...return to index

Blue

Splits

5.9km

Pos Name Club Age Class Time
1st Olly Williams DEE M18 34:11
2nd Jon Hateley DEE M45 37:40
3rd Simon Coppock DEE M50 42:25
4th John Hughes DEE M21 45:14
5th Noel Schorah DEE M50 46:26
6th Lee Scott SYO M45 49:41
7th Elizabeth Jackson DEE W45 50:15
8th Paul Shannon DEE M50 51:27
9th Norman Hall DEE M60 55:19
10th Richard Hill DEE M45 55:54
11th Malcolm Irvine DEE M55 56:01
12th Tim Palmer DEE M45 57:32
13th Peter Ross MDOC M65 58:07
14th Andrew Baker DEE M40 58:21
15th Elizabeth Hughes DEE W21 59:05
16th Paul Clifford MDOC M50 59:44
17th Richard Griffin MDOC M40 60:57
18th Zoe Smithard DEE W21 61:05
19th Catherine Hill DEE W45 62:11
20th Sian Calow DEE W50 64:43
21st Maggie Hateley DEE W45 71:55
rtd Chris Owens DEE M18  

Green

Splits

4.275km

Pos Name Club Age Class Time
1st Christopher Calow DEE M60 35:53
2nd Graham Sutton DEE M55 38:03
3rd Eifion Thomas DEE M60 38:08
4th Martin Green MDOC M55 38:27
5th Matthew Kemp DEE M18 39:34
6th Daniel Weaver DEE M12 41:04
7th Hannah Hateley DEE W12 41:33
8th Helen Elmes DEE W18 43:44
9th Richard Hughes DEE M55 45:18
10th Jillyan Dobby MDOC W60 45:27
11th Evelyn Elmes DEE W14 45:46
12th Malcolm Barr   M50 46:12
13th Barry Chambers DEE M60 46:36
14th Tom Entwistle SANDBACH M16 47:22
15th Clare Griffin MDOC W35 47:38
16th Alan Mullock DEE M65 47:41
17th Anthony Brockway DEE M50 48:57
18th Paul Nicholson DEE M55 49:06
19th Denis Murphy DEE M65 49:36
20th Andrew Neilsen IND M45 50:22
21st Jim Mitchell PFO M70 50:59
22nd Neil Laidlaw MDOC M50 52:36
23rd Stephen Beresford MDOC M60 53:25
24th Tim Murphy DEE M55 53:39
25th Pat Moody DEE W55 54:19
26th Pauline Smithard DEE W55 54:25
27th Barry May DEE M70 55:00
28th Michael Round DEE M60 55:24
29th Peter Hills DEE M65 58:02
30th Joy Irvine DEE W50 60:07
31st Chris Kemp DEE M55 62:04
32nd Anne Hurrell DEE W55 66:27
33rd Margaret Murphy DEE W65 68:53
34th Joe Korta & Paul Underwood SCOUTS M14 87:14
m12 rtd Peter Edwards DEE M75  
m12 Robert Verity DEE M70 44:01
m12 John Sherwood DEE M65 46:25
m12 Fran Hoey IND M21 65:30

Light Green

Splits

3.425km

Pos Name Club Age Class Time
1st Rich Johnston IND M45 40:07
2nd Hannah Kemp DEE W14 43:37
3rd Jenny Palmer DEE W40 44:19
4th James Smith DEE M65 47:35
5th David Bargh DEE M60 51:17
6th John Mills DEE M65 51:22
7th Leo Hodgkins IND M21 51:32
8th Bob Roach DEE M65 52:06
9th Gary Hodgkins IND M50 53:22
10th Geoff Woolfenden DEE M55 55:41
11th Sue Kemp DEE W45 55:53
12th Ella Gibbs IND W10 58:08
13th John Padget DEE M65 58:37
14th Louise Veasey DEE W35 59:55
15th Chris Murphy DEE W55 62:11
16th Sam Amey FALLIBROOME M14 68:36
17th Gordon Pepper IND M40 71:28
18th Carmel Burke IND W40 73:00
19th Catriona Fleming DEE W45 75:00
20th Ken Hastings MDOC M50 78:38
21st Reg Simpson DEE M60 83:01
m9 m12-14 Sheila Hills DEE W65 69:21

Orange

Splits

2.7km

Pos Name Club Age Class Time
1st Ian Williams DEE M50 18:43
2nd Ewan Darlington   M14 26:15
3rd Maria Brockway DEE W50 26:22
4th= Samuel Hine IND M20 26:24
4th= Faye Hodgkins IND W21 26:24
6th Richard & Hannah Middlebrook IND W8 26:30
7th Michael Landon   M14 27:30
8th Joe Else   M14 27:37
9th James ormrod   M14 27:50
10th Abbie Shaw   W10 28:10
11th Raif Zissler   M12 28:49
12th Rosie Landon   W12 29:43
13th Bryn Gibbs IND M8 30:44
14th Ben Amey FALL M14 33:23
15th Ben Heginbotham FALL M12 33:57
16th Patrick Swallow FALL M12 35:17
17th Catriona Schorah DEE W50 35:44
18th Pippa Wyer FALL W12 35:56
19th Ross Crook MDOC M55 36:16
20th Isabel Hill DEE W12 39:21
21st James Bell & Alex Hickson IND M10 48:15
22nd Joseph O'Donovan FALL M14 53:35
23rd Joseph Williams & Luke Burrows IND M12 100:54
rtd James Thorne   M14  

Yellow

Splits

1.95km

Pos Name Club Age Class Time
1st Edward Shard & Adam Roberts COMBERBATCH M10 12:24
2nd Isabel Roberts MTVS W10 12:51
3rd Rosie Landon IND W12 13:54
4th Emma Weaver DEE W10 14:18
5th Katie Wilson DEE W10 16:13
6th Tristan Manley & Wolfston Doel & Robert Barr COMBERBATCH M10 20:39
7th Laura /Charlie/ Jamie/ Grace/ Ellie COMBERBATCH   20:42
8th= Michael Landon IND M12 23:36
8th= Joe Else IND M12 23:36
10th Sam Orcock   M14 24:51
11th Oliver Simpson & Chris Worrall POTOC M14 26:43
12th Marcus Parrish SANDBACH M12 28:21
13th Pedro Felippe FALL M14 31:08
m9 Neve Darlington IND W8 23:48

White

Splits

1km

Pos Name Club Age Class Time
1st Edward Shand & Adam Roberts COMBERBATCH M10 6:24
2nd Robert Barr & Wolfstan Doel COMBERBATCH M10 7:57
3rd Neve Darlington IND W8 10:26
4th Laura Rodgerson & Jamie Pike COMBERBATCH M12 12:46
m5 Charlie Hignett &Grace Turner & Ellie Oakes COMBERBATCH W10 13:11
dns m1-7 Sharlene Landon IND W50 1426:38