...return to index

Green - M16

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st George Farren SANDBACH M16 64:24
mp James Stott IND M16 59:30

Green - M40

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Simon Fletcher CDLH M40 60:12

Green - M45

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Paul Jones DEE M45 53:01
2nd Andy Nielson   M45 71:09

Green - M50

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Michael Hood SELOC M50 48:55
2nd Chris Browning DEE M50 68:39
3rd Neil Laidlaw MDOC M50 92:25
mp Simon Proud MDOC M50 44:07
mp Andy Campbell DEE M50 48:53
disq Pete Woodall DEE M50 57:58

Green - M55

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Martin Green MDOC M55 55:17
2nd Paul Nicolson DEE M55 68:21
3rd Richard Hughes DEE M55 70:10
4th Colin Darlington ERYRI M55 71:22
5th Chris Kemp DEE M55 86:57
6th Les Davies SROC M55 99:10

Green - M60

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Eifion Thomas DEE M60 52:39
2nd Barry Chambers DEE M60 68:00
3rd Stephen Beresford MDOC M60 72:09
4th Michael Round DEE M60 76:54

Green - M65

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Brian Jackson SROC M65 57:34
2nd Chris Kirkham MDOC M65 58:45
3rd John Padget DEE M65 61:57
4th Denis Murphy DEE M65 66:27
5th Bob Elmes DEE M65 67:51
6th Alan Mullock DEE M65 67:55
7th Peter Hills DEE M65 70:37
8th John Sherwood DEE M65 71:28
9th Austin Farr POTOC M65 73:25
10th Peter Yoxall POTOC M65 81:24
mp Trevor Roberts MDOC M65 70:12

Green - M70

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Terry Harper DEE M70 70:16
disq David Mawdsley MDOC M70 64:56
mp Barry May DEE M70 72:30

Green - M75

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew Gregory MDOC M75 59:55

Green - W14

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Evelyn Elmes DEE W14 63:56

Green - W20

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
mp Hannah Irvine DEE W20  

Green - W40

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ruth Harris DEE W40 73:08

Green - W45

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Elizabeth Jackson DEE W45 51:55
2nd Caroline Gregson DEE W45 65:17
3rd Melody Thompson SELOC W45 102:13

Green - W50

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Marie Roberts MDOC W50 62:13
2nd Kath Speak MDOC W50 62:58
mp Joy Irvine DEE W50 53:25

Green - W55

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Pat Moody DEE W55 58:14
2nd Anne Darlington ERYRI W55 64:06
3rd Jill Cochrane MEROC W55 79:44
4th Anne Hurrell DEE W55 96:47

Green - W60

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jillyan Dobby MDOC W60 67:05

Green - W65

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Julie Brook MDOC W65 79:38
2nd Barbara Farr POTOC W65 89:28
mp Margaret Murphy DEE W65 89:36

Green - W70

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jean Rostron POTOC W70 82:50

Green - W75

4.600km 100m

Pos Name Club Age Class Time
mp Sue Birkinshaw MDOC W75 80:19