Position Name School Age Class Time
1st Robert Normanton LUMC M21 0:19
2nd= George Southern SS B8 0:21
2nd= Duncan Harris DEE M45 0:21
2nd= Edward Harvey FALL B10 0:21
5th= Edward Calow DEE M16 0:22
5th= Nicholas Day FALL B12 0:22
5th= Theo Kent FALL B11 0:22
5th= Dave Brown IND M40 0:22
9th= James Stott CDLH B11 0:23
9th= David Brown IND M40 0:23
9th= Hannah Kemp WK G10 0:23
9th= Harry Taaffe MT B11 0:23
9th= Bethany Sloan FALL G12 0:23
14th= Matthew Fellbaum FALL B10 0:24
14th= Dan Weaver HELS B8 0:24
14th= Michael Hillesdon MT B10 0:24
14th= Jack Dymond FALL B11 0:24
14th= James Clark IND M14 0:24
14th= William Mansfield-Hickman BRID B9 0:24
14th= Hannah Hateley WHS G7 0:24
14th= Ellen Wilkinson FALL G11 0:24
14th= Michael Landon WHS B9 0:24
14th= Sam Pearson SS B12 0:24
14th= Harry Coleshill CDLH B10 0:24
25th= Connor Smith SS B9 0:25
25th= Fraser Mackintosh FALL B9 0:25
25th= Ewan Darlington SS B8 0:25
25th= Alex Mansfield-Hickman BRID B11 0:25
25th= Saul Skirvin FALL B11 0:25
25th= Nathaneal Horton FALL B7 0:25
25th= Tom Devling MT B13 0:25
25th= Molly Warnke FALL G10 0:25
25th= Jack Blanchflower MT B11 0:25
25th= Ben Jones HELS B8 0:25
25th= Noel Schorah DEE M50 0:25
25th= Laura Harrington FALL G11 0:25
37th= Eve Halliday 1KIN G9 0:26
37th= Jon Hateley DEE M50 0:26
37th= Madeleine Moyle LUMC W21 0:26
37th= Thomas Entwistle SS B12 0:26
37th= Alex Robinson SS B9 0:26
37th= Catriona Fleming DEE W45 0:26
37th= Ben Amey FALL B9 0:26
44th= Jacob Brown & James Chidlow MKT M12 0:27
44th= Toby Brady SS B8 0:27
44th= Mitchil Collins HELS B8 0:27
44th= Oliver Simpson SS B9 0:27
44th= Jessica De sousa FALL G7 0:27
44th= Paul Nicholson DEE M55 0:27
44th= Sian Abbott 1KIN G9 0:27
44th= Eifion Thomas DEE M60 0:27
44th= Heather Bunning 1KIN G8 0:27
44th= Matt Roberts IND M35 0:27
44th= Ben Heginbotham FALL B8 0:27
44th= Maggie Hateley DEE W50 0:27
56th= Megan Brocklehurst MKT G6 0:28
56th= Emma Weaver FROD G5 0:28
56th= Finn Chapman FALL B8 0:28
56th= Charlie Jordan FALL B8 0:28
56th= Pippa Wyer FALL G8 0:28
56th= Colin Lynch SYO M45 0:28
56th= Molly Jones FROD G5 0:28
56th= Laura Richards & Neve Darlington MKT W10 0:28
56th= Adam Zaidi MT B10 0:28
56th= Robbie Giles BRID B8 0:28
56th= Raife Zissler SS B9 0:28
56th= Anna Harris DEE W10 0:28
56th= Anna Nilsen DEE W55 0:28
56th= Ciaran Tranter BRID B11 0:28
56th= Phillip de Sousa FALL B12 0:28
56th= Andrew Ward LUMC M21 0:28
56th= Anna Harrington FALL G12 0:28
73rd= Sarah Beswick FROD G5 0:29
73rd= William Wasson CDLH B7 0:29
73rd= Armand Rabot BIRK B8 0:29
73rd= Isabel Roberts & Megan Brocklehurst MKT W12 0:29
73rd= Jane Campbell DEE W55 0:29
73rd= Phillip Rowlands 1KIN B12 0:29
73rd= Tom Hutchinson MT B9 0:29
73rd= Nick Campbell DEE M55 0:29
73rd= Jacob Bradley FALL B11 0:29
73rd= Sam Amey FALL B9 0:29
73rd= Joshua Pearson FALL B11 0:29
73rd= Alex Head-Rapson MT B11 0:29
73rd= Daniel Brown & Joshua Wilson MKT M10 0:29
86th= Joshua Dixon FALL B8 0:30
86th= Elizabeth Jackson DEE W50 0:30
86th= Paul Shannon DEE M55 0:30
86th= Joy Irvine DEE W55 0:30
86th= Harry Cave MT B9 0:30
86th= Joe Stoddart IND M45 0:30
86th= James Merrington DEE M35 0:30
86th= Nina Jones 1KIN G9 0:30
86th= Morgan Hindle BRID B7 0:30
86th= Simon Fletcher IND M40 0:30
96th= Jacob Brown MKT B6 0:31
96th= Joshua Wilson MKT B5 0:31
96th= Saskia Jones 1KIN G7 0:31
96th= Harriet Jones FROD G4 0:31
96th= Matthew Kennerly-Ryan SS B8 0:31
96th= James Chidlow MKT B6 0:31
96th= Daniel Brown MKT B5 0:31
96th= Peter Edwards DEE M75 0:31
96th= Oliver Roome MT B9 0:31
96th= Anne Hurrell DEE W60 0:31
96th= Jasper Wigmore FALL B7 0:31
96th= Katie Ledwith BRID G9 0:31
108th= Angus Currie FALL B9 0:32
108th= Mark Renshaw 10WW B7 0:32
108th= Reg Simpson DEE M60 0:32
108th= James Entwistle SS B10 0:32
108th= Sarah Jackson BRID G9 0:32
108th= Sue Booth IND W40 0:32
108th= James Howe MT B11 0:32
108th= Sue Kemp DEE W50 0:32
116th= Denis Murphy DEE M65 0:33
116th= Isabel Roberts MKT G6 0:33
116th= Nomi Fischer FALL G7 0:33
116th= Pat Moody DEE W55 0:33
120th= Edward de Sousa FALL B10 0:34
120th= Jiorji Gunning CDLH B7 0:34
120th= Rebecca Pilcher MKT G6 0:34
120th= Daniel Miller BRID B9 0:34
120th= Lucy Myers BIRK G7 0:34
120th= Lynne Merrington DEE W21 0:34
126th= Neve Darlington MKT G5 0:35
126th= Laura Richards MKT G5 0:35
126th= Michael Rumle MT B11 0:35
129th= Emilia Oates FALL G8 0:36
129th= Anne Darlington ERYRI W55 0:36
131st= Alan Mullock DEE M65 0:38
131st= Bethan Jordan UPS G5 0:38
133rd Matthew Cole 10WW B6 0:39
134th= Caroline Gregson DEE W45 0:40
134th= John Evans DEE M75 0:40
134th= James Smith DEE M65 0:40
134th= Matthew Gettins 10WW B8 0:40
134th= Peter Hills DEE M65 0:40
139th= Aaron McKenna 10WW B8 0:41
139th= Margaret Murphy DEE W65 0:41
141st= Drew Milier BRID B7 0:44
141st= Kirsten Woodall DEE W14 0:44
141st= Jamie Morris IND M8 0:44
144th Erin Morris IND W6 0:45
145th Michael Round DEE M60 0:46
146th Nathan Mofarah CDLH B7 0:48
147th Jill Barnes DEE W60 0:50
148th Scott Tickle 10WW B8 0:56
149th Graham Nilsen DEE M55 0:59
150th Joseph O'Donovan FALL B9 1:02
151st Barry Barnes DEE M70 1:03
152nd Lauren Gore LUMC W21 1:10
153rd Alex Kavanagh FALL B8 1:11
154th= Brandon Woods 10WW B6 1:12
154th= Jemima Collister BIRK G6 1:12
156th Brian Burden IND M45 2:10