...return to index

Blue

Splits

5.4km 220m

Pos Name Club Age Class Time
1st Olly Williams DEE M18 42:36
2nd Philip Vokes DEE M18 46:13
3rd Duncan Harris DEE M45 50:00
4th Christopher Calow DEE M60 53:34
5th Jon Hateley DEE M50 53:57
6th Tim Martland MDOC M50 55:29
7th Mike Smithard DEE M60 55:54
8th John Kewley MDOC M50 60:29
9th Jon Hughes DEE M21 63:42
10th Norman Hall DEE M65 65:33
11th Anton Petho MDOC M18 69:02
12th Noel Schorah DEE M50 69:28
13th Richard Griffin MDOC M40 71:46
14th Barry Searle   M45 71:48
15th Andrew Payne DEE M60 74:13
16th Jennifer Ewels KNOBOC W40 76:06
17th Elaine Sutton DEE W45 77:49
18th Maggie Hateley DEE W50 78:22
19th Sian Calow DEE W50 82:25
m6 Pete Owens DEE M50 62:54
m18-19 Huw Lewis DEE M50 73:44

Green

Splits

4km 145m

Pos Name Club Age Class Time
1st Pauly-D Jones DEE M45 38:46
2nd Malcolm Irvine DEE M55 39:59
3rd Clive Giddis DEE M50 41:16
4th Eifion Thomas DEE M60 48:04
5th Martin Green MDOC M55 48:22
6th Philip Hay DEE M40 49:37
7th Nick Stafford DEE M40 49:45
8th Chris Wilcox DEE M55 50:28
9th Richard Hughes DEE M55 53:01
10th Pat Moody DEE W55 55:27
11th John Padget DEE M70 55:46
12th Grace Majumdar DEE W21 55:53
13th Andrew Brown DEE M45 56:00
14th Pete Woodall DEE M50 58:28
15th Barbara Majumdar DEE W65 59:30
16th Paul Chamberlain ERYRI M65 59:58
17th Malcolm Barr   M50 60:14
18th Caroline Gregson DEE W45 61:04
19th Reg Simpson DEE M60 63:17
20th Denis Murphy DEE M65 63:52
21st Paul Nicholson DEE M55 64:46
22nd Andrew Nielsen   M45 65:17
23rd Pauline Smithard DEE W55 66:15
24th Evelyn Elmes DEE W16 68:30
25th Jean Payne DEE W60 69:50
26th Ruth Harris DEE W40 74:32
27th Jenny Palmer DEE W40 74:37
28th John Williams POW M70 76:58
29th Bob Elmes DEE M65 78:50
30th Neil Laidlaw MDOC M50 79:35
31st Margaret Murphy DEE W65 81:23
32nd Joy Irvine DEE W55 92:17
33rd Anne Hurrell DEE W60 97:53
m11-16 Geoff Woolfenden DEE M60 92:56
m13-16 Hannah Irvine DEE W20 99:38

Short Green

Splits

3.1km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Tim Murphy DEE M55 55:41
2nd Vivienne Pitcher DEE W60 61:17
3rd Peter Edwards DEE M75 63:48
4th Brian Spoonley DEE M75 64:39
5th Barry Barnes DEE M70 69:46
6th Christopher Kemp DEE M55 77:20
m10 John Mills DEE M65 64:33
w1 Pam Chamberlain ERYRI W60 70:47

Light Green

Splits

3.0km 160m

Pos Name Club Age Class Time
1st Hannah Hateley DEE W14 34:51
2nd Simon Roberts   M40 39:41
3rd Carmel Burke   W45 49:56
4th Nina Jones DEE W14 51:31
5th Chris Murphy DEE W55 54:47
6th James Coppock   M12 58:36
7th William Coppock   M12 58:45
8th Gary Hodgkins   M50 73:54
w12 Susan Hill   W55 67:37

Orange

Splits

2.7km 150m

Pos Name Club Age Class Time
1st Kavan Heppenstall DEE M10 31:00
2nd Anna Harris DEE W10 39:24
3rd Philip Rowlands   M18 40:47
4th Alex Wallis 1ST BARNSTON SCOUTS M14 48:08
5th Max Newman & Tom Butler   M12 50:51
6th Catriona Schorah DEE W50 51:58
7th Lucy Hay DEE W6 57:26
8th James Wright   M12 57:50
9th Mathew Parekh   M18 59:03
10th= Matthew Southall   M18 59:05
10th= Ashley Morgan   M18 59:05
12th Saskia Jones DEE W12 59:46
13th Sophie Woodall   W16 62:25
14th Tom Kerrod   M16 62:33
15th Tess Gallagher   W14 62:56
16th Eric Durham   M18 63:00
17th Chris Astbury   M18 63:10
18th Eve Halliday 1 KINNERTON SCOUTS W14 63:36
19th Alex Pepper   W18 68:20
20th Sandra Woodall   W50 70:40
21st Kirstin Woodall   W14 73:33
22nd George Cain 1ST BARNSTON SCOUTS M14 79:37
23rd Joe Danson 1ST BARNSTON SCOUTS M14 80:54

Yellow

Splits

2.0km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sydney Davies   M16 29:21
2nd Adam Kerrod   M14 29:28
3rd Devi Heppenstall DEE W14 30:11
4th Daniel Wynne   M12 31:56
5th Oliver Davies-Wilson 1ST BARNSTON SCOUTS M10 35:08
6th Dave Gorman 1ST BARNSTON SCOUTS M50 39:06
7th Anna Hughes   W14 48:51
8th James Hughes   M12 49:41