...return to index

Green - M10

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Kavan Heppenstall DEE M10 71:07

Green - M21

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Owen Chamberlain IND M21 61:25
m5-6 m12 Will Armstrong IND M21 170:27

Green - M35

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Kelvin Dawson WCH M35 48:51

Green - M40

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Philip Hay DEE M40 71:23
2nd Ricardo Fernandes WCH M40 73:15

Green - M45

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Pauly-D Jones DEE M45 50:13
2nd Joe Stoddart DEE M45 70:08
3rd Martin Pickering DEE M45 85:03

Green - M50

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Pete Woodall DEE M50 63:59
2nd Ken Durose DEE M50 65:52
3rd Ian Williams DEE M50 76:43
m13 Edwin Paul Van Calster   M50 105:28

Green - M55

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ray Collins WCH M55 45:10
2nd Martin Green MDOC M55 55:38
3rd Peter Potter DEE M55 57:39
4th Eddie Speak MDOC M55 66:15
5th Graham Nilsen DEE M55 68:35
6th John Broadhead WRE M55 70:44

Green - M60

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Steve Ingleby DEE M60 45:26
2nd Eifion Thomas DEE M60 55:42
3rd David Rosen SROC M60 59:36
4th Colin Darlington ERYRI M60 92:12
5th Will Wheeler HOC M60 97:33
6th Martin Gibbons WRE M60 105:01
w9 Reg Simpson DEE M60 103:00

Green - M65

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Tony Thornley AIRE M65 52:56
2nd Trevor Roberts MDOC M65 68:33
3rd David Fenwick WCOC M65 69:20
4th Ian Watson MDOC M65 72:26
5th Paul Chamberlain ERYRI M65 78:36
6th Austin Farr POTOC M65 78:50
7th Peter Yoxall POTOC M65 82:16
8th Bob Elmes DEE M65 85:18
w9 Alan Mullock DEE M65 69:46

Green - M70

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st John Padget DEE M70 59:55
2nd Brian Shaw SYO M70 61:53
3rd John Williams POW M70 80:14
4th Derek Turner WRE M70 86:41
5th Mike Callow WRE M70 95:30

Green - M75

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew Gregory MDOC M75 69:04

Green - W16

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Evelyn Elmes DEE W16 93:44

Green - W18

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Kitty Jones DEE W18 71:20

Green - W35

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Michelle Riley MDOC W35 63:53

Green - W40

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
rtd Ruth Harris DEE W40  

Green - W45

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sara Campbell DEE W45 54:48
2nd Rachel Farnworth DEE W45 70:17
3rd Caroline Gregson DEE W45 72:03

Green - W50

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Maggie Hateley DEE W50 79:43
2nd Kath Speak MDOC W50 80:45
3rd Susan Allard DVO W50 97:28
4th Gina Ross ERYRI W50 113:13

Green - W55

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jackie Chapman LOC W55 61:30
2nd Marie Roberts MDOC W55 76:21
3rd Anna Nilsen DEE W55 77:05
4th Joy Irvine DEE W55 77:20
5th Pat Moody DEE W55 77:46

Green - W60

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Miriam Rosen SROC W60 58:49
2nd Helena Burrows LOC W60 64:26
3rd Kate Bryant MDOC W60 71:19
4th Jean Payne DEE W60 72:09
5th Sue Roome SROC W60 79:45
6th Catherine Dawson   W60 106:14

Green - W65

4.675km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Liz Godfree DVO W65 60:42