...return to index

Green - M21

3.350km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Adam Mackridge IND M21 61:50
2nd Owen Chamberlain IND M21 85:06

Green - M35

3.350km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ricardo Fernandes WCH M35 48:12

Green - M45

3.350km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Clive Giddis DEE M45 32:44
2nd John Kewley MDOC M45 33:26

Green - M50

3.350km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Bruce Bryant OD M50 32:35
mp Pete Woodall DEE M50  

Green - M55

3.350km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Martin Green MDOC M55 37:27
2nd Alan Poxon MDOC M55 44:58
3rd Jon Wheatcroft TVOC M55 56:24
4th Michael Round DEE M55 58:00

Green - M60

3.350km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Dave Bryant MDOC M60 43:10
2nd Stephen Beresford MDOC M60 57:29
3rd Paul Chamberlain ERYRI M60 78:25

Green - M65

3.350km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Philip Gager SROC M65 47:11
2nd John Padget DEE M65 48:19
3rd Bob Elmes DEE M65 63:03
4th Geoffrey Millan MDOC M65 67:01
5th Barry Barnes DEE M65 69:28
6th John Butler HALO M65 72:10
7th Peter Hills DEE M65 77:40
8th Fred Ross AIRE M65 94:18
mp Denis Murphy DEE M65  

Green - M70

3.350km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Trevor Simpson OD M70 48:37
2nd Andrew Tarr DEE M70 54:19
3rd Terry Harper DEE M70 58:45
4th Patrick Pay WRE M70 74:52
5th Martin Cranny DEE M70 84:12

Green - M75

3.350km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Frank Martindale LOK M75 49:14
2nd Andrew Gregory MDOC M75 50:57
3rd Brian Spoonley DEE M75 64:15
4th Alan Heron SELOC M75 71:45
5th Peter Knott SROC M75 88:56
6th Peter Edwards DEE M75 93:15

Green - M80

3.350km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Des McGinnity MEROC M80 99:59

Green - W16

3.350km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Kitty Jones DEE W16 82:54

Green - W40

3.350km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rachel Farnworth DEE W40 46:26
2nd Juliet Bentley SROC W40 60:39
3rd Debra Hoyle PFO W40 97:08
mp Jenny Palmer DEE W40  

Green - W45

3.350km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Elizabeth Hamer-Davies MDOC W45 80:03
2nd Melody Thompson SELOC W45 157:55

Green - W50

3.350km 60m

Pos Name Club Age Class Time
mp Clare Crocker DEE W50 93:38

Green - W55

3.350km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Inara Gipsle TVOC W55 42:22
2nd Jean Payne DEE W55 46:08
3rd Pauline Smithard DEE W55 49:35
4th Beryl Offley LOC W55 50:40
5th Kate Bryant MDOC W55 54:53
6th Susan Wilkes BKO W55 81:51
7th Anne Hurrell DEE W55 92:02

Green - W60

3.350km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Diana McClure LOC W60 61:38
2nd Gill Ross AIRE W60 78:52
3rd Margaret Murphy DEE W60 112:39

Green - W65

3.350km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sheila Hills DEE W65 121:13
mp Lesley Norton WRE W65  

Green - W70

3.350km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Hilary Simpson OD W70 71:52
2nd Frances Heron SELOC W70 107:56