...return to index

Blue

Splits

2.2km

Pos Name Club Age Class Time
n/c Olly Williams DEE M18 12:18
1st Chris Owens DEE M20 13:29
2nd Michael Beasant DEE M20 15:00
3rd Jon Hateley DEE M50 16:49
4th Duncan Harris DEE M45 18:12
5th Mike Smithard DEE M60 18:41
6th Andrew Mayland POTOC M45 19:34
7th Nigel Beasant DEE M50 19:48
8th Pete Owens DEE M50 20:31
9th James Merrington DEE M35 21:38
10th Andrew Baker DEE M45 22:18
11th Richard Hill DEE M45 22:19
12th Andrew Payne DEE M60 22:27
13th Norman Hall DEE M65 22:32
14th Ian Williams DEE M50 24:13
15th Catherine Hill DEE W45 24:30
16th Chris Browning DEE M50 25:21
17th Elaine Sutton DEE W45 25:47
m6 Clive Giddis DEE M50 21:27
m28 Maggie Hateley DEE W50 24:26

Green

Splits

1.8km

Pos Name Club Age Class Time
1st Pauly-D Jones DEE M45 15:49
2nd Nick Stafford DEE M40 20:29
3rd Alan Mullock DEE M65 21:45
4th John Padget DEE M70 22:40
5th Jean Payne DEE W60 23:15
6th Ruth Harris DEE W40 23:31
7th Peter Hills DEE M65 25:25
8th Ian Gilmartin DEE M55 27:43
9th Michael Richardson DEE M70 27:53
10th Geoff Woolfenden DEE M60 28:03
11th James Smith DEE M65 29:12
12th Reg Simpson DEE M60 30:10
m25 Thomas Entwistle   M18 19:58
m20 Richard Hughes DEE M55 23:06
m25 Barry Chambers DEE M60 25:56

Light Green

Splits

1.6km

Pos Name Club Age Class Time
1st Jennifer Beasant DEE W50 21:35
2nd Tim Murphy DEE M55 21:36
3rd Gordon Pepper IND M42 24:39
4th Peter Yoxall POTOC M65 24:55
5th Jean Rostron POTOC W70 25:35
6th Sheila Hills DEE W65 34:48

Orange

Splits

1.5km

Pos Name Club Age Class Time
n/c Hannah Hateley DEE W14 10:49
1st Ewan Darlington SANDBACH SCHOOL M14 11:40
2nd Toby Brady DEE M14 11:41
3rd George Southern SANDBACH SCHOOL M14 12:17
4th James Ormrod SS M14 14:49
5th Katie Wilson DEE W12 16:31
6th Isabel Hill DEE W12 17:10
7th Connor Smith SS M14 18:45
8th Alex Pepper IND W16 19:10
9th Raife Zissler SANDBACH SCHOOL M14 19:55
10th Anna Harris DEE W10 20:31
11th Gary Hodgkins   M50 23:02
12th Jack Carroll SANDBACH SCHOOL M12 23:42

Yellow

Splits

1.2km

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew Latham CHESHIRE EAST COUNCIL M50 24:37
w1 m4-5 m11 John and Pat Williams     27:02

Harriers

Splits

2.55km

Pos Name Club Age Class Time
1st Adrian Thiemicke   M45 18:48
2nd Pete Mallison SCH M40 25:00
3rd Simon Walker SOUTH CHESHIRE HARRIERS M45 33:16