Position Name Club Age Class Time
1st James Allison LOC M16 0:05
2nd= Adam Bartlett LOC M16 0:06
2nd= Philip Vokes DEE M16 0:06
2nd= George Hudson-Chang LOC M14 0:06
2nd= Laurence Johnson SROC M14 0:06
2nd= Matthew Penellum LOC M18 0:06
2nd= Jamie Hoyle PFO M16 0:06
8th= Ben Cooper LOC M14 0:07
8th= Christopher Nash SROC M18 0:07
8th= Martin Reinhard OLNORSKA M20 0:07
8th= Jack Caine LOC M14 0:07
8th= Jon Hateley DEE M45 0:07
8th= William Rigg LOC M16 0:07
8th= Lucy Haines AIRE W14 0:07
8th= Angus Dobson LOC M16 0:07
8th= Simon Bradbury SYO M18 0:07
8th= Gavin Smith SROC M50 0:07
8th= Calum Mitchell LOC M14 0:07
8th= Michael Adams SYO M16 0:07
8th= Quentin Harding SROC M50 0:07
8th= Mark Bentley WIM M45 0:07
8th= Alistair Thornton MDOC M16 0:07
8th= Stewart Allison LOC M14 0:07
24th= James McCann MDOC M12 0:08
24th= Hamish Willis PFO M55 0:08
24th= Peter Haines AIRE M55 0:08
24th= Lachlan Chavasse DEE M14 0:08
24th= Matthew Fellbaum MDOC M14 0:08
24th= Harry Scott LOC M12 0:08
24th= John Dempsey MDOC M16 0:08
24th= Hannah Hateley DEE W12 0:08
24th= Sam Yates LOC M14 0:08
24th= Anne Hurrell DEE W55 0:08
24th= Evelyn Elmes DEE W14 0:08
24th= Callum Pearson WCOC M18 0:08
24th= Alan Ogden MDOC M50 0:08
24th= John Britton MDOC M60 0:08
24th= Noah Howlett LOC M14 0:08
24th= Katie Wright LOC W16 0:08
24th= Jack Cryer PFO M14 0:08
24th= Trevor Hindle MDOC M45 0:08
24th= Jonathan Hughes DEE M21 0:08
24th= Fiona Newby LOC W12 0:08
24th= Darren Baker DEE M45 0:08
24th= Grace Pugh LOC W14 0:08
24th= Malcolm Irvine DEE M55 0:08
24th= Chris Smithard DEE M21 0:08
24th= Tony Carlyle AIRE M60 0:08
24th= Norman French LOC M65 0:08
24th= William Pickles AIRE M18 0:08
51st= Ellie Bales POTOC W12 0:09
51st= Martin Skinner WCOC M45 0:09
51st= Chris Rostron MDOC M65 0:09
51st= Dave Neild LOC M65 0:09
51st= Paul Wright PFO M50 0:09
51st= Maggie Hateley DEE W45 0:09
51st= Julian Lailey SROC M65 0:09
51st= Heather Fellbaum MDOC W45 0:09
51st= Richard Payne EPOC M60 0:09
51st= Mike Johnson SROC M50 0:09
51st= Stephen Round SELOC M60 0:09
51st= Adrian Pickles AIRE M55 0:09
51st= Cliff Etherden MDOC M60 0:09
51st= Brian Hughes HOC M65 0:09
51st= Tim Palmer DEE M45 0:09
51st= Brian Jackson SROC M65 0:09
51st= Alan Mullock DEE M65 0:09
51st= Tom McCann MDOC M16 0:09
51st= Laura King AIRE W14 0:09
51st= Nick Campbell DEE M55 0:09
51st= Anwen Darlington ERYRI W21 0:09
51st= Charlie Butterworth LOC M14 0:09
51st= Lois Jefferson LOC W16 0:09
51st= Florrie Dobson LOC W14 0:09
51st= Ben Nicholl LOC M14 0:09
51st= George Tanner PFO M14 0:09
51st= Hannah Cleary-Hughes LOC W16 0:09
51st= Robert King AIRE M50 0:09
51st= Matthew Vokes CUOC M20 0:09
51st= Heather Gardner SROC W21 0:09
51st= Tony Varley SELOC M65 0:09
51st= Katherine Lowles WCOC W14 0:09
51st= Laura Hindle MDOC W14 0:09
51st= Jack Wood AIRE M21 0:09
51st= Adam Bradbury SYO M20 0:09
51st= Daisy Fletcher-Cooney LOC W14 0:09
51st= Rachel Majumdar UNOC W21 0:09
51st= Phil Scarf EPOC M45 0:09
51st= Tim O'Donoghue SOLWAY M60 0:09
51st= Simon Martland EPOC M45 0:09
51st= Fiona Claxton NOC W20 0:09
51st= Thomas Lewis WRE M21 0:09
51st= Alexander O'Donovan LOC M12 0:09
51st= Steve Dempsey MDOC M45 0:09
95th= Anna Lister LOC W12 0:10
95th= Jackie Scarf EPOC W50 0:10
95th= Rosie Martland MDOC W16 0:10
95th= Rachel Deegan SELOC W21 0:10
95th= Martin Green MDOC M55 0:10
95th= Roy McGregor SROC M45 0:10
95th= Anne Straube OD W35 0:10
95th= Andrew Brockbank LOC M16 0:10
95th= Katrina Hemingway WCOC W16 0:10
95th= Heather Wornham WCOC W18 0:10
95th= Bob Dredge WCH M60 0:10
95th= Denis Murphy DEE M65 0:10
95th= Susan Roome SROC W60 0:10
95th= Ailsa O'Donoghue SOLWAY W14 0:10
95th= Catherine Hill DEE W45 0:10
95th= Joy Irvine DEE W50 0:10
95th= Jane Campbell DEE W55 0:10
95th= Ben Dempsey MDOC M10 0:10
95th= Louise Adams SYO W14 0:10
95th= Rachel Morris ERYRI W45 0:10
95th= Anne Ockenden SROC W14 0:10
95th= Allan Williams WCH M40 0:10
95th= Marcia Bradbury SYO W55 0:10
95th= Robert Seddon SELOC M10 0:10
95th= Sarah Noot EPOC W40 0:10
95th= Matt Driver SELOC M21 0:10
95th= David Pal SPLOT M45 0:10
95th= Simon Filmore LOC M55 0:10
95th= Stephen Bingham MDOC M50 0:10
95th= Paul Chavasse DEE M45 0:10
95th= Tony Callow WRE M45 0:10
95th= Rose Hodkinson NOC W21 0:10
95th= Mary Ockenden SROC W50 0:10
95th= Richard Wilson LOC M55 0:10
95th= Pete Kidd SELOC M35 0:10
95th= Lynne Thomas WCOC W40 0:10
95th= Colin Lynch SYO M40 0:10
95th= Nick Howlett LOC M45 0:10
95th= Liz Hughes DEE W21 0:10
95th= Jenny Palmer DEE W40 0:10
95th= Eric Burton SELOC M50 0:10
95th= Nigel Beasant DEE M50 0:10
95th= Lee Scott SYO M45 0:10
95th= Roger Carter IND M50 0:10
95th= Ian Marshall AIRE M50 0:10
95th= Martin Bagness WAROC M50 0:10
95th= Iain Bell DEE M45 0:10
95th= Clive Richardson WRE M45 0:10
95th= Simon Crocker DEE M50 0:10
95th= Lewis Osten LOC M12 0:10
95th= James Williams EPOC M21 0:10
95th= Alexander Chaudhri WCOC M16 0:10
95th= Daniel Roth OD M40 0:10
95th= Scott Marshall AIRE M16 0:10
149th= Richard Hill DEE M45 0:11
149th= Vicky Thornton MDOC W50 0:11
149th= Dave Schorah DEE M21 0:11
149th= Graham Farley LOC M50 0:11
149th= Terry Harper DEE M70 0:11
149th= Paul Taylor EPOC M45 0:11
149th= Rebecca Humphreys MDOC W18 0:11
149th= Tim Martland MDOC M45 0:11
149th= Steve Buckley LOC M65 0:11
149th= Lindsey Bayles LOC W50 0:11
149th= Mary Barron LOC W14 0:11
149th= Jill Cochrane MEROC W55 0:11
149th= Carolyn Hindle MDOC W16 0:11
149th= Dave Bales POTOC M55 0:11
149th= Paul Johnson BL M60 0:11
149th= Ryan Smith LOC M14 0:11
149th= Reg Simpson DEE M60 0:11
149th= Zoe Smithard DEE W21 0:11
149th= River Edis-Smith MDOC M14 0:11
149th= Heather Burrows LOC W21 0:11
149th= Martyn Gill AIRE M60 0:11
149th= Clare Claxton NOC W50 0:11
149th= Pete Owens DEE M50 0:11
149th= David Thomas WCH M50 0:11
149th= Jasmine Yates LOC W16 0:11
149th= Mike Smithard DEE M60 0:11
149th= Andrew Bradley WCOC M45 0:11
149th= Paul Shannon DEE M50 0:11
149th= John Evans DEE M70 0:11
149th= John Sherwood DEE M65 0:11
149th= Ian Gilliver MDOC M60 0:11
149th= John Ockenden SROC M18 0:11
149th= Nicholas Lightfoot SYO M50 0:11
149th= Elaine Sutton DEE W45 0:11
149th= Paul Ferguson SROC M60 0:11
149th= Paul Gebbett BOK M40 0:11
149th= Patrick Smyth NATO M55 0:11
149th= Noel Schorah DEE M50 0:11
149th= Jane McCann MDOC W45 0:11
149th= Joyce Marshall AIRE W50 0:11
149th= Kate Skinner WCOC W14 0:11
149th= Helen Martland EPOC W40 0:11
149th= John Ellis ERYRI M45 0:11
149th= Alistair Wood AIRE M60 0:11
149th= Martyn Roome SROC M60 0:11
149th= Sam Crawshaw EPOC M10 0:11
149th= Finlay Johnson SROC M10 0:11
149th= Mike Hampton OD M65 0:11
149th= Rebekah Beadle LOC W45 0:11
149th= Rod Postlethwaite WRE M55 0:11
199th= Stephen Fellbaum MDOC M50 0:12
199th= Bethan Cross LOC W14 0:12
199th= Glenys Ferguson SROC W60 0:12
199th= Jenny Lightfoot SYO W40 0:12
199th= Miriam Rosen SROC W60 0:12
199th= Colin Darlington ERYRI M55 0:12
199th= Helen Smethurst PFO W50 0:12
199th= Andrew Tomkinson SELOC M40 0:12
199th= John Mills DEE M65 0:12
199th= Gillian Rowan-Wilde PFO W65 0:12
199th= Margaret Murphy DEE W65 0:12
199th= Mark Seddon SELOC M50 0:12
199th= Sara Campbell DEE W45 0:12
199th= Jan Ellis MDOC W60 0:12
199th= Helen Elmes DEE W18 0:12
199th= Chris Sanderson LOG M50 0:12
199th= Barbara Majumdar DEE W65 0:12
199th= Edwin Sherstone IND M45 0:12
199th= Judy Johnson BL W60 0:12
199th= Matthew Cochrane MEROC M55 0:12
199th= Mike Capper WAOC M55 0:12
199th= Chris Kirkham MDOC M65 0:12
199th= Ray Collins WCH M55 0:12
199th= Janet Adams SYO W45 0:12
199th= Alexander Mitchell HOC M10 0:12
199th= Zephan Buck LOC M20 0:12
199th= Kerstin Mitchell HOC W45 0:12
199th= John Heaton POTOC M60 0:12
199th= Nick Jones AIRE M55 0:12
199th= David Hargreaves SROC M60 0:12
199th= Andy Campbell DEE M50 0:12
199th= Liz Phillips OD W45 0:12
199th= Jackie Chapman LOC W50 0:12
199th= Hazel Hindle MDOC W45 0:12
199th= Alice Fellbaum MDOC W20 0:12
199th= Jim Mitchell PFO M70 0:12
199th= John Brewer SROC M45 0:12
199th= Ben Martland MDOC M14 0:12
199th= John Pullin LOC M60 0:12
238th= Richard Tiley LOC M50 0:13
238th= Diane Jacks WRE W40 0:13
238th= Ian Couch EPOC M65 0:13
238th= Terry Instone IND M55 0:13
238th= Elizabeth Bales POTOC W50 0:13
238th= Stuart Parker WAROC M45 0:13
238th= Esther Logue EPOC W40 0:13
238th= Roger Lott AIRE M60 0:13
238th= Richard Blake MDOC M60 0:13
238th= Elizabeth Jackson DEE W45 0:13
238th= Chris Heppenstall LOC M21 0:13
238th= John Padget DEE M65 0:13
238th= David Rose PFO M60 0:13
238th= George Crawford-Smith PFO M65 0:13
238th= Julie Couch EPOC W50 0:13
238th= Kate Bryant MDOC W55 0:13
238th= Jennifer Britton MDOC W60 0:13
238th= John Bennison COBOC M65 0:13
238th= Albert Sunter SELOC M50 0:13
238th= Lisa Kidd SELOC W35 0:13
238th= Joanna Treasure SELOC W50 0:13
238th= Deb Murrell SROC W45 0:13
238th= Richard Collins SROC M65 0:13
238th= Juliet Bentley SROC W45 0:13
238th= Isla O'Donoghue SOLWAY W10 0:13
238th= Frank Major NN M65 0:13
238th= Kath Etherden SELOC W60 0:13
238th= Kathryn Willis PFO W50 0:13
238th= Wendy Carlyle AIRE W55 0:13
238th= Susan Skinner WCOC W45 0:13
238th= Gill Browne LOC W55 0:13
238th= William Bell DEE M55 0:13
270th= Bob Roach DEE M65 0:14
270th= Iain Smith IND M45 0:14
270th= Susan Sherwood DEE W60 0:14
270th= Beryl Blackhall SELOC W70 0:14
270th= Bill Hyslop SROC M70 0:14
270th= Anne Wilson LOC W60 0:14
270th= Pauline Smithard DEE W55 0:14
270th= Nigel Rose IND M50 0:14
270th= John Robinson WCH M60 0:14
270th= Maebh Logue EPOC W8 0:14
270th= Jamie Lightfoot SYO M6 0:14
270th= Amanda Crawshaw EPOC W40 0:14
270th= Caroline Gay SWOC W21 0:14
270th= Peter Lomas MDOC M70 0:14
270th= Wendy Olsen SELOC W50 0:14
270th= Trevor Roberts MDOC M65 0:14
270th= Rae Lomas MDOC W70 0:14
270th= Irene Crawshaw MDOC W65 0:14
270th= Karen Quickfall SROC W45 0:14
270th= Richard Lewis WRE M60 0:14
270th= Pat Moody DEE W55 0:14
270th= Debra Hoyle PFO W40 0:14
270th= Mike Vokes DEE M45 0:14
293rd= Arthur Mitchell HOC M10 0:15
293rd= Richard Moss BL M70 0:15
293rd= Jennifer Beasant DEE W50 0:15
293rd= Clare Crocker DEE W50 0:15
293rd= Austin Farr POTOC M65 0:15
293rd= Caroline Barcham SELOC W45 0:15
293rd= Margaret Buckley LOC W65 0:15
293rd= Helen Ockenden SROC W16 0:15
293rd= Carol McNeill LOC W65 0:15
293rd= Ruth Harris DEE W40 0:15
293rd= Alan Poxon MDOC M55 0:15
293rd= Helen Neild LOC W65 0:15
293rd= Jill Leventon WRE W65 0:15
293rd= Richard Hughes DEE M55 0:15
293rd= Richard Towler LOC M60 0:15
293rd= Geoffrey Hollins POTOC M55 0:15
293rd= Kevan Latham SELOC M55 0:15
293rd= Ian Farrell MDOC M21 0:15
293rd= Melody Thompson SELOC W45 0:15
293rd= Clive Atty SELOC M60 0:15
313th= Geoff Woolfenden DEE M55 0:16
313th= Euan Logue EPOC M6 0:16
313th= Alex Crawshaw EPOC W7 0:16
313th= Dick Whitworth BL M70 0:16
313th= Martin Gibbons WRE M60 0:16
313th= Marie Roberts MDOC W50 0:16
313th= David Tomkinson SELOC M70 0:16
313th= Ray Humphreys MDOC M50 0:16
313th= Jane Collins SROC W55 0:16
313th= Karen Farley LOC W50 0:16
313th= Susan Findlay-Robinson WCH W55 0:16
313th= William Martland EPOC M10 0:16
313th= Lesley Norton WRE W70 0:16
313th= David Rosen SROC M55 0:16
313th= Brian Spoonley DEE M75 0:16
313th= Stephanie Duensing IND W21 0:16
329th= Grahame Crawshaw MDOC M60 0:17
329th= Wendy Crawford-Smith PFO W65 0:17
329th= Corinne Roberts CORKO W65 0:17
329th= Beryl Offley LOC W60 0:17
333rd= Tony Davies SELOC M60 0:18
333rd= Robbie Lightfoot SYO M4 0:18
333rd= Garry Langston WCH M70 0:18
333rd= Barbara Farr POTOC W65 0:18
333rd= Rachel Farnworth DEE W45 0:18
333rd= Alastair Thomas WCOC M12 0:18
339th= Michael Round DEE M60 0:19
339th= Helen O'Donoghue SOLWAY W50 0:19
339th= Sara Farrell MDOC W21 0:19
342nd= Angela Whitworth BL W70 0:20
342nd= Christine Collins WCH W50 0:20
344th Budha Majumdar DEE M65 0:21
345th= Alison Doyle MDOC W60 0:22
345th= Sue Birkinshaw MDOC W75 0:22
345th= Bruce Bryant OD M55 0:22
345th= Paul Turner SELOC M50 0:22
349th Dave Bryant MDOC M65 0:24
350th= Pat Spoonley DEE W75 0:25
350th= Lucy Wilson PFO W16 0:25
350th= Eric Gebbett NOC M80 0:25
353rd= Clare Evans LOC W55 0:26
353rd= Jane Payne EPOC W60 0:26
353rd= Paulette Noot EPOC W70 0:26
353rd= Jacqueline Stevens AIRE W55 0:26
357th= David Mawdsley MDOC M70 0:27
357th= Megan Owens DEE W50 0:27
357th= Duncan Snell IND M65 0:27
360th= Bob Elmes DEE M65 0:28
360th= Ronald Williams DEE M75 0:28
360th= Norma Atherton LOC W65 0:28
363rd= Jane Jefferson IND W50 0:29
363rd= Shirley Moss BL W65 0:29
363rd= Jill Barnes DEE W60 0:29
366th Rachael Gunn POTOC W14 0:30
367th= Alan Heron SELOC M75 0:32
367th= Elaine Latham SELOC W60 0:32
367th= Angela Towler LOC W65 0:32
370th Heather Edis-Smith IND W10 0:33
371st Carys Thomas WCOC W10 0:34
372nd Karen Edis IND W50 0:39
373rd Max Straube-Roth OD M10 1:12
374th Joe Mercer AIRE M21 1:29
375th Mark Sammon SELOC M40 1:51