...return to index

Blue - M14

6.3km 95m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Alastair Thomas WCOC M14 56:22 0:54
2nd Daniel Weaver DEE M14 64:26 1:48

Blue - M16

6.3km 95m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Matthew Fellbaum MDOC M16 52:05 2:47
2nd Jack Cryer PFO M16 63:17 1:12
3rd Noah Howlett LOC M16 63:25 1:38
4th Joe Thomas MWOC M16 64:57 0:53
5th Laurence Johnson SROC M16 69:51 2:14
6th River Edis-Smith MDOC M16 70:54 1:52
7th George Hudson-Chang LOC M16 79:42 1:44
8th Calum Mitchell LOC M16 103:18 1:11

Blue - M20

6.3km 95m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Sean Pickering DEE M20 79:31 1:00

Blue - M21

6.3km 95m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Matt Driver SELOC M21 66:01 0:30
2nd Ian Farrell MDOC M21 71:23 2:01
3rd Paul Goodall   M21 163:54 1:13

Blue - M40

6.3km 95m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Edward Halliwell DEE M40 69:16 1:08
2nd Andrew Tomkinson SELOC M40 72:41 0:38
3rd Paul Watson MDOC M40 99:15 0:35

Blue - M45

6.3km 95m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st David Pal DEE M45 89:40 0:34
2nd Iain Smith IND M45 100:58 0:43

Blue - M50

6.3km 95m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Paul Booth SELOC M50 76:31 1:43
2nd Simon McAllister CHESTER TRI M50 138:14 1:13

Blue - M55

6.3km 95m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Andrew Quickfall SROC M55 59:12 1:56
2nd Stephen Bingham MDOC M55 61:23 3:03
3rd Andrew Clough WRE M55 62:06 0:49
4th Graham Johnson DVO M55 62:24 1:29
5th Dave Bales POTOC M55 63:01 1:03
6th Malcolm Irvine DEE M55 64:17 1:44
7th Patrick Smyth NATO M55 64:33 0:38
8th Ray Humphreys MDOC M55 67:52 0:44
9th Simon Crocker DEE M55 76:27 1:58
10th Graham Sutton DEE M55 77:53 0:55
11th Paul Ross ERYRI M55 81:17 0:39
12th Peter Potter DEE M55 82:06 1:13
13th Gerry Riley POTOC M55 82:22 0:43
14th Paul Shannon DEE M55 94:40 0:45
m2-12 m16 Richard Tiley LOC M55 72:10  

Blue - M60

6.3km 95m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Steve Ingleby DEE M60 51:53 1:32
2nd Christopher Calow DEE M60 62:26 0:44
3rd Dave Marr OD M60 62:36 1:13
4th David Downes WCOC M60 65:01 1:48
5th Geoff Trewin HOC M60 65:05 2:47
6th Rod Postlethwaite WRE M60 68:54 1:34
7th Michael Baggott HOC M60 68:56 2:42
8th David Hargreaves SROC M60 69:57 1:04
9th Richard Payne EPOC M60 70:36 1:45
10th David Rose PFO M60 71:05 0:20
11th Andrew Payne DEE M60 71:12 2:51
12th Barry Chambers DEE M60 78:54 2:19
13th Stephen Round SELOC M60 92:56 1:50
14th John Heaton POTOC M60 105:17 0:42
15th Michael Owen MDOC M60 106:28 2:45
rtd Eddie Speak MDOC M60   2:03
m9 Ian Gilliver MDOC M60 89:01 1:16

Blue - M65

6.3km 95m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Mike Smithard DEE M65 55:29 0:50
2nd Peter Gorvett SYO M65 60:04 1:04
3rd Mike Hampton OD M65 60:20 0:42
4th Brian Hughes HOC M65 63:32 2:32
5th Tony Davies SELOC M65 63:33 2:14
6th Paul Graetz POTOC M65 64:30 0:36
7th Brian Jackson SROC M65 66:20 1:10
8th Julian Lailey SROC M65 69:56 1:45
9th Keith MacDermott EBOR M65 71:45 0:49
10th Robert Griffiths MWOC M65 82:26 0:45
11th Philip Gager SROC M65 88:43 1:35

Blue - W21

6.3km 95m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st ELIZABETH HUGHES DEE W21 79:41 0:23

Blue - W40

6.3km 95m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Judith Havenhand SYO W40 69:41 1:36
2nd Lynne Thomas WCOC W40 72:34 1:01
3rd Sharron Richardson WRE W40 78:39 0:49
4th Kim Norman WRECSAM TRI W40 90:21 2:14

Blue - W45

6.3km 95m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Lesley Ross OD W45 62:25 0:35
2nd Jan Rogers CHESTER TRI W45 109:38 0:38

Blue - W50

6.3km 95m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Sally Gilliver MDOC W50 74:57 1:36

Blue - W55

6.3km 95m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Mary Ockenden SROC W55 66:05 0:49