...return to index

Green - M14

4.7km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Harry Scott LOC M14 47:40

Green - M16

4.7km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sam Yates LOC M16 61:04

Green - M45

4.7km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Michael Waring DEE M45 49:01

Green - M50

4.7km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Pete Woodall DEE M50 65:47
2nd Ken Durose DEE M50 78:21
m7 Ian Williams DEE M50 60:08

Green - M55

4.7km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Tim Murphy DEE M55 87:25
m8-15 Richard Hughes DEE M55 45:28

Green - M60

4.7km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Martin Powell LOC M60 62:21
2nd Paul Nicholson DEE M60 73:38
3rd Colin Darlington ERYRI M60 79:02
4th Geoffrey Woolfenden DEE M60 80:21
5th Rick Roberts HOC M60 82:24
6th Christopher Kemp DEE M60 90:06
7th Dave Walton LOC M60 94:59
8th Reg Simpson DEE M60 95:54

Green - M65

4.7km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Dave Bryant MDOC M65 68:23
2nd James Smith DEE M65 78:10
3rd Stephen Beresford MDOC M65 82:51
4th Richard Gibbs MDOC M65 106:35
5th Roy Stevenson SELOC M65 110:51

Green - M70

4.7km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Brian Shaw SYO M70 55:00
2nd Brian Morris WRE M70 57:50
3rd Roy Lindsell WRE M70 58:02
4th John Padget DEE M70 64:59
5th Jim Mitchell PFO M70 72:10
6th Robert Vickers HOC M70 75:26
7th Austin Farr POTOC M70 79:31
8th John Williams POW M70 84:08
9th Brian Billington POTOC M70 96:03

Green - M75

4.7km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew Gregory MDOC M75 66:25
2nd Trevor Simpson OD M75 66:41
3rd Colin Spears HOC M75 87:05

Green - W14

4.7km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Hannah Hateley DEE W14 49:42

Green - W16

4.7km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Laura Hindle MDOC W16 51:19
2nd Anne Ockenden SROC W16 57:26
3rd Hannah Goldswain PFO W16 67:28
4th Mary Barron LOC W16 81:25
5th Evelyn Elmes DEE W16 84:54
rtd Emily Thomas MWOC W16  

Green - W21

4.7km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Elizabeth Pain JOK W21 103:58

Green - W40

4.7km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Germaine Holmes LYMM RUNNERS W40 67:54

Green - W45

4.7km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Catriona Fleming DEE W45 108:22

Green - W55

4.7km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Anna Nilsen DEE W55 64:28
2nd Joy Irvine DEE W55 69:22
3rd Pat Moody DEE W55 72:54
4th Anne Darlington ERYRI W55 73:02
5th Kath Speak MDOC W55 74:20
6th Gill Browne LOC W55 77:54
7th Pauline Smithard DEE W55 78:42
8th Glynis Davies IND W55 94:56
m8-11 Marie Roberts MDOC W55 60:51

Green - W60

4.7km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Kate Bryant MDOC W60 61:54
2nd Susan Roome SROC W60 62:37
3rd Jillyan Dobby MDOC W60 63:06
4th Anne Hurrell DEE W60 78:42
m3 Helena Burrows LOC W60 59:42

Green - W65

4.7km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Liz Godfree DVO W65 60:36
2nd Jill Gorvett SYO W65 64:26
3rd Carolyn Marr OD W65 73:01
4th Ann Smith LOC W65 76:48
5th Sue Hallett OD W65 85:23
6th Alison Doyle MDOC W65 108:24
7th Gillian Rowan-Wilde PFO W65 114:45