Thornton BRID B7 1:15
192nd Sheila Hills DEE W65 1:17
193rd= Paul Williamson Family 1:19
193rd= Joseph Sweeney SS B7 1:19
193rd= Brians Bramble Bashers IND M45 1:19
196th Melody Thompson SELOC W50 1:21
197th= Eben Higginbottom M4 1:22
197th= Scott Martin BRID B7 1:22
197th= Sam Ward BRID B7 1:22
200th Megan Francis FALL G7 1:25
201st Joseph O'Donovan FALL B10 1:28
202nd Ruth Harris DEE W45 1:30
203rd Anthony Gibbons FALL B10 1:32
204th Joshua Dixon FALL B9 1:33
205th Sophie Lunt W6 1:38
206th Rosalind Williams W4 1:45
207th Oisin Maloney Pugh M4 1:50
208th Finn Chapman FALL B9 1:55
209th= Rhys Baynham Hughes M4 1:59
209th= Daniel Atkinson CDLH B7 1:59
211th Eloise Piggott W4 2:22
212th Tilly & Elizabeth Smith W6 2:29