C

...return to index

Pos Name Club Age Class Race 1 Race 2 Total
1st Ian Ditchfield MV M55 17:00 (1) 17:07 (2) 34:07
2nd Pete Jones SN M55 18:47 (2) 16:37 (1) 35:24
3rd John Britton MDOC M60 19:01 (4) 17:39 (3) 36:40
4th Susan Harding SROC W45 18:49 (3) 19:44 (8) 38:33
5th Peter Gorvett SYO M60 21:09 (10) 18:01 (4) 39:10
6th Richard Gardner OD M55 20:25 (9) 18:53 (5) 39:18
7th Delia Kingsbury WRE W45 19:20 (5) 20:02 (10) 39:22
8th Malcolm Irvine DEE M55 19:43 (6) 19:43 (7) 39:26
9th John Duffield CHIG M60 20:11 (7) 20:07 (12) 40:18
10th Doug Dickinson DVO M65 20:22 (8) 20:03 (11) 40:25
11th John Robinson WCH M60 21:49 (15) 19:11 (6) 41:00
12th Carolyn Moon MV W45 21:50 (16) 19:55 (9) 41:45
n/c Sara Campbell DEE W45 23:00 () 18:47 () 41:47
13th John Middler OD M55 21:10 (11) 20:43 (15) 41:53
14th Bruce Bryant OD M50 21:41 (14) 20:42 (14) 42:23
15th Jackie Chapman LOC W50 22:01 (17) 21:03 (17) 43:04
16th Catherine Hill DEE W45 21:17 (12) 22:05 (19) 43:22
17th Eifion Thomas DEE M60 21:24 (13) 22:32 (23) 43:56
18th Judy Burge LOC W50 22:28 (18) 21:50 (18) 44:18
19th Elizabeth Jackson DEE W45 24:01 (22) 20:43 (15) 44:44
20th Martin Wilson BKO M60 24:15 (24) 20:35 (13) 44:50
21st Andrew Payne DEE M60 22:37 (19) 22:50 (24) 45:27
22nd Colin Best SYO M60 23:32 (20) 22:13 (20) 45:45
23rd Sarah Bayliss ERYRI W40 24:28 (25) 22:21 (21) 46:49
24th Mikhail Gryaznevich TVOC M55 23:37 (21) 24:00 (28) 47:37
25th John Pullin LOC M60 24:33 (27) 23:41 (25) 48:14
26th Andrew Gregory MDOC M75 24:31 (26) 24:49 (34) 49:20
27th= Chris Rostron MDOC M60 25:26 (29) 24:10 (31) 49:36
27th= Elaine Sutton DEE W40 25:44 (31) 23:52 (27) 49:36
29th Liz Phillips OD W45 25:39 (30) 24:07 (30) 49:46
30th Diane Jacks WRE W40 26:13 (34) 24:05 (29) 50:18
31st Jon Wheatcroft TVOC M55 25:46 (32) 24:34 (32) 50:20
32nd Steve Brockbank DFOK M60 27:04 (38) 23:47 (26) 50:51
33rd Michael Round DEE M55 24:10 (23) 26:55 (41) 51:05
34th Grahame Crawshaw MDOC M60 26:21 (35) 24:47 (33) 51:08
35th David Rosen SROC M55 26:34 (36) 25:37 (35) 52:11
36th John Padget DEE M65 27:01 (37) 26:05 (37) 53:06
37th Maggie Hateley DEE W45 27:47 (40) 25:54 (36) 53:41
38th Stephen Round SELOC M60 31:13 (46) 22:30 (22) 53:43
39th Karen Quickfall SROC W45 27:37 (39) 27:03 (42) 54:40
40th Joy Irvine DEE W50 29:58 (42) 26:21 (39) 56:19
41st Hamish Willis PFO M55 25:46 (32) 30:46 (44) 56:32
42nd Richard Lewis WRE M60 30:19 (44) 26:53 (40) 57:12
43rd Ruth Harris DEE W40 30:15 (43) 28:33 (43) 58:48
44th Fred Miller NATO M60 29:44 (41) 31:08 (46) 60:52
45th Helen Elmes DEE W18 30:59 (45) 31:00 (45) 61:59
46th Wendy Olsen SELOC W50 32:24 (49) 31:43 (47) 64:07
47th Amanda Ward HALO W45 32:57 (51) 32:07 (48) 65:04
48th Jenny Palmer DEE W40 31:30 (47) 34:20 (50) 65:50
49th Denis Murphy DEE M65 39:47 (54) 26:17 (38) 66:04
50th Jennifer Beasant DEE W50 32:34 (50) 34:48 (51) 67:22
51st Ian Williams IND M45 32:00 (48) 36:41 (52) 68:41
52nd Elizabeth Hamer-Davies MDOC W45 39:43 (53) 32:11 (49) 71:54
Pat Moody DEE W50 25:02 (28) mp -
Laurianne Owens BAOC W50 36:39 (52) - -