Position Name Club Age Class Time
1st Matthew Tipuric M19 0:23
2nd= Matthew Fellbaum MDOC M16 0:25
2nd= Duncan Harris DEE M45 0:25
2nd= Ian Williams DEE M50 0:25
5th= Sarah Jones LOC W18 0:26
5th= Edward Halliwell DEE M40 0:26
5th= George Hudson-Chang LOC M16 0:26
8th= Stephen Elkington OD M18 0:27
8th= Olly Williams DEE M20 0:27
8th= Norman Hall DEE M65 0:27
8th= Jack Cryer PFO M16 0:27
8th= Alexander Foster LOC M14 0:27
13th= Andrew Clough WRE M55 0:28
13th= Anne Ockenden SROC W16 0:28
13th= Matt Driver SELOC M21 0:28
13th= Chris Baynham-Hughes HELSBY RC M35 0:28
13th= Helen Ockenden SROC W18 0:28
13th= Paul Wright PFO M50 0:28
19th= River Edis-Smith MDOC M16 0:29
19th= Mike Johnson SROC M50 0:29
19th= Alexander O'Donovan LOC M14 0:29
19th= Sam Yates LOC M16 0:29
19th= Evelyn Elmes DEE W16 0:29
19th= Anya Crocker SOC W21 0:29
19th= Jack Caine LOC M16 0:29
19th= Fay Walsh MWOC W18 0:29
19th= Martin Skinner WCOC M50 0:29
19th= Alastair Mackenzie CLOK M55 0:29
19th= Malcolm Irvine DEE M55 0:29
19th= Sean Pickering DEE M20 0:29
19th= Jon Hateley DEE M50 0:29
19th= Isabel Hill DEE W14 0:29
33rd= Emma Daniel SYO W20 0:30
33rd= Hannah Cleary-Hughes LOC W18 0:30
33rd= Joe Thomas MWOC M16 0:30
33rd= Matthew Elkington OD M20 0:30
33rd= Richard Hill DEE M45 0:30
33rd= Laura Jones LOC M45 0:30
33rd= Brian Hughes HOC M65 0:30
33rd= Daniel Weaver DEE M14 0:30
33rd= Clive Richardson WRE M45 0:30
33rd= Joe Mercer SELOC M21 0:30
33rd= Ellie Bales POTOC W14 0:30
33rd= William Thomas MWOC M14 0:30
33rd= Jeff Colbert SYO M21 0:30
33rd= Elspeth Ingleby SELOC W21 0:30
33rd= David Williams HOC M50 0:30
33rd= Samuel Cross DEE M14 0:30
33rd= Andrew Stimson MDOC M21 0:30
50th= Simon Proud MDOC M50 0:31
50th= ELIZABETH HUGHES DEE W21 0:31
50th= John Embrey HOC M55 0:31
50th= Chris McCartney OD M45 0:31
50th= Hannah Hateley DEE W14 0:31
50th= Gavin Smith SROC M55 0:31
50th= Adam Bartlett LOC M18 0:31
50th= Peter Riley POTOC M20 0:31
50th= Alastair Thomas WCOC M14 0:31
50th= Hannah Goldswain PFO W16 0:31
50th= Megan Carter-Davies MWOC W18 0:31
61st= Maggie Hateley DEE W50 0:32
61st= David Downes WCOC M60 0:32
61st= Duncan Grassie SLOW M21 0:32
61st= Laura Hindle MDOC W16 0:32
61st= Gerry Riley POTOC M55 0:32
61st= Julian Lailey SROC M65 0:32
61st= Susan Skinner WCOC W50 0:32
61st= Robert Atkins HOC M21 0:32
61st= Alex McCann MDOC M20 0:32
61st= Dave Bales POTOC M55 0:32
61st= Robert Seddon SELOC M12 0:32
72nd= Tim Gibbs DEE M35 0:33
72nd= Nigel Beasant DEE M50 0:33
72nd= Andrew Tomkinson SELOC M40 0:33
72nd= Anne Darlington ERYRI W55 0:33
72nd= Mark Seddon SELOC M50 0:33
72nd= Fiona Newby LOC W14 0:33
72nd= Katharine Atkins HOC W21 0:33
72nd= Harry Scott LOC M14 0:33
72nd= Iain Smith IND M45 0:33
72nd= Susan Roome SROC W60 0:33
72nd= Paul Shannon DEE M55 0:33
83rd= David Bolton SELOC M21 0:34
83rd= Lindsey Bayles LOC W50 0:34
83rd= Pete Kidd SELOC M35 0:34
83rd= Pete Owens DEE M50 0:34
83rd= Robert Griffiths MWOC M65 0:34
83rd= Darren Baker DEE M45 0:34
83rd= Tom Carter-Davies MWOC M14 0:34
83rd= Rowena Browne SROC W50 0:34
83rd= Eifion Thomas DEE M65 0:34
83rd= Matthew Vokes CUOC M21 0:34
83rd= Peter Ross MDOC M65 0:34
83rd= Anna Nilsen DEE W55 0:34
83rd= Megan Bartlett LOC W14 0:34
83rd= Rachel Morris ERYRI W45 0:34
97th= Martyn Roome SROC M60 0:35
97th= Tony Callow WRE M45 0:35
97th= Andy Allen DEE M45 0:35
97th= Sally Gilliver MDOC W50 0:35
97th= Helena Burrows LOC W60 0:35
97th= Noah Howlett LOC M16 0:35
97th= Ian Jones ERYRI M45 0:35
97th= Rick Roberts HOC M60 0:35
97th= Roy Lindsell WRE M70 0:35
97th= Harriet Wood LOC W14 0:35
97th= Jan Rogers CHESTER TRI W45 0:35
97th= Finlay Johnson SROC M12 0:35
97th= Michael Baggott HOC M60 0:35
97th= Mike Smithard DEE M65 0:35
97th= Martin Pigott POTOC M35 0:35
112th= Roger Thomas WCOC M50 0:36
112th= Eunice Carter MWOC W50 0:36
112th= Helen Elmes DEE W20 0:36
112th= Barry Houghton HOC M65 0:36
112th= Ann Smith LOC W65 0:36
112th= Carolyn Hindle MDOC W18 0:36
112th= Elaine Sutton DEE W45 0:36
112th= Steve Ingleby DEE M60 0:36
112th= Paul Nicholson DEE M60 0:36
112th= Anne Hurrell DEE W60 0:36
112th= Sharron Richardson WRE W40 0:36
112th= Lesley Ross OD W45 0:36
112th= Paul Simpson MDOC M45 0:36
112th= Graham Johnson DVO M55 0:36
112th= Rod Postlethwaite WRE M60 0:36
112th= Keith MacDermott EBOR M65 0:36
112th= Liz Godfree DVO W65 0:36
112th= Richard Payne EPOC M60 0:36
112th= Paul Booth SELOC M50 0:36
112th= Mary Ockenden SROC W55 0:36
132nd= Johanna Cleary LOC W50 0:37
132nd= John Nuttall IND M65 0:37
132nd= John Evans DEE M75 0:37
132nd= Brian Jackson SROC M65 0:37
132nd= John Sherwood DEE M65 0:37
132nd= Carolyn Marr OD W65 0:37
132nd= Chris Kirkham MDOC M65 0:37
132nd= Stephen Round SELOC M60 0:37
132nd= Joy Irvine DEE W55 0:37
132nd= Paul Goodall M21 0:37
132nd= Peter Gorvett SYO M65 0:37
132nd= Nansi Dingle MWOC W16 0:37
132nd= Peter Potter DEE M55 0:37
132nd= Brian Morris WRE M70 0:37
132nd= David Rose PFO M60 0:37
132nd= Russ Fauset HOC M65 0:37
132nd= Paul Watson MDOC M40 0:37
132nd= Sian Calow DEE W50 0:37
150th= Willow Moody DEE W14 0:38
150th= Richard Towler LOC M65 0:38
150th= Michael Waring DEE M45 0:38
150th= Robert Brandon OD M65 0:38
150th= Christopher Tipuric IND M16 0:38
150th= Anna Harris DEE W12 0:38
150th= Adrian Griffiths WRE M45 0:38
150th= Barry Elkington OD M55 0:38
150th= Mark Edwards SROC M45 0:38
150th= Nick Howlett LOC M45 0:38
150th= Bill Marlow MWOC M65 0:38
150th= Philip Gager SROC M65 0:38
150th= Chris Rostron MDOC M65 0:38
150th= Dave Marr OD M60 0:38
150th= Christopher Embrey HOC M21 0:38
150th= Philip Vokes DEE M18 0:38
150th= Calum Mitchell LOC M16 0:38
167th= Wilfrid Teasdale WCOC M10 0:39
167th= John Mills DEE M65 0:39
167th= Simon McAllister CHESTER TRI M50 0:39
167th= Germaine Holmes LYMM RUNNERS W40 0:39
167th= David Fenwick WCOC M70 0:39
167th= Lynne Thomas WCOC W40 0:39
167th= Simon Crocker DEE M55 0:39
167th= Alice Fellbaum MDOC W21 0:39
167th= Judith Wood PFO W50 0:39
167th= Mike Greenwood GRAMP M50 0:39
167th= Jen Murphy DEE W21 0:39
167th= Christopher Beasant KFO M21 0:39
167th= Ella Gibbs DEE W12 0:39
167th= Patrick Smyth NATO M55 0:39
181st= Christopher Calow DEE M60 0:40
181st= Pete Woodall DEE M50 0:40
181st= Kim Norman WRECSAM TRI W40 0:40
181st= Colin Darlington ERYRI M60 0:40
181st= Andrew Payne DEE M60 0:40
181st= Bethan Cross LOC W16 0:40
181st= Ray Humphreys MDOC M55 0:40
181st= Lucy Seddon SELOC W10 0:40
181st= John Pigott POTOC M65 0:40
181st= Peter Murphy DEE M21 0:40
181st= David Pal DEE M45 0:40
181st= Stephen Fellbaum MDOC M50 0:40
181st= Andrew Quickfall SROC M55 0:40
181st= Mike Hampton OD M65 0:40
181st= John Heaton POTOC M60 0:40
181st= Delia Kingsbury WRE W45 0:40
181st= Deb Murrell SROC W45 0:40
181st= Ian Teasdale WCOC M50 0:40
181st= John Ellis ERYRI M45 0:40
181st= Marian Denham POTOC W65 0:40
201st= Pauline Smithard DEE W55 0:41
201st= Gillian Rowan-Wilde PFO W65 0:41
201st= Reg Simpson DEE M60 0:41
201st= David McCann MDOC M50 0:41
201st= Paul Graetz POTOC M65 0:41
201st= Rebecca Rees DEE W14 0:41
201st= Jill Gorvett SYO W65 0:41
201st= Geoff Trewin HOC M60 0:41
201st= Stephen Bingham MDOC M55 0:41
201st= Pat Moody DEE W55 0:41
201st= Judith Havenhand SYO W40 0:41
201st= Carys Thomas WCOC W12 0:41
201st= Peter Yoxall POTOC M65 0:41
201st= John Padget DEE M70 0:41
215th= Paul Ross ERYRI M55 0:42
215th= Ian Farrell MDOC M21 0:42
215th= Dave Walton LOC M60 0:42
215th= John Pearson HOC M65 0:42
215th= Trevor Simpson OD M75 0:42
215th= Brian Burden IND M45 0:42
215th= Martin Green MDOC M60 0:42
215th= Sarah Basey W35 0:42
215th= Peter Edwards DEE M75 0:42
215th= Barry McGowan HOC M65 0:42
215th= Michael Purcell DEE M65 0:42
215th= Catriona Fleming DEE W45 0:42
215th= Kevan Latham SELOC M55 0:42
215th= Robert Vickers HOC M70 0:42
215th= Dave Bryant MDOC M65 0:42
230th= Diane Jacks WRE W45 0:43
230th= Philip Kirk OD M55 0:43
230th= Steve Parker WRE M40 0:43
230th= Clive Atty SELOC M65 0:43
230th= Elizabeth Bales POTOC W50 0:43
230th= Catherine Hill DEE W45 0:43
230th= Jane McCann MDOC W45 0:43
230th= Tony Davies SELOC M65 0:43
230th= Andrew Williams DEE M65 0:43
230th= Charles Nelson HOC M60 0:43
240th= Dominic Wathey MDOC M10 0:44
240th= Mike Godfree DVO M65 0:44
240th= Colin Spears HOC M75 0:44
240th= Bill Hyslop SROC M70 0:44
240th= Henry Teasdale WCOC M12 0:44
240th= Clive Thomas MWOC M45 0:44
240th= Kate Bryant MDOC W60 0:44
240th= Trevor Roberts MDOC M65 0:44
240th= John Ward OD M65 0:44
249th= David Hargreaves SROC M60 0:45
249th= Ian Gilliver MDOC M60 0:45
249th= Barry Chambers DEE M60 0:45
249th= Philip Shrimpton LOC M14 0:45
249th= Jennifer Beasant DEE W50 0:45
249th= Susan Sherwood DEE W65 0:45
249th= Ken Durose DEE M50 0:45
249th= Caroline Mackenzie CLOK W50 0:45
249th= Dave Skidmore DVO M65 0:45
249th= Helen Smethurst PFO W50 0:45
249th= Gill Browne LOC W55 0:45
249th= Derek Turner WRE M75 0:45
261st= Jillyan Dobby MDOC W60 0:46
261st= Stephen Nightingale HOC M65 0:46
261st= Alan Mullock DEE M65 0:46
261st= Cameron McKendry LOC M14 0:46
261st= Milo Williamson LOC M12 0:46
261st= Geoffrey Woolfenden DEE M60 0:46
261st= Bryn Gibbs DEE M10 0:46
261st= Martin Powell LOC M60 0:46
261st= David Rees DEE M55 0:46
261st= Michael Owen MDOC M60 0:46
261st= Barbara Farr POTOC W70 0:46
272nd= Ruth Harris DEE W45 0:47
272nd= Rachel Powell LOC W45 0:47
272nd= James McCann MDOC M14 0:47
272nd= Andrew Gregory MDOC M75 0:47
272nd= James Smith DEE M65 0:47
272nd= Martin Gibbons WRE M65 0:47
272nd= Malcolm McIvor DEE M75 0:47
272nd= Nicola Perrins DEE W40 0:47
272nd= Chris Murphy DEE W55 0:47
272nd= Karen Quickfall SROC W50 0:47
282nd= Paul Chavasse DEE M50 0:48
282nd= Catherine Wetherfield WCOC W50 0:48
282nd= John Middler OD M60 0:48
282nd= Kay Hughes HOC W60 0:48
282nd= Colin Drury SYO M65 0:48
282nd= Brian Shaw SYO M70 0:48
282nd= Cally Evans DEE W7 0:48
282nd= Graham Sutton DEE M55 0:48
282nd= Elizabeth Pain JOK W21 0:48
291st= Kath Speak MDOC W55 0:49
291st= Glynis Davies IND W55 0:49
291st= John Williams POW M70 0:49
291st= Mary Barron LOC W16 0:49
291st= Austin Farr POTOC M70 0:49
291st= Poppy Fenwick IND W10 0:49
291st= Ruth Ellis DVO W60 0:49
291st= Cameron McKendry LOC M14 0:49
299th= Tim Murphy DEE M55 0:50
299th= Roy Stevenson SELOC M65 0:50
299th= Christopher Kemp DEE M60 0:50
299th= Cecelia Fenerty MDOC W45 0:50
299th= Janet Knight IND W45 0:50
299th= Kirsten Woodall DEE W16 0:50
299th= Andrea Marlow MWOC W60 0:50
306th= Alan Heron SELOC M80 0:51
306th= Joanna Treasure SELOC W50 0:51
306th= Sue Hallett OD W65 0:51
309th= Karin Kirk OD W65 0:52
309th= Patrick Pay WRE M75 0:52
309th= Milo Williamson LOC M12 0:52
309th= Stepanie Duensing W21 0:52
313th= Susan Riddle DEE W45 0:53
313th= Brian Spoonley DEE M80 0:53
313th= Margaret Murphy DEE W65 0:53
316th= Sophie Woodall DEE W18 0:54
316th= Harriet Wood LOC W14 0:54
316th= Jean Rostron POTOC W70 0:54
316th= Jim Mitchell PFO M70 0:54
316th= Olly Murphy DEE M10 0:54
321st Holly Cross DEE W10 0:55
322nd Julie Brook MDOC W65 0:56
323rd= Roger Smith LOC M65 0:57
323rd= Richard Blake MDOC M65 0:57
325th= Michael Round DEE M60 0:59
325th= Brian Keegan DEE M75 0:59
327th= Suzette Spears HOC W75 1:01
327th= Jean Payne DEE W60 1:01
327th= Sebastien Lemmon M8 1:01
327th= David Walker MDOC M70 1:01
331st= Val Johnson DVO W55 1:02
331st= Heather Fellbaum MDOC W50 1:02
333rd= Lesley Norton WRE W70 1:05
333rd= Ruth Evans DEE W5 1:05
333rd= Sue Birkinshaw MDOC W75 1:05
333rd= Brian Billington POTOC M70 1:05
337th Colin Roscoe WRE M80 1:07
338th= Melanie Elkington OD W50 1:08
338th= Laurence Johnson SROC M16 1:08
340th Susan Roberts HOC W65 1:12
341st Gina Ross ERYRI W55 1:13
342nd Graham Nilsen DEE M55 1:14
343rd Rhys Baynham-Hughes IND M4 1:17
344th Jane Payne EPOC W60 1:19
345th Alison Doyle MDOC W65 1:21
346th= Peter Norman WRECSAM TRI M75 1:22
346th= Richard Gibbs MDOC M65 1:22
348th David Tomkinson SELOC M70 1:24
349th Caitlyn Mawhinney W10 1:25
350th Stephen Beresford MDOC M65 1:26
351st Barry Barnes DEE M70 1:27
352nd Jennifer Gibbs MDOC W65 1:29
353rd Marie Roberts MDOC W55 1:31
354th Sam Lewis M5 1:32
355th Richard Tiley LOC M55 1:33
356th Pat Spoonley DEE W75 1:34
357th Rachel Farnworth DEE W45 1:36
358th Roy Malley NATO M85 1:39
359th Ted Murphy DEE M10 1:51
360th Jacqueline Embrey HOC W55 2:04