Blue

Splits

5.875km 195m

Pos Name Club Age Class Time
1st Philip Vokes DEE M18 49:44
2nd Duncan Harris DEE M45 50:46
3rd Jon Hateley DEE M50 54:31
4th ROLF LUND HSOK M55 55:26
5th Noel Schorah DEE M50 56:26
6th Mike Smithard DEE M60 60:27
7th Paul Shannon DEE M55 67:29
8th Elizabeth Jackson DEE W50 69:41
9th Simon Coppock DEE M50 75:39
10th Matthew Cochrane SROC M55 82:32
11th Peter Bream MDOC M45 84:10
12th Sian Calow DEE W50 92:46
13th Elaine Sutton DEE W45 97:21
m21-23 Maggie Hateley DEE W50 105:39
m23-25 Catherine Hill DEE W45 111:38

Green

Splits

4.45km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Pauly-D Jones DEE M45 45:24
2nd Daniel Weaver DEE M14 47:44
3rd Hannah Hateley DEE W14 52:53
4th Edward Halliwell IND M40 54:18
5th Martin Green MDOC M55 58:10
6th Eifion Thomas DEE M60 58:15
7th SOFIE MATHIASEN SILKEBORG OK W21 61:19
8th Joe Stoddart DEE M45 63:22
9th Anthony Brockway DEE M50 64:03
10th LENE JENSEN HSOK W55 66:00
11th Alan Mullock DEE M65 66:48
12th Reg Simpson DEE M60 67:28
13th John Padget DEE M70 67:55
14th Zoe Smithard DEE W21 68:36
15th Graham Nilsen DEE M55 74:16
16th Andrew Nielsen IND M45 77:25
17th Helen Elmes DEE W20 80:02
18th Peter Hills DEE M65 81:51
19th Anna Nilsen DEE W55 93:05
20th Peter Lancaster IND M50 96:14
21st Evelyn Elmes DEE W16 96:34
22nd Jill Cochrane SROC W55 98:57
23rd Paul Nicholson DEE M55 100:39
24th Ian Gilmartin   M55 106:40
25th Anne Hurrell DEE W60 110:47
26th Geoff Woolfenden DEE M60 111:05
rtd Jenny Palmer DEE W40  
w7 rtd John Williams POW M70  
m1-19 Clive Giddis DEE M50 30:34
m13-17 Pauline Smithard DEE W55 84:49
m15 Neil Laidlaw MDOC M50 95:24
m9 Bob Elmes DEE M65 100:34
w16 James Smith DEE M65 103:01
m15-17 Chris Kemp DEE M55 104:20

Light Green

Splits

3.45km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Elen Norris ERYRI W14 37:36
2nd Alex Pepper IND W16 43:14
3rd Tim Murphy DEE M55 46:00
4th Madlen Reid ERYRI W16 49:28
5th Chris Murphy DEE W55 49:52
6th Martin Booth IND M45 51:21
7th Kitty Jones DEE W18 51:51
8th Mark Wright DEE M45 52:22
9th Catriona Fleming DEE W45 56:14
10th Brian Spoonley DEE M75 58:13
11th Jane Scott IND W45 58:22
12th Leo Hodgkins IND M21 58:44
13th John Mills DEE M65 59:22
14th Carmel Burke IND W45 59:43
15th Barry Barnes DEE M70 64:04
16th Susan Hill IND W50 66:30
17th Gary Hodgkins IND M50 71:55
18th Peter Edwards DEE M75 78:23
19th David Dunn IND M35 82:10
20th Sue Sinclair DEE W65 83:47
21st Sheila Hills DEE W65 86:28
22nd Ken Hastings MDOC M50 88:09
23rd Stephen Hurrell DEE M55 107:05
m9-11 Terry Harper DEE M70 50:57

Orange

Splits

2.725km

Pos Name Club Age Class Time
1st Nina Jones DEE W14 30:00
2nd Isabel Hill DEE W12 36:26
3rd Anna Harris DEE W10 37:57
4th Sue Booth IND W40 44:52
5th Ella Gibbs DEE W10 54:40
6th Bryn Gibbs DEE M10 54:43
7th Dave Kershaw IND M50 56:51
8th Catriona Schorah DEE W50 59:06
9th Viv Kershaw IND W50 63:48
10th H Hesketh IND W40 79:44
11th Steve Whittaker IND M55 83:44

Yellow

Splits

1.9km 40m

Pos Name Club Age Class Time
1st Saskia Jones DEE W12 21:05
2nd Joshua Wilson IND M10 24:15
3rd Dominic Wathey MDOC M10 32:21
4th Maria Nielsen-Scott IND W12 33:23
5th Cleopatra Jones IND W10 38:31
6th Alexandria Jones IND W12 39:30
m5 Ffion Norris ERYRI W10 39:03