...return to index

BLUE

Splits

5.375km 145m

Pos Name Club Age Class Time
1st Duncan Harris DEE M45 41:36
2nd B Bolland WAROC M45 42:47
3rd Edward Calow DEE M18 50:21
4th Noel Schorah DEE M50 50:56
5th John Kewley MDOC M50 51:06
6th Elizabeth Jackson DEE W50 54:30
7th Jon Hughes DEE W21 56:07
8th Paul Shannon DEE M55 56:21
9th Pete Owens DEE M50 57:02
10th Catherine Hill DEE W45 58:34
11th Huw Lewis DEE M50 61:24
12th Andrew Payne DEE M60 62:13
13th Richard Griffin MDOC M40 62:36
14th Maggie Hateley DEE W50 68:44
15th Malcolm Barr DEE M50 75:30
16th Barry Searle   M45 75:51
17th Sian Calow DEE W50 81:28
m15 Andrew Baker DEE M45 64:10

GREEN

Splits

4.4km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Chris Owens DEE M20 30:54
2nd Pauly-D Jones DEE M45 40:05
3rd Hannah Hateley DEE W14 44:23
4th Eifion Thomas DEE M60 44:29
5th Edward Halliwell IND M40 44:34
6th Daniel Weaver DEE M14 44:48
7th Stephen Horrocks PFO M21 45:18
8th Anthony Brockway DEE M50 45:43
9th Martin Green MDOC M55 45:52
10th Michael Hood SELOC M50 47:21
11th Andrew Ward LUMC M21 50:12
12th David Tagg-Oram IND M21 51:26
13th James Merrington DEE M35 51:38
14th Graham Sutton DEE M55 51:56
15th Richard Hughes DEE M55 52:08
16th Graham Horrocks PFO M50 52:27
17th Pat Moody DEE W55 52:55
18th Paul Nicholson DEE M55 55:26
19th Grace Majumdar DEE W21 55:33
20th Evelyn Elmes DEE W16 56:24
21st Alan Mullock DEE M65 57:00
22nd Michael Round DEE M60 58:45
23rd John Sherwood DEE M65 59:26
24th Ian Gilmartin   M55 64:30
25th Jenny Palmer DEE W40 65:18
26th Michael Richardson DEE M70 66:20
27th Andrew Neilson IND M45 67:40
28th Ruth Harris DEE W40 68:52
29th Neil Laidlaw MDOC M50 71:27
30th Reg Simpson DEE M60 72:50
31st Beatrix Calow DEE W20 76:17
32nd Margaret Murphy DEE W65 83:13
33rd Geoff Woolfenden DEE M60 91:10
34th Anne Hurrell DEE W60 96:31
rtd Pete Woodall DEE M50  
m16-18 Andrew Brown DEE M45 63:45
m8 m11-13 m15-21 Bob Elmes DEE M65 68:04

LT GREEN

Splits

3.525km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ewan Darlington DEE M14 44:18
2nd Tim Murphy DEE M55 48:15
3rd Bob Roach DEE M70 55:03
4th John Mills DEE M65 55:55
5th Peter Edwards DEE M75 56:25
6th Toby Brady DEE M14 56:57
7th Terry Harper DEE M70 58:57
8th Southern and Ormrod SANDBACH M14 58:59
9th Chris Murphy DEE W55 59:10
10th Susan Sherwood DEE W60 62:27
11th Alex and Georgia IND W17 70:28
12th Mark Wright DEE M45 74:43
13th Catriona Fleming DEE W45 83:20
14th Stephen Hurrell DEE M55 83:41
15th Carmel Burke N/A W45 87:06
16th Joe Danson +1 1ST BARNSTON SCOUTS M14 92:53
17th Susan Hill IND W50 112:00
rtd Sophie DEE W16  

ORANGE

Splits

2.825km 45m

Pos Name Club Age Class Time
1st Katie Wilson DEE W12 32:01
2nd James Wright 1ST BARNSTON SCOUTS M12 34:21
3rd David Brown DEE M14 39:43
4th Isabel Hill DEE W12 40:13
5th Louise Gilmartin   M55 42:13
6th Anna Harris DEE W10 44:11
7th Heather Hesketh IND W45 47:25
8th Emma Weaver DEE W10 55:54
9th Bryn Gibbs DEE M10 74:27
10th Ella Gibbs DEE W10 75:29
11th D Kershaw IND M50 85:48
12th V Kershaw IND W50 94:24
m2-7 m9-18 Alex Wallis 1ST BARNSTON SCOUTS M14 61:32
m6-18 Sian Sinnott IND W21 77:54
m7-9 m13-18 Jasmin Yeoman +2 3RD UPTON GUIDES W11 105:49

YELLOW

Splits

2.325km 40m

Pos Name Club Age Class Time
1st Daniel Wynne 1ST BARNSTON SCOUTS M12 23:37
2nd Ella Heap IND W8 24:35
3rd Anna Hughes IND W14 24:46
4th Jack heap IND M6 24:56
5th Alison Hughes +2 3RD UPTON GUIDES W10 29:15
6th Jamie Jones DEE M13 35:29
7th Elizabeth Goodwin   W11 36:13
w12 James Hughes IND M12 27:56

WHITE

Splits

1.325km 25m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jack Heap IND M7 13:47
2nd Ella Heap IND W8 15:22
3rd Bryony Davies + 2 3RD UPTON GUIDES W11 70:16

SCORE

Splits

27 controls, limit

Pos Name Club Age Class Score Time Points Bonus/Penalty Manual Adj Controls, in order visited
1st Lynne Merrington DEE W21 200 60:53 200     191, 231, 229, 230, 199, 189, 188, 187, 253, 241, 197, 252, 227, 196, 250, 225, 226, 183, 222, 221