...return to index

Blue - M14

4.375km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Matthew Fellbaum MDOC M14 50:12

Blue - M18

4.375km 80m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Chris Owens DEE M18 34:17

Blue - M21

4.375km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ian Farrell MDOC M21 43:48
2nd Edward Barnard DEE M21 48:41
3rd Chris Lee IND M21 59:32

Blue - M35

4.375km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Paul Watson MDOC M35 55:30

Blue - M45

4.375km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Roy McGregor SROC M45 59:01
2nd David Pal POW M45 66:53

Blue - M50

4.375km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Simon Crocker DEE M50 57:14
2nd Paul Shannon DEE M50 66:35
3rd Steve O'Sullivan IND M50 79:44
mp John McIntosh SELOC M50  

Blue - M55

4.375km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Mikhail Gryaznevich TVOC M55 37:28
2nd Ian Ditchfield MV M55 37:30
3rd Martyn Roome SROC M55 46:03
4th Rod Postlethwaite WRE M55 47:05
5th John Middler OD M55 51:30
6th Malcolm Irvine DEE M55 57:49
7th Matthew Cochrane MEROC M55 68:26
8th Colin Darlington ERYRI M55 84:08

Blue - M60

4.375km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Martin Wilson BKO M60 44:51
2nd John Britton MDOC M60 46:41
3rd Eifion Thomas DEE M60 47:01
4th Steve Brockbank DFOK M60 56:45
5th Stephen Round SELOC M60 60:47
6th Ian Gilliver MDOC M60 65:27
7th Colin Best SYO M60 65:39
8th John Pullin LOC M60 68:12
9th John Marjoram ERYRI M60 73:32
10th John Duffield CHIG M60 77:17
11th Alain Wilkes BKO M60 80:50
12th Fred Miller NATO M60 91:02

Blue - M65

4.375km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Julian Lailey SROC M65 69:59
2nd Peter Yoxall POTOC M65 77:12
3rd Steve Burge LOC M65 87:49

Blue - W16

4.375km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Carolyn Hindle MDOC W16 49:22
2nd Rebecca Humphreys MDOC W16 60:06

Blue - W21

4.375km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rose Hodkinson DEE W21 42:39
2nd Nicola Robertson SOS W21 48:55

Blue - W40

4.375km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sarah Bayliss ERYRI W40 51:35
mp Ruth Harris DEE W40 83:19

Blue - W45

4.375km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Elizabeth Jackson DEE W45 46:24
2nd Liz Phillips OD W45 54:29
3rd Susan Harding SROC W45 54:34
4th Maggie Hateley DEE W45 61:24
5th Caroline Gregson DEE W45 63:06
6th Catherine Hill DEE W45 68:48
7th Alexandra Watkins AIRE W45 70:49
mp Heather Fellbaum MDOC W45  

Blue - W50

4.375km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Judy Burge LOC W50 49:01
2nd Jackie Chapman LOC W50 53:56
3rd Jane Campbell DEE W50 67:33
4th Pat Moody DEE W50 70:24
5th Joy Irvine DEE W50 94:16
6th Pip Humphreys MDOC W50 95:24
7th Kathryn Willis PFO W50 97:10
mp Sally Gilliver MDOC W50 91:38
mp Jill Cochrane MEROC W50 122:47

Blue - W55

4.375km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Anne Darlington ERYRI W55 60:40

Blue - W65

4.375km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jean Rostron POTOC W65 82:25