Blue

Splits

5.775km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Chris Smithard DEE M21 33:29
2nd Jon Hateley DEE M45 41:58
3rd Adrian Pickles AIRE M55 44:04
4th Paul Chavasse DEE M45 45:23
5th Chris Owens DEE M18 45:59
6th Malcolm Irvine DEE M55 47:16
7th Duncan Harris DEE M45 47:30
8th Mike Smithard DEE M60 47:45
9th Tony Calow WREKIN M45 47:51
10th Edward Calow DEE M16 47:56
11th Christopher Calow DEE M60 49:20
12th Rod Postlethwaite WRE M55 51:17
13th John Robinson WCH M60 51:26
14th Paul Shannon DEE M50 51:44
15th Andrew Mitchell   M40 53:23
16th Elizabeth Jackson DEE W45 53:25
17th Callum Crocker DEE M21 54:10
18th Pete Owens DEE M50 56:10
19th Liz Hughes DEE W21 57:59
20th Huw Lewis DEE M50 59:23
21st Matthew Cochrane MEROC M55 61:09
22nd Michael Woods DEE M55 63:32
23rd Ian Weaver DEE M45 64:26
24th Sian Calow DEE W50 66:13
25th John Kewley MDOC M45 67:22
26th Richard Hughes DEE M55 69:13
27th Andrew Baker DEE M40 70:54
28th Catherine Hill DEE W45 70:55
29th Barry Searle   M45 71:18
30th Martin Smith   M55 76:27
mp Roger Carter IND M50 45:31

Green

Splits

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Paul Jones DEE M45 43:01
2nd Tim Palmer DEE M45 43:46
3rd Lachlan Chavasse DEE M14 47:10
4th= Eifion Thomas DEE M60 47:34
4th= Anthony Brackway DEE M50 47:34
6th Martin Green MDOC M55 47:58
7th Graham Horrocks PFO M50 50:17
8th Pat Moody DEE W55 51:09
9th Jane Campbell DEE W55 51:20
10th Alan Mullock DEE M65 52:36
11th Trevor Roberts MDOC M65 53:23
12th Nick Stafford DEE M40 54:36
13th Marie Roberts MDOC W50 54:51
14th Richard Griffin MDOC M40 54:54
15th= Pete Woodall DEE M50 58:28
15th= Andy Campbell DEE M50 58:28
17th Joy Irvine DEE W50 60:20
18th Barry Chambers DEE M60 60:40
19th Graham Nilsen MEROC M50 60:43
20th Anna Nilsen MEROC W50 61:12
21st Stephen Beresford MDOC M60 63:11
22nd Jean Payne DEE W55 64:14
23rd John Williams POW M65 66:07
24th Ruth Harris DEE W40 67:00
25th Michael Round DEE M60 67:10
26th John Sherwood DEE M65 67:37
27th Chris Browning DEE M50 68:35
28th Andrew Nielson IND M45 70:03
29th Barry Barnes DEE M70 72:58
30th Barry May DEE M70 77:42
31st Anne Hurrell DEE W55 77:56
32nd Peter Edwards DEE M75 79:07
33rd Hannah Irvine DEE W20 92:44
mp Barbara Majumdar DEE W65  
mp Anton Petho MDOC M18 52:44
mp Neil Laidlaw DEE M50 69:49

Light Green

Splits

3.525km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Paul Beard DEE M40 38:26
2nd Anya Crocker DEE W21 39:25
3rd Rich Johnston IND M45 40:49
4th Dan Weaver DEE M12 42:54
5th Claire Ballamy + Jan Rogers CHESTR TRI W45 43:35
6th Kim Norman WREXHAM TRI W35 43:38
7th Philip Hay DEE M40 45:10
8th Sonia Chavasse DEE W50 45:24
9th Hannah Kemp DEE W14 45:32
10th Swaz Fraser IND M40 47:37
11th Ritz Ritzema DEE M65 48:49
12th Reg Simpson DEE M60 50:10
13th Peter Yoxall POTOC M65 51:52
14th Mark Wright IND M45 52:12
15th James Smith DEE M65 52:26
16th Geoff Woolfenden DEE M55 53:26
17th Sue Kemp DEE W45 53:55
18th Lesley Norton WRE W70 55:57
19th Richard Gibbs MDOC M60 56:00
20th Susan Sherwood DEE W60 56:12
21st Catriona Fleming DEE W45 58:21
22nd Carmel Burke IND W40 60:53
23rd Jean Rostron POTOC W70 62:53
24th Martin Cranny DEE M70 64:45
25th Gordon Pepper IND M40 64:51
26th John Mills DEE M65 65:16
27th Sue Hill IND W50 67:04
28th Stephen Hurrell DEE M55 77:44
mp Clare Crocker DEE W50 55:40

Orange

Splits

3.050km 50m

Pos Name Club Age Class Time
1st Joe Reskelly/Will Lancaster SANDBACH M16 36:54
2nd Ewan Darlington SANDBACH M14 38:26
3rd Max Newman IND M12 39:56
4th George Southern & Jacob Wood SANDBACH M14 41:55
5th Leo Hodgkins IND M21 42:42
6th Nina Jones DEE W14 43:37
7th Pauline Ziman DEE W45 45:08
8th Sue Booth IND W40 46:55
9th Susan Findlay-Robinson WCH W55 49:15
10th Ken Hastings MDOC M50 50:14
11th= Gary Hodgkins IND M50 51:26
11th= Ella Gibbs IND W8 51:26
13th Carol Cranny DEE W65 52:24
14th Isabel Hill DEE W12 53:05
15th Bryn Gibbs IND M7 56:22
16th Chloe Crossley IND W12 57:05
17th Dorothy Whitehill IND W35 57:41
18th James Thorne SANBACH M14 60:05
19th Lynda roberts IND W65 88:25
mp Margaret Murphy DEE W65 59:35

Yellow

Splits

2.400km 30m

Pos Name Club Age Class Time
1st Katie Wilson DEE W10 25:53
2nd Rebecca Pilcher MTVS W12 29:21
3rd Emily Crossley IND W10 32:05
4th Saskia Jones DEE W12 32:58
5th Anna Harris DEE W10 41:47
6th Emma Weaver DEE W10 47:20
7th Sophie, Maria GUIDES W14 57:24
mp Francis Carter   M11 19:53
mp Kirsten Woodall DEE W14 50:52
mp Bryony Jasmine Amy 3RD UPTON W10 71:29
mp Bethan, Katie GUIDES - 3RD UPTON W12 71:39