Position Name Club Age Class Time
1st Anthony Brockway DEE M50 0:23
2nd Isabel Hill DEE W12 0:26
3rd Duncan Harris DEE M45 0:28
4th= Simon Coppock DEE M50 0:29
4th= Daniel Weaver DEE M14 0:29
6th= Pauly-D Jones DEE M45 0:30
6th= Philip Vokes DEE M18 0:30
6th= Alex Pepper IND W16 0:30
9th Edward Halliwell IND M40 0:31
10th ROLF LUND HSOK M55 0:32
11th= Noel Schorah DEE M50 0:33
11th= Neil Laidlaw MDOC M50 0:33
13th= Joe Stoddart DEE M45 0:34
13th= Jane Scott IND W45 0:34
13th= Jon Hateley DEE M50 0:34
13th= Ken Hastings MDOC M50 0:34
17th= Ella Gibbs DEE W10 0:35
17th= Elaine Sutton DEE W45 0:35
19th= Eifion Thomas DEE M60 0:36
19th= Matthew Cochrane SROC M55 0:36
19th= Joshua Wilson IND M10 0:36
22nd= Nina Jones DEE W14 0:37
22nd= Anna Nilsen DEE W55 0:37
22nd= Mike Smithard DEE M60 0:37
25th= Martin Booth IND M45 0:38
25th= SOFIE MATHIASEN SILKEBORG OK W21 0:38
25th= Reg Simpson DEE M60 0:38
25th= Hannah Hateley DEE W14 0:38
29th Elen Norris ERYRI W14 0:39
30th= Andrew Nielsen IND M45 0:40
30th= Anna Harris DEE W10 0:40
30th= Peter Bream MDOC M45 0:40
30th= Bryn Gibbs DEE M10 0:40
34th= Chris Murphy DEE W55 0:41
34th= Paul Nicholson DEE M55 0:41
34th= LENE JENSEN HSOK W55 0:41
37th= John Padget DEE M70 0:42
37th= Catriona Fleming DEE W45 0:42
37th= Anne Hurrell DEE W60 0:42
37th= Mark Wright DEE M45 0:42
41st= Kitty Jones DEE W18 0:43
41st= Sian Calow DEE W50 0:43
43rd= Peter Edwards DEE M75 0:44
43rd= Elizabeth Jackson DEE W50 0:44
43rd= Jill Cochrane SROC W55 0:44
43rd= Leo Hodgkins IND M21 0:44
47th David Dunn IND M35 0:45
48th Paul Shannon DEE M55 0:46
49th Tim Murphy DEE M55 0:47
50th Gary Hodgkins IND M50 0:48
51st Zoe Smithard DEE W21 0:49
52nd Saskia Jones DEE W12 0:50
53rd Alan Mullock DEE M65 0:51
54th= John Mills DEE M65 0:52
54th= Carmel Burke IND W45 0:52
54th= Madlen Reid ERYRI W16 0:52
57th= Geoff Woolfenden DEE M60 0:53
57th= Martin Green MDOC M55 0:53
57th= Ian Gilmartin M55 0:53
60th Dave Kershaw IND M50 0:54
61st= Sue Booth IND W40 0:57
61st= Peter Lancaster IND M50 0:57
63rd Helen Elmes DEE W20 1:02
64th= H Hesketh IND W40 1:03
64th= Maggie Hateley DEE W50 1:03
66th= Graham Nilsen DEE M55 1:04
66th= Brian Spoonley DEE M75 1:04
66th= Dominic Wathey MDOC M10 1:04
69th James Smith DEE M65 1:05
70th= Evelyn Elmes DEE W16 1:07
70th= Peter Hills DEE M65 1:07
72nd Ffion Norris ERYRI W10 1:10
73rd= Steve Whittaker IND M55 1:12
73rd= Bob Elmes DEE M65 1:12
75th Chris Kemp DEE M55 1:17
76th Alexandria Jones IND W12 1:18
77th= Susan Hill IND W50 1:19
77th= Pauline Smithard DEE W55 1:19
79th= Barry Barnes DEE M70 1:20
79th= Terry Harper DEE M70 1:20
81st Cleopatra Jones IND W10 1:23
82nd Viv Kershaw IND W50 1:26
83rd= Stephen Hurrell DEE M55 1:28
83rd= Catriona Schorah DEE W50 1:28
85th Sheila Hills DEE W65 1:30
86th Sue Sinclair DEE W65 1:37
87th Maria Nielsen-Scott IND W12 13:09