Position Name School Age Class Time
Green and Light Green
1st Edward Harvey FALL B10 0:43
2nd Olly Williams DEE B13 0:44
3rd Matthew Kemp CALD B13 0:45
4th Alex Mansfield-Hickman BRID B11 0:46
5th Saul Skirvin FALL B11 0:47
6th Theo Kent FALL B11 0:48
7th= Nicholas Day FALL B12 0:51
7th= Malcolm Irvine DEE M55 0:51
9th Noel Schorah DEE M50 0:52
10th Jacob Bradley FALL B11 0:54
11th Sam Amey FALL B9 0:55
12th Tom Entwistle SS B12 0:56
13th Colin Lynch SYO M40 0:57
14th= Hannah Hateley WHS G7 0:58
14th= Daniel Weaver HELS B8 0:58
16th= Alex Robinson SS B9 0:59
16th= Nick Stafford DEE M40 0:59
18th= David Bargh DEE M60 1:00
18th= Jon Hateley DEE M45 1:00
18th= Paul Shannon DEE M50 1:00
21st= Ian Weaver DEE M45 1:01
21st= Sam Baldwin SS B9 1:01
21st= Edward de Sousa FALL B10 1:01
21st= Sam Pearson SS B12 1:01
21st= Terry Harper DEE M70 1:01
26th= Alex Mackintosh FALL B12 1:02
26th= Bethany Sloan FALL G12 1:02
28th= Ewan Darlington SS B8 1:03
28th= Ellen Wilkinson FALL G11 1:03
28th= William Mansfield-Hickman BRID B9 1:03
31st= Laura Harrington FALL G11 1:04
31st= Anne Hurrell DEE W55 1:04
31st= Joshua Pearson FALL B11 1:04
34th Plillip de Sousa FALL B12 1:05
35th Paul Jones DEE M45 1:06
36th Christopher Calow DEE M60 1:07
37th Sarah Bayliss ERYRI W40 1:08
38th Maggie Hateley DEE W45 1:09
39th James Merrington M35 1:10
40th= Hannah Kemp WK G10 1:11
40th= Ciaran Tranter BRID B11 1:11
40th= Simon Cetkowski FALL B10 1:11
43rd= Evelyn Elmes HELS G9 1:12
43rd= Anna Nilsen MEROC W50 1:12
45th James Howe MT B11 1:13
46th Kitty Jones DEE G12 1:14
47th Pete Woodall DEE M50 1:16
48th Reg Simpson DEE M60 1:17
49th Simon Crocker DEE M50 1:18
50th= Nina Jones DEE G9 1:19
50th= Lynne Merrington W21 1:19
52nd John Mills DEE M65 1:21
53rd John Evans DEE M70 1:22
54th Callum Shaw BRID B11 1:23
55th= Pat Moody DEE W55 1:26
55th= Barry Barnes DEE M70 1:26
57th Alan Mullock DEE M65 1:28
58th= Alex Mitchell BRID B11 1:29
58th= Clare Crocker DEE W50 1:29
60th Ruth Harris DEE W40 1:31
61st Peter Edwards DEE M75 1:35
62nd James Smith DEE M65 1:37
63rd Pauline Smithard DEE W55 1:40
64th Sue Kemp DEE W45 1:41
65th Catriona Fleming DEE W45 1:43
66th= Geoff Woolfenden DEE M55 1:46
66th= Alex Head-Rapson MT B11 1:46
68th Michael Round DEE M60 1:47
69th Daniel Miller BRID B9 1:54
70th Graham Nilsen MEROC M50 2:11
71st Chris Jackson BRID B11 2:16
72nd Robert Hennessey BRID B11 2:19
Orange, Yellow and White
Leg times from (226) to (F)
Position Name School Age Class Time
1st Ben Amey FALL B9 0:13
2nd= Nathaneal Horton FALL B7 0:14
2nd= Ben Jones HELS B8 0:14
2nd= George Southern SS B8 0:14
5th= Michael Landon WHS B9 0:15
5th= Charlie Jordan FALL B8 0:15
5th= Michael Hillesdon MT B10 0:15
8th= Ben Heginbotham FALL B8 0:16
8th= Molly Warnke FALL G10 0:16
8th= Pippa Wyer FALL G8 0:16
8th= Raife Zissler SS B9 0:16
8th= Charlotte King HELS G7 0:16
13th= James Thorne SS B9 0:17
13th= Sian Abbott 1Kin W9 0:17
13th= Patrick Swallow FALL B8 0:17
13th= Anthony Gibbons FALL B9 0:17
13th= Josh Corker BRID B10 0:17
13th= Eve Halliday 1KIN W9 0:17
13th= Finn Chapman FALL B8 0:17
13th= Heather Bunning 1KIN W8 0:17
13th= Jack Blanchflower MT B11 0:17
13th= Jacob Foster MT B9 0:17
23rd= Tom Wimpenny BIRK B9 0:18
23rd= James Entwistle SS B10 0:18
23rd= Joshua Dixon FALL B8 0:18
23rd= Matthew Kennerly-Ryan SS B8 0:18
23rd= Fraser Mackintosh FALL B9 0:18
28th= Pedro Felippe FALL B9 0:19
28th= Emma Weaver DEE G5 0:19
28th= Robbie Giles BRID B8 0:19
28th= Saskia Jones DEE G7 0:19
28th= Jessica De sousa FALL G7 0:19
28th= Ed Webber HELS B8 0:19
34th= Toby Brady SS B8 0:20
34th= Angus Currie FALL B9 0:20
34th= Oliver Roome MT B9 0:20
37th= Rhys Griffith SS B7 0:21
37th= Katie Wilson Davenham W10 0:21
37th= Sarah Jackson BRID G9 0:21
37th= Fraser Bangs MT B8 0:21
37th= Tanisha Neupane FALL G7 0:21
37th= James Ormrod SS B9 0:21
37th= Thomas David king FROD M10 0:21
37th= Isabel Mitchell BRID G8 0:21
45th Luke Deaves Jarvis FORM B7 0:22
46th= Jake Daly 1Kin M10 0:23
46th= Michael Rumle MT B11 0:23
46th= Katie Ledwith BRID G9 0:23
46th= Phillip Rowlands 1KIN B8 0:23
46th= Connor Smith SS B9 0:23
46th= Joshua Gregory 1KIN M6 0:23
52nd= Ethan Hughes BRID B8 0:24
52nd= Jensen Davenport SS B7 0:24
54th= Liam Gettins 10WW B6 0:25
54th= Oliver Simpson SS B9 0:25
54th= Alistair Ford FALL B7 0:25
54th= Aaron McKenna 10WW B8 0:25
58th= Tom Parkes BIRK B8 0:26
58th= Harry Cave MT B9 0:26
58th= Matthew Browne FALL B7 0:26
61st Morgan Hindle BRID B7 0:28
62nd Sarah Beswick FROD G5 0:29
63rd Cal Ford FORM B8 0:30
64th Sophie Woodall DEE W16 0:33
65th Harry Taaffe MT B11 0:39
66th Tom Hutchinson MT B11 0:40
67th Catriona Schorah DEE W50 0:41
68th Michael Draycott IND M10 0:54
69th Joseph O'Donovan FALL B9 0:55
70th Libby O'Keefe DEE W10 1:09
71st Cahan O'Driscoll BIRK B6 3:46