...return to index

C - M45

2.575km

Pos Name Club Age Class Time
1st Ian Williams IND M45 32:00

C - M50

2.575km

Pos Name Club Age Class Time
1st Bruce Bryant OD M50 21:41

C - M55

2.575km

Pos Name Club Age Class Time
1st Ian Ditchfield MV M55 17:00
2nd Pete Jones SN M55 18:47
3rd Malcolm Irvine DEE M55 19:43
4th Richard Gardner OD M55 20:25
5th John Middler OD M55 21:10
6th Mikhail Gryaznevich TVOC M55 23:37
7th Michael Round DEE M55 24:10
8th= Jon Wheatcroft TVOC M55 25:46
8th= Hamish Willis PFO M55 25:46
10th David Rosen SROC M55 26:34

C - M60

2.575km

Pos Name Club Age Class Time
1st John Britton MDOC M60 19:01
2nd John Duffield CHIG M60 20:11
3rd Peter Gorvett SYO M60 21:09
4th Eifion Thomas DEE M60 21:24
5th John Robinson WCH M60 21:49
6th Andrew Payne DEE M60 22:37
7th Colin Best SYO M60 23:32
8th Martin Wilson BKO M60 24:15
9th John Pullin LOC M60 24:33
10th Chris Rostron MDOC M60 25:26
11th Grahame Crawshaw MDOC M60 26:21
12th Steve Brockbank DFOK M60 27:04
13th Fred Miller NATO M60 29:44
14th Richard Lewis WRE M60 30:19
15th Stephen Round SELOC M60 31:13

C - M65

2.575km

Pos Name Club Age Class Time
1st Doug Dickinson DVO M65 20:22
2nd John Padget DEE M65 27:01
3rd Denis Murphy DEE M65 39:47

C - M75

2.575km

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew Gregory MDOC M75 24:31

C - W18

2.575km

Pos Name Club Age Class Time
1st Helen Elmes DEE W18 30:59

C - W40

2.575km

Pos Name Club Age Class Time
1st Sarah Bayliss ERYRI W40 24:28
2nd Elaine Sutton DEE W40 25:44
3rd Diane Jacks WRE W40 26:13
4th Ruth Harris DEE W40 30:15
5th Jenny Palmer DEE W40 31:30

C - W45

2.575km

Pos Name Club Age Class Time
1st Susan Harding SROC W45 18:49
2nd Delia Kingsbury WRE W45 19:20
3rd Catherine Hill DEE W45 21:17
4th Carolyn Moon MV W45 21:50
n/c Sara Campbell DEE W45 23:00
5th Elizabeth Jackson DEE W45 24:01
6th Liz Phillips OD W45 25:39
7th Karen Quickfall SROC W45 27:37
8th Maggie Hateley DEE W45 27:47
9th Amanda Ward HALO W45 32:57
10th Elizabeth Hamer-Davies MDOC W45 39:43

C - W50

2.575km

Pos Name Club Age Class Time
1st Jackie Chapman LOC W50 22:01
2nd Judy Burge LOC W50 22:28
3rd Pat Moody DEE W50 25:02
4th Joy Irvine DEE W50 29:58
5th Wendy Olsen SELOC W50 32:24
6th Jennifer Beasant DEE W50 32:34
7th Laurianne Owens BAOC W50 36:39