...return to index

Short Green - M19

2.9km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Matthew Tipuric   M19 47:15

Short Green - M60

2.9km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Michael Round DEE M60 55:29

Short Green - M65

2.9km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Russ Fauset HOC M65 42:47
2nd Richard Blake MDOC M65 49:21
3rd Alan Mullock DEE M65 49:55
4th John Pigott POTOC M65 53:24
5th Martin Gibbons WRE M65 55:50
6th Peter Yoxall POTOC M65 56:16
7th Stephen Nightingale HOC M65 56:46
8th John Mills DEE M65 57:09
9th Michael Purcell DEE M65 68:09
m12 John Sherwood DEE M65 42:39

Short Green - M70

2.9km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st David Walker MDOC M70 65:13
m12 Barry Barnes DEE M70 63:29

Short Green - M75

2.9km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Malcolm McIvor DEE M75 45:21
2nd Derek Turner WRE M75 46:31
3rd John Evans DEE M75 52:45
4th Peter Edwards DEE M75 60:13
5th Peter Norman WRECSAM TRI M75 72:54
m5 Patrick Pay WRE M75 56:23

Short Green - M80

2.9km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Brian Spoonley DEE M80 64:38
2nd Alan Heron SELOC M80 67:03
m12 Colin Roscoe WRE M80 70:12

Short Green - M85

2.9km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Roy Malley NATO M85 105:42

Short Green - W14

2.9km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Willow Moody DEE W14 82:07

Short Green - W16

2.9km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Bethan Cross LOC W16 70:32

Short Green - W20

2.9km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Emma Daniel SYO W20 44:23

Short Green - W45

2.9km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rachel Morris ERYRI W45 49:33
2nd Janet Knight IND W45 76:23
m12 Cecelia Fenerty MDOC W45 94:17

Short Green - W50

2.9km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Heather Fellbaum MDOC W50 41:27
2nd Karen Quickfall SROC W50 45:52
3rd Catherine Wetherfield WCOC W50 48:47
4th Melanie Elkington OD W50 58:09
rtd Caroline Donelan PFO W50  
w2 Jennifer Beasant DEE W50 62:51

Short Green - W55

2.9km 55m

Pos Name Club Age Class Time

Short Green - W60

2.9km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ruth Ellis DVO W60 74:12
2nd Jane Payne EPOC W60 87:54

Short Green - W65

2.9km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Susan Sherwood DEE W65 54:08
2nd Julie Brook MDOC W65 56:28
3rd Karin Kirk OD W65 69:45
4th Margaret Murphy DEE W65 73:21
5th Susan Roberts HOC W65 84:27

Short Green - W70

2.9km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Lesley Norton WRE W70 57:39
2nd Barbara Farr POTOC W70 59:16
3rd Jean Rostron POTOC W70 62:17

Short Green - W75

2.9km 55m

Pos Name Club Age Class Time
rtd Hilary Simpson OD W75