...return to index

C - M45

2.675km

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Ian Williams IND M45 36:41 0:18

C - M50

2.675km

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Bruce Bryant OD M50 20:42 0:15

C - M55

2.675km

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Pete Jones SN M55 16:37 0:11
2nd Ian Ditchfield MV M55 17:07 0:23
3rd Richard Gardner OD M55 18:53 0:16
4th Malcolm Irvine DEE M55 19:43 0:47
5th John Middler OD M55 20:43 0:16
6th Mikhail Gryaznevich TVOC M55 24:00 0:29
7th Jon Wheatcroft TVOC M55 24:34 0:19
8th David Rosen SROC M55 25:37 0:19
9th Michael Round DEE M55 26:55 0:17
10th Hamish Willis PFO M55 30:46 0:19

C - M60

2.675km

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st John Britton MDOC M60 17:39 0:13
2nd Peter Gorvett SYO M60 18:01 0:33
3rd John Robinson WCH M60 19:11 0:27
4th John Duffield CHIG M60 20:07 0:17
5th Martin Wilson BKO M60 20:35 0:14
6th Colin Best SYO M60 22:13 0:18
7th Stephen Round SELOC M60 22:30 0:24
8th Eifion Thomas DEE M60 22:32 0:36
9th Andrew Payne DEE M60 22:50 0:15
10th John Pullin LOC M60 23:41 0:26
11th Steve Brockbank DFOK M60 23:47 0:12
12th Chris Rostron MDOC M60 24:10 0:18
13th Grahame Crawshaw MDOC M60 24:47 0:27
14th Richard Lewis WRE M60 26:53 0:28
15th Fred Miller NATO M60 31:08 0:14

C - M65

2.675km

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Doug Dickinson DVO M65 20:03 0:22
2nd John Padget DEE M65 26:05 0:14
3rd Denis Murphy DEE M65 26:17 0:21

C - M75

2.675km

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Andrew Gregory MDOC M75 24:49 0:30

C - W18

2.675km

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Helen Elmes DEE W18 31:00 0:28

C - W40

2.675km

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Sarah Bayliss ERYRI W40 22:21 0:18
2nd Elaine Sutton DEE W40 23:52 0:15
3rd Diane Jacks WRE W40 24:05 0:19
4th Ruth Harris DEE W40 28:33 0:19
5th Jenny Palmer DEE W40 34:20 0:22

C - W45

2.675km

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
n/c Sara Campbell DEE W45 18:47 0:29
1st Susan Harding SROC W45 19:44 0:20
2nd Carolyn Moon MV W45 19:55 0:20
3rd Delia Kingsbury WRE W45 20:02 0:11
4th Elizabeth Jackson DEE W45 20:43 0:39
5th Catherine Hill DEE W45 22:05 0:21
6th Liz Phillips OD W45 24:07 0:15
7th Maggie Hateley DEE W45 25:54 0:14
8th Karen Quickfall SROC W45 27:03 0:19
9th Amanda Ward HALO W45 32:07 0:12
10th Elizabeth Hamer-Davies MDOC W45 32:11 0:18

C - W50

2.675km

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Jackie Chapman LOC W50 21:03 0:18
2nd Judy Burge LOC W50 21:50 0:17
3rd Joy Irvine DEE W50 26:21 0:32
4th Wendy Olsen SELOC W50 31:43 0:21
5th Jennifer Beasant DEE W50 34:48 0:12
mp Pat Moody DEE W50 25:02