...return to index

Blue

Splits

4.6km 185m

Pos Name Club Age Class Time
1st Roger Bryant MDOC M20 55:40
2nd Roger Carter IND M50 65:40
3rd Jonathan Hughes DEE M21 70:22
4th Simon Coppock DEE M50 70:41
5th Tim Palmer DEE M45 71:58
6th John Kewley MDOC M45 73:08
7th Noel Schorah DEE M50 74:37
8th Paul Shannon DEE M50 78:55
9th Kath Broatch ERYRI W45 81:30
10th Elizabeth Hughes DEE W21 84:27
11th Pete Owens DEE M50 85:46
12th Martin Smith IND M55 94:15
rtd Julie Laverock IND W40  
m4-8 rtd Dave Broatch ERYRI M50  
w13 Darren Baker DEE M45 74:14
m15-17 Duncan Harris DEE M45 80:49
m7-17 Barry Searle IND M45 94:33
m15-17 Andrew Baker DEE M40 96:19

Green

Splits

3.8km 185m

Pos Name Club Age Class Time
1st Paul Jones DEE M45 48:58
2nd Martin Green MDOC M55 51:49
3rd Daniel Weaver DEE M12 53:37
4th Edward Barnard DEE M21 54:12
5th Eifion Thomas DEE M60 62:45
6th Christopher Calow DEE M60 63:58
7th Nick Stafford DEE M40 68:01
8th Richard Hughes DEE M55 68:16
9th Helen Elmes DEE W18 68:39
10th Alan Mullock DEE M65 73:15
11th Robert Verity DEE M70 77:19
12th Elaine Sutton DEE W45 79:43
13th Peter Lancaster IND M50 87:35
14th Tim Murphy DEE M55 87:47
15th Michael Round DEE M60 87:48
16th Anthony Brockway DEE M50 91:00
17th Graham Sutton DEE M55 92:46
18th Debbie John DEE W35 105:56
m8-10 Ruth Harris DEE W40 63:48
m10 Kate Bryant MDOC W55 75:29
m7-12 Neil Laidlaw MDOC M50 86:46
m12 Barry May DEE M70 113:22

Short Green

Splits

2.6km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st John Sherwood DEE M65 53:10
2nd James Smith DEE M65 76:52
3rd Susan Sherwood DEE W60 77:44
rtd Vivienne Pitcher DEE W60  
rtd Barbara Verity DEE W60  
rtd Clare Crocker DEE W50  
m1 m5-6 Bob Roach DEE M65 52:54
m9-10 Barry Barnes DEE M70 107:04

Light Green

Splits

2.5km 105m

Pos Name Club Age Class Time
1st Paul Coleman IND M45 47:53
2nd Ritz Ritzema DEE M65 59:03
3rd Ian Gilmartin DEE M55 59:35
4th Adam Mackridge IND M21 60:39
5th Richard Gibbs MDOC M60 65:58
rtd Catriona Fleming DEE W45  
rtd Peter Edwards DEE M75  
rtd Leo Hodgkins IND M21  
m4-9 Anne Hurrell DEE W55 52:23
m1 Mark Wright IND M45 58:22
m4-5 m7-9 Ken Hastings MDOC M50 101:39
w4 Reg Simpson DEE M60 103:13

Orange

Splits

2.6km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Gary Hodgkins IND M50 47:02
2nd Glynis Davies IND W50 58:06
3rd Saskia Jones DEE W12 58:21
4th Carmel Burke IND W40 59:01
5th Isobel Houston WRECSAM TRI W14 62:11
6th Maria Brockway DEE W50 62:24
rtd Sandra Woodall DEE W45  

Yellow

Splits

2.2km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Francis Carter IND M12 20:12
2nd Anna Harris DEE W10 35:30
3rd Jennifer Gibbs MDOC W60 42:13
4th Sophie Woodall DEE W15 43:20
5th Lynda Roberts IND W65 80:56