Blue

Splits

5.550km

Pos Name Club Age Class Time
1st Dave Schorah DEE M21 34:30
2nd Warren Mason MDOC M45 42:04
3rd Matthew Vokes DEE M20 43:25
4th Chris Owens DEE M18 45:59
5th Sean Pickering DEE M16 50:13
6th Simon Coppock DEE M50 51:06
7th Noel Schorah DEE M50 51:16
8th Roger Carter IND M50 51:56
9th Michael Woods DEE M50 53:57
10th Philip Vokes DEE M16 55:05
11th Christopher Calow DEE M55 61:00
12th Pete Owens DEE M50 62:17
13th Martin Pickering DEE M45 64:45
14th Caroline Gregson DEE W45 66:44
15th Sian Calow DEE W50 73:30
16th Barry Searle   M45 73:34

Green

Splits

4.000km

Pos Name Club Age Class Time
1st Martin Green MDOC M55 41:33
2nd Paul Jones DEE M45 41:49
3rd Barry Chambers DEE M60 48:22
4th Michael Hood SELOC M50 48:34
5th Graham Sutton DEE M55 49:18
6th Mike Vokes DEE M45 50:49
7th Rick Hughes DEE M55 52:59
8th Nick Stafford DEE M40 53:07
9th William Stead DEE M50 53:32
10th Tim Williams IND M45 55:05
11th Tim Palmer DEE M45 56:24
12th Terry Harper DEE M70 56:59
13th David Dann MDOC M55 58:54
14th Rik Griffin MDOC M35 61:12
15th Barry May DEE M70 63:32
16th Andrew Nielsen IND M45 64:53
17th John Sherwood DEE M65 66:19
18th Barry Barnes DEE M65 69:58
19th Paul Nicholson DEE M55 72:13
20th Joy Irvine DEE W50 75:23
21st Elaine Sutton DEE W40 79:32
22nd Robert Verity DEE M65 80:50
23rd Martin Booth IND M40 86:32
mp Mathew Kemp DEE M18 45:57
mp John Padget DEE M65 52:42
mp Bob Elmes DEE M65 65:03

Light Green

Splits

3.375km

Pos Name Club Age Class Time
1st Kirsty Seddon IND W21 52:14
2nd Daniel Weaver DEE M12 57:44
3rd Geoff Woolfenden DEE M55 60:26
4th Neil Laidlaw MDOC M50 64:08
5th Helen Elmes DEE W18 71:43
6th Beatrix Calow DEE W18 71:46
7th James Smith DEE M60 93:30
mp Barbara Verity DEE W60 72:27
mp Margaret Murphy DEE W60 79:42

Orange

Splits

2.825km

Pos Name Club Age Class Time
1st Rich Johnston IND M45 28:51
2nd Hahhah Kemp DEE W14 32:47
3rd Sue Booth IND W40 33:33
4th Carmel Burke IND W40 37:10
5th Sue Kemp DEE W45 43:51
6th Rebecca Knowles IND W21 45:39
7th Roger Green DEE M75 52:57
8th Jon Wooler IND M50 53:47
9th Mark Wright IND M45 56:56
10th Emma Weaver/Ella Gibbs DEE W10 58:13
11th Lorna & Bryn Gibbs IND M10 58:29
12th Julia Massey IND W45 65:05

Yellow

Splits

2.475km

Pos Name Club Age Class Time
1st James Wright BARNSTON CUBS M10 25:36
2nd Hannah Ravenswater IND W15 30:05
3rd Jack Bellis BARNSTON CUBS M12 30:41
4th John/Jason Barraclough IND M10 31:00
5th Ruth/Diane Barraclough IND W12 31:44
6th Jamie Morris   M10 43:06
7th Will Szabo BARNSTON CUBS M12 52:57
8th Noah Szabo BARNSTON CUBS M10 54:38
9th Will Laverick BARNSTON CUBS M10 55:53
10th Steven McCoy BARNSTON CUBS M10 55:54
11th= Michael Newton BARNSTON CUBS M10 56:38
11th= Joe Wallis BARNSTON CUBS M1 56:38
13th Tom Crutchley BARNSTON CUBS M10 56:42
14th Daniel Wynne BARNSTON CUBS M10 58:05
15th Ewan Bassett Green BARNSTON CUBS M10 59:52
16th Ollie Davis Wilson IND M10 60:05
mp Cameron Tomlinson BARNSTON CUBS M10 68:25
mp Jack Darlington BARNSTON CUBS M10 68:25
mp Tom Smith BARNSTON CUBS M10 68:25