...return to index

Phantasmic Blue

Splits

3.525km 250m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
n/c Phil Phantom BOPH M350 0:25 0:02
1st Michael Beasant DEE M18 35:14 1:42
2nd Olly Williams DEE M16 35:37 1:02
3rd Chris Owens DEE M18 36:02 1:45
4th Liam Corner MDOC M40 36:45 2:45
5th Jon Hateley DEE M45 36:46 2:51
6th Alex McCann MDOC M16 37:50 2:34
7th Steve Dempsey MDOC M45 41:47 1:20
8th Mike Smithard DEE M60 41:52 1:46
9th David McCann MDOC M45 47:31 3:12
10th Pete Owens DEE M50 54:21 3:38
11th Dan Riley MDOC M35 59:52 2:11
12th Peter Potter DEE M55 70:16 3:21
13th Denis Murphy DEE M65 74:29 3:37
mp Stephen Lang MDOC M40 43:47 1:32
mp Andy Campbell DEE M50 48:43  
mp Darren Baker DEE M40 56:25 10:36
mp Ian Farrell MDOC M21 61:21 3:18
mp Maggie Hateley DEE W45 67:00  
mp Catherine Hill DEE W45 80:52 3:23

Phantasmic Green

Splits

2.525km 130m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st John Padget DEE M65 44:50 1:39
2nd Sara Campbell DEE W45 46:02 2:00
3rd Robert Verity DEE M65 46:21 1:41
4th Alan Ogden MDOC M50 48:03 1:56
5th Simon Crocker DEE M50 48:34 2:15
6th Ian Watson MDOC M60 55:14 1:39
7th Peter Hills DEE M65 57:26 2:13
8th Trevor Roberts MDOC M60 59:08 2:06
9th Pauline Smithard DEE W55 64:23 2:47
10th Bob Elmes DEE M65 64:40 2:34
11th Jean Payne DEE W55 70:30 2:51
12th Chris Browning DEE M50 75:05 3:19
dnf Marie Roberts MDOC W50   2:13
mp Martin Green MDOC M55 42:26 1:30
mp Andrew Gregory MDOC M75 44:29 2:19
mp Nathan Townshend DEE M55 50:38 2:21
mp Pat Moody DEE W50 52:03 1:53
mp David Mawdsley MDOC M70 53:20 1:46
mp Christopher Calow DEE M55 56:28 2:11
mp Michelle Riley MDOC W21 60:54 2:35
mp Lancaster and Pearson DEE M16 61:32 3:05
mp Michael Round DEE M55 63:53 2:04
mp Tom Entwistle DEE M16 65:54 2:39
mp Elaine Sutton DEE W40 67:08 2:09
mp Ian Weaver DEE M45 73:24 2:39
mp Margaret Murphy DEE W60 76:41 9:14

Phantasmic Light Green

Splits

2.350km 150m

Pos Name Club Age Class Time
1st Clive Giddis DEE M45 24:29
2nd John Kewley MDOC M45 25:16
3rd Peter Ross MDOC M60 39:18
4th Hannah Hateley DEE W12 40:15
5th Jillyan Dobby MDOC W60 42:11
6th Clare Crocker DEE W50 44:50
7th Daniel Weaver DEE M12 48:42
8th Ian Gilliver MDOC M60 49:16
9th Evelyn Elmes DEE W14 51:21
10th Joe Reskelly DEE M16 51:53
11th Geoff Woolfenden DEE M55 58:29
12th James Smith DEE M60 59:00
13th Sue Birkinshaw MDOC W70 64:06
14th Richard Gibbs MDOC M60 73:43
15th Anne Hurrell DEE W55 85:13
dnf Ruth Townshend POTOC W18  
dnf Jan Ellis MDOC W60  
mp Emily Davies DEE W12 32:30
mp Julie Brook MDOC W60 46:36
mp Barbara Majumdar DEE W60 47:46
mp Anton Petho MDOC M16 47:54
mp Barbara Verity DEE W60 61:53
mp Chris Hallows DEE M70 78:20

Phantasmic Yellow

Splits

1.025km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Stephen Lang MDOC M40 10:51
2nd Simon Mawdsley MDOC M40 12:56
3rd Isabel Hill DEE W10 15:43
4th Ben Dempsey MDOC M10 18:23
5th James Ormrod DEE M12 19:22
6th Jason Barrowclough DEE M10 21:11
7th Tom Houston DEE M10 21:32
8th Margaret Gregory MDOC W70 27:05
9th Emily Davies DEE W12 29:05
10th Matthew Hurst DEE M14 30:18
11th Emily Browning DEE W8 32:49
12th Alex Robinson DEE M14 33:50
13th coles and Cope DEE M14 43:12
mp Andrew Giddis DEE M14 14:42
mp Emma Giddis DEE W12 32:26