...return to index

Blue

Splits

7.2km 50m

Pos Name Club Age Class Time
1st Olly Williams DEE M18 45:50
2nd Jon Hateley DEE M50 50:21
3rd Duncan Harris DEE M45 52:38
4th Mike Smithard DEE M60 54:04
5th Elizabeth Jackson DEE W50 63:19
6th Paul Shannon DEE M55 63:43
7th Noel Schorah DEE M50 64:54
8th Daniel Weaver DEE M14 66:22
9th Chris Rostron MDOC M65 69:14
10th Sean Pickering DEE M18 69:15
11th Peter Bream MDOC M45 70:38
12th Edward Halliwell IND M40 72:01
13th Norman Hall DEE M65 72:27
14th Ian Farrell MDOC M21 72:52
15th Andrew Baker DEE M45 77:24
16th Elaine Sutton DEE W45 88:25
rtd stung Sian Calow DEE W50
m16 Maggie Hateley DEE W50 78:12

Green

Splits

4.7km 40m

Pos Name Club Age Class Time
1st Pauly-D Jones DEE M45 40:06
2nd Eifion Thomas DEE M60 43:54
3rd Steven Hart MDOC M21 46:35
4th Jonathon Emery MDOC M18 49:04
5th Grace Majumdar DEE W21 49:24
6th Malcolm Irvine DEE M55 50:03
7th Andrew Brown DEE M45 51:40
8th Anthony Brockway DEE M50 52:36
9th Hannah Hateley DEE W14 53:51
10th Edward Barnard DEE M21 54:21
11th Nick Stafford DEE M40 55:26
12th Anton Petho MDOC M18 56:14
13th John Sherwood DEE M65 56:45
14th= Neil Murphy DEE M50 56:57
14th= Jillyan Dobby MDOC W60 56:57
16th Alan Mullock DEE M65 61:12
17th Reg Simpson DEE M60 62:51
18th Barry Chambers DEE M60 63:09
19th Joe Stoddart DEE M45 63:15
20th David Tagg-oram IND M21 63:18
21st Kitty Jones DEE W18 63:29
22nd Joy Irvine DEE W55 63:30
23rd Adrian Thiemicke IND M45 64:45
24th Chris Browning DEE M50 66:05
25th Ruth Harris DEE W40 66:22
26th Peter Ross MDOC M65 68:49
27th Caroline Gregson DEE W45 68:54
28th Chris Kemp DEE M55 69:31
29th Geoff Woolfenden DEE M60 72:53
30th Bob Elmes DEE M65 74:46
31st Ian Gilmartin DEE M55 75:51
32nd Paul Nicholson DEE M55 76:10
33rd Trevor Roberts MDOC M65 78:42
34th Alan Heron SELOC M75 82:31
35th Vivienne Pitcher DEE W60 84:37
36th Hannah Irvine DEE W20 94:03
37th Anne Hurrell DEE W60 101:32
m12 Michael Round DEE M60 68:49
m8 m12 Barbara Majumdar DEE W65 74:14

Light Green

Splits

3.7km 30m

Pos Name Club Age Class Time
1st Helen Elmes DEE W20 50:09
2nd Tim Murphy DEE M55 51:37
3rd Susan Sherwood DEE W60 51:56
4th John Evans DEE M75 52:58
5th John Mills DEE M65 54:18
6th Ian Williams DEE M50 54:41
7th Elizabeth Hughes DEE M21 55:47
8th Maria Brockway DEE W50 56:52
9th Bob Roach DEE M70 57:01
10th Beatrix Calow DEE W20 58:38
11th Peter Edwards DEE M75 62:59
12th Rebecca Hirst MDOC W35 63:37
13th Gary Hodgkins IND M50 68:03
14th Carmel Burke IND W45 80:29
15th Catriona Fleming DEE W45 99:54
16th Ken Hastings MDOC M50 106:35
m11-18 Owen Mapleson and James Bell IND M14 94:31

Orange

Splits

3.2km 25m

Pos Name Club Age Class Time
1st Charlie Jordan FALL M14 38:46
2nd Max Newman IND M12 42:59
3rd David Browning DEE M14 45:49
4th Anna Harris DEE W10 50:34
5th David Brown DEE M14 52:23
6th Vivenne Kershaw IND W50 65:40
7th Catriona Schorah DEE W50 70:21
8th Emma Weaver DEE W10 83:59
9th Callum Foster and Adam Comboy IND M10 103:46
10th Angus Price and Jack Ball IND M10 104:33
11th Mackenzie Batey-Grey and Holly Shelton IND M10 105:55
rtd Emily Browning DEE W10  
m9 A Gregory IND M10 49:54
m13-15 Dave Kershaw IND M50 88:35

Yellow

Splits

2.5km 15m

Pos Name Club Age Class Time
1st Robert Doel IND M50 22:07
2nd Alfie Dole IND M12 32:43
3rd Bethan Jordan FALL W10 38:00
4th Sian Sinnott IND W21 49:11
5th Billy Lord IND M10 50:45
6th Tom Ryle IND M10 50:58
7th Tom Walker IND M10 52:29
m16 Wolfstan Doel IND M10 51:50

White

Splits

1.4km 15m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jonny Corney IND M10 15:21
2nd James Croucher IND M12 16:42
3rd Thomas Croucher IND M10 16:43