Position Name School Age Class Time
1st Jack Dymond FALL B10 0:14
2nd= Edward de Sousa FALL B9 0:15
2nd= Richard Beattie MT B13 0:15
4th= Alannah Birtwistle FALL G13 0:16
4th= Matthew Fellbaum FALL B9 0:16
4th= Matthew Kemp CALD B12 0:16
7th Duncan Harris DEE M45 0:17
8th= Dan Weaver HELS B7 0:18
8th= Tom Devling MT B12 0:18
8th= Joe Reskelly SS B10 0:18
8th= Simon Fletcher CDLH M40 0:18
12th= Tom Horton FALL B13 0:19
12th= James Stott CDLH B10 0:19
12th= Sam Pearson SS B11 0:19
12th= Tobias Halsey FALL B11 0:19
12th= Oliver Williams SS B12 0:19
17th= Laura Harrington FALL G10 0:20
17th= Teddy Baines CDLH B11 0:20
17th= David Gerrard BRID B11 0:20
20th= Tom Entwistle SS B11 0:21
20th= Chris Owens PRES B13 0:21
20th= Robert Jeffrey IND M16 0:21
20th= Bethany Sloan FALL G11 0:21
20th= Ian Jones ERYRI M40 0:21
20th= Saul Skirvin FALL B10 0:21
26th= Noel Schorah DEE M50 0:22
26th= Jon Hateley DEE M45 0:22
26th= Nicholas Day FALL B11 0:22
26th= Phillip de Sousa FALL B11 0:22
26th= John Evans DEE M70 0:22
26th= Joshua Pearson FALL B10 0:22
32nd= Charles Whelan FALL B11 0:23
32nd= KITTY JONES 1KIN G11 0:23
32nd= David Birtwistle MDOC M50 0:23
32nd= Alex Mansfield-Hickman BRID B10 0:23
36th James Howe MT B10 0:24
37th= Ellen Wilkinson FALL G10 0:25
37th= Edward Barnard DEE M21 0:25
37th= Rhys Findlay-Robinson LOC M21 0:25
37th= Alex Mackintosh FALL B11 0:25
37th= Maggie Hateley DEE W45 0:25
37th= Alex Head-Rapson MT B10 0:25
43rd= Callum Jones MT B13 0:26
43rd= Jene Hoare ERYRI W21 0:26
45th= Hannah Hateley DEE G6 0:27
45th= Tim Faulkner SS B13 0:27
47th= Paul Ross ERYRI M50 0:28
47th= Delyth Darlington ERYRI W20 0:28
49th= Jacob Bradley FALL B10 0:29
49th= Amanda West IND W50 0:29
51st= Hannah Kemp WK G9 0:30
51st= Frances Hoare ERYRI W50 0:30
53rd= Trevor Roberts MDOC M65 0:31
53rd= George Farren SS B10 0:31
53rd= John Ellis ERYRI M45 0:31
53rd= Pete Owens DEE M50 0:31
57th= Anna Harrington FALL G11 0:32
57th= Susan Norris ERYRI W50 0:32
57th= Rachel Morris ERYRI W45 0:32
57th= Andrew Mort IND M40 0:32
57th= Anne Darlington ERYRI W55 0:32
57th= John Robinson WCH M60 0:32
57th= Shane Drinkwater DEE M45 0:32
64th= Joy Irvine DEE W50 0:33
64th= Geoff Woolfenden DEE M55 0:33
66th= Denis Murphy DEE M65 0:34
66th= Sam Brown BRID B11 0:34
66th= Bob Elmes DEE M65 0:34
66th= Peter Potter DEE M55 0:34
70th= William Stead DEE M50 0:35
70th= John Padget DEE M65 0:35
70th= Barry Barnes DEE M70 0:35
73rd Colin Darlington ERYRI M55 0:36
74th Pat Moody DEE W55 0:37
75th Reg Simpson DEE M60 0:38
76th James Smith DEE M65 0:40
77th John Mills DEE M65 0:41
78th= Ruth Harris DEE W40 0:43
78th= Jennifer Ewels IND W35 0:43
80th Marie Roberts MDOC W50 0:47
81st Martin Cranny DEE M70 0:51
82nd Meg Owens DEE W50 1:03
Position Name School Age Class Time
1st= Harry Taaffe MT B10 0:16
1st= Kristian Birtwistle FALL B11 0:16
3rd Edward Harvey FALL B9 0:18
4th Adam Davies FALL B10 0:19
5th= Theo Kent FALL B10 0:21
5th= Harry Coleshill CDLH B9 0:21
5th= Steven Potts IND M21 0:21
8th= Michael Hillesdon MT B9 0:23
8th= James Gibbon TARP B10 0:23
8th= Catriona Fleming DEE W45 0:23
8th= Anthony Gibbons FALL B8 0:23
8th= Emma Weaver FROD G4 0:23
13th= SIAN ABBOTT 1KIN G8 0:24
13th= Joshua Dixon FALL B7 0:24
13th= Sam Leather CDLH B8 0:24
13th= Charlie Jordan FALL B7 0:24
13th= Tom Spencer MT B10 0:24
13th= Simon Cetkowski FALL B9 0:24
19th= Charlotte King HELS G7 0:25
19th= Rhys Griffith SS B7 0:25
19th= Ben Jones HELS B7 0:25
22nd= Fraser Mackintosh FALL B8 0:26
22nd= Ed Webber HELS B7 0:26
22nd= Matthew Kennerley SS B7 0:26
25th= Pippa Wyer FALL G7 0:27
25th= Daniel Warren BRID B10 0:27
25th= William Mansfield-Hickman BRID B8 0:27
25th= Jack Fox-Marrs SS B8 0:27
29th= Sam Baldwin SS B8 0:28
29th= Ben Amey FALL B8 0:28
29th= Matthew Appleton SS B9 0:28
29th= Tom King FROD B5 0:28
33rd= Robert Hennessey BRID B10 0:29
33rd= Tom Hutchinson MT B10 0:29
33rd= Katie Ledwith BRID G8 0:29
36th= Finn Chapman FALL B7 0:30
36th= Eleanor Parkins BRID G7 0:30
36th= Gregory Ridley BRID B9 0:30
36th= Chris Jackson BRID B10 0:30
36th= Sam Amey FALL B8 0:30
36th= NINA JONES 1KIN G8 0:30
36th= Jacob Foster MT B8 0:30
36th= Josh Corker BRID B9 0:30
44th= Luke Fletcher FALL B7 0:31
44th= Angus Currie FALL B8 0:31
44th= Marcus Parrish SS B7 0:31
47th= James Wright FALL B7 0:32
47th= Luke Harrison FALL B9 0:32
47th= Matthew Kiely BRID B9 0:32
47th= Chris Ellen FALL B9 0:32
47th= Oliver Roome MT B8 0:32
47th= Jack Blanchflower MT B8 0:32
47th= Ewan Darlington SS B7 0:32
54th= Anna Harris DEE G3 0:33
54th= Ciaran Tranter BRID B10 0:33
54th= Alex Kavanagh FALL B7 0:33
57th= Harry Cave MT B8 0:34
57th= Sarah Beswick FROD G4 0:34
57th= Dylan Connolly FALL B7 0:34
60th= Alex Lewis-Booth CDLH B8 0:35
60th= SASKIA JONES 1KIN G6 0:35
60th= Ella Gibbs FROD G4 0:35
63rd= Sam Parry BRID B7 0:36
63rd= Robbie Giles BRID B7 0:36
65th= Isaac Mort IND M10 0:37
65th= Ethan Hughes BRID B7 0:37
67th= Alex Mitchell BRID B10 0:39
67th= Bryn Gibbs FROD B2 0:39
67th= James Ormerod SS B8 0:39
67th= Joseph Saunders BRID B7 0:39
71st= Harry Gold FALL B10 0:40
71st= Michael Rumley MT B9 0:40
73rd Susan Findlay-Robinson WCH W55 0:41
74th= Madalen Reid ERYRI W14 0:42
74th= Alex Robinson SS B8 0:42
76th Richard Gibbs MDOC M60 0:43
77th= Sue Kemp DEE W45 0:44
77th= Mark Wright IND M45 0:44
79th Freya Willis IND W4 0:57
80th Harriet Jones FROD G3 0:58
81st= Joseph O'Donovan FALL B8 1:01
81st= Daniel Miller BRID B8 1:01
81st= Pedro Felippe FALL B8 1:01
84th= Daniel Kite FALL B10 1:02
84th= Pam Jeffrey IND W50 1:02
86th Catriona Schorah DEE W50 1:03
87th Molly Jones FROD G4 1:05
88th Brian and Amanda Burden ind M45 1:08
89th Jane Scheurleer and Joanna Rout IND W50 1:11
90th Nicholas Mort IND M7 1:14
91st Tim Higginbottom + 2 ERYRI M40 2:57