...return to index

Short Blue - M45

5.5km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Laura Jones LOC M45 60:38
2nd John Ellis ERYRI M45 79:04

Short Blue - M50

5.5km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Roger Thomas WCOC M50 55:55
2nd Paul Wright PFO M50 62:22
3rd Ian Teasdale WCOC M50 77:15

Short Blue - M55

5.5km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Graham Nilsen DEE M55 75:17
2nd Philip Kirk OD M55 88:26

Short Blue - M60

5.5km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Martyn Roome SROC M60 59:34
2nd Martin Green MDOC M60 64:11
3rd Charles Nelson HOC M60 68:53
4th John Middler OD M60 82:01

Short Blue - M65

5.5km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Richard Towler LOC M65 54:30
2nd Barry Houghton HOC M65 60:18
3rd John Pearson HOC M65 60:50
4th Mike Godfree DVO M65 63:57
5th Eifion Thomas DEE M65 65:42
6th Peter Ross MDOC M65 67:23
7th Chris Rostron MDOC M65 68:18
8th Robert Brandon OD M65 69:04
9th Dave Skidmore DVO M65 71:29
10th John Ward OD M65 73:27
11th Trevor Roberts MDOC M65 76:00
12th Barry McGowan HOC M65 76:13
13th Norman Hall DEE M65 77:23
14th Bill Marlow MWOC M65 77:24
15th Roger Smith LOC M65 79:10
16th Chris Kirkham MDOC M65 88:31
17th Clive Atty SELOC M65 89:21
18th Colin Drury SYO M65 89:29
19th Andrew Williams DEE M65 102:04
20th John Nuttall IND M65 104:58

Short Blue - M70

5.5km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Bill Hyslop SROC M70 78:29
2nd David Fenwick WCOC M70 87:22

Short Blue - W18

5.5km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Megan Carter-Davies MWOC W18 48:48
2nd Sarah Jones LOC W18 49:01
3rd Helen Ockenden SROC W18 54:33
4th Hannah Cleary-Hughes LOC W18 56:03
5th Fay Walsh MWOC W18 59:31
6th Carolyn Hindle MDOC W18 66:35

Short Blue - W20

5.5km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Helen Elmes DEE W20 89:00

Short Blue - W21

5.5km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jen Murphy DEE W21 87:26

Short Blue - W45

5.5km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Deb Murrell SROC W45 70:03
2nd Catherine Hill DEE W45 74:16
3rd Jane McCann MDOC W45 76:28
4th Diane Jacks WRE W45 76:55
5th Ruth Harris DEE W45 83:05
6th Rachel Powell LOC W45 92:00
m10 Delia Kingsbury WRE W45 66:28
m6-10 Rachel Farnworth DEE W45 76:33

Short Blue - W50

5.5km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Susan Skinner WCOC W50 54:47
2nd Johanna Cleary LOC W50 65:34
3rd Eunice Carter MWOC W50 69:17
4th Lindsey Bayles LOC W50 70:04
5th Judith Wood PFO W50 72:20
6th Helen Smethurst PFO W50 75:55
7th Sian Calow DEE W50 78:12
8th Maggie Hateley DEE W50 78:20
9th Elizabeth Bales POTOC W50 83:32
10th Caroline Mackenzie CLOK W50 104:01
11th Joanna Treasure SELOC W50 146:04
m6-11 Caroline Gregson DEE W50 60:18

Short Blue - W55

5.5km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Val Johnson DVO W55 83:34
2nd Gina Ross ERYRI W55 116:02

Short Blue - W60

5.5km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Kay Hughes HOC W60 86:04
2nd Jean Payne DEE W60 92:12

Short Blue - W65

5.5km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Marian Denham POTOC W65 101:08