...return to index

Blue

Splits

5.425km 250m

Pos Name Club Age Class Time
1st Chris Smithard DEE M21 40:59
2nd Olly Williams DEE M16 49:48
3rd Ciaran Allen ERYRI M18 50:38
4th Anwen Darlington ERYRI W21 53:57
5th Mike Smithard DEE M60 58:00
6th Malcolm Irvine DEE M55 63:03
7th Simon Coppock DEE M50 64:25
8th Pete Owens DEE M50 65:55
9th Niall Allen ERYRI M16 69:09
10th Elizabeth Hughes DEE W21 71:25
11th Huw Lewis DEE M50 75:08
12th Noel Schorah DEE M50 77:10
13th John Ellis ERYRI M45 78:39
14th Norman Hall DEE M60 81:01
15th Martin Smith   M55 84:47
16th Andrew Payne DEE M60 86:26

Green

Splits

3.725km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1st Eifion Thomas DEE M60 48:58
2nd Martin Green MDOC M55 49:26
3rd Chris Wilcox DEE M55 50:48
4th David Spoonley WHO M40 53:43
5th Zoe Smithard DEE W20 57:34
6th Richard Hughes DEE M55 59:45
7th Anne Darlington ERYRI W55 59:57
8th Andrew Tarr DEE M70 63:51
9th Eleanor Owens DEE W20 67:06
10th Barbara Majumdar DEE W60 68:19
11th Anthony Brockway DEE M50 68:40
12th Bob Elmes DEE M65 69:05
13th William Stead DEE M50 70:29
14th Pat Moody DEE W50 71:25
15th Peter Hills DEE M65 74:28
16th Peter Yoxall POTOC M65 82:31
17th Pauline Smithard DEE W55 82:34
18th Barry May DEE M70 82:36
19th Colin Darlington ERYRI M55 84:39
20th Pete Woodall DEE M50 85:21
21st Peter Edwards DEE M75 85:57
22nd Jean Rostron POTOC W65 88:05
23rd Andrew Nielson IND M45 89:26
24th Kim Norman IND W35 99:50
dnf Terry Harper DEE M70  
dnf Margaret Murphy DEE W60  
mp Philip Hay DEE M40 56:15
mp Joy Irvine DEE W50 92:37

Light Green

Splits

3.050km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jane Campbell DEE W50 45:25
2nd Niel Laidlaw MDOC M50 59:20
3rd Ritz Ritzema DEE M65 60:31
4th Brian Spoonley DEE M75 60:59
5th Jane Scott IND W45 62:05
6th James Smith DEE M60 66:22
7th Geoff Woolfenden DEE M55 69:05
8th Pat Spoonley DEE W75 72:39
9th Carol Tarr DEE W70 73:42
10th Sue Hill IND W50 90:01
11th Sheila Hills DEE W65 97:04

Orange

Splits

2.525km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Daniel Weaver DEE M12 25:01
2nd Kitty Jones DEE W16 36:03
3rd Ian Williams DEE M45 45:04
4th John Coats IND M45 57:56
5th Nina Jones DEE W12 58:37
6th Catriona Fleming DEE W40 58:50
7th Isobel Houston IND W13 106:02

Yellow

Splits

1.975km 65m

Pos Name Club Age Class Time
1st Maria Nielsen-Scott IND W12 37:42
2nd Helen Nielsen-Scott IND W10 37:48
3rd Emma Weaver DEE W10 37:56
4th Marcus Sinclair IND M12 37:57
5th Kirsten Woodall DEE W12 42:59
6th Rebecca Hay DEE W10 46:07
7th Lucy Hay DEE W10 47:19
mp Finlay Houston IND M10 44:53