BLUE

Splits

5.075km 175m

Pos Name Club Age Class Time
1 Olly Williams DEE M16 43:43
2 Michael Beasant DEE M18 45:42
3 Noel Schorah DEE M50 50:07
4 Mike Smithard DEE M60 52:34
5 Paul Chavasse DEE M45 52:42
6 Pete Owens DEE M50 53:19
7 Nigel Beasant DEE M50 53:51
8 Sophie Horrocks PFO W18 57:04
8= Alice Fellbaum MDOC W18 57:04
10 Paul Shannon DEE M50 58:11
11 Steve Wilson PFO M35 58:21
12 Malcolm Irvine DEE M55 58:48
13 Christopher Calow DEE M55 59:36
14 Simon Coppock DEE M50 60:02
15 Elizabeth Jackson DEE W45 63:47
16 Norman Hall DEE M60 65:54
17 Chris Rostron MDOC M60 65:57
18 Ian Watson MDOC M60 69:17
19 Ian Farrell MDOC M21 69:18
20 Michael Woods DEE M50 76:49
21 martin smith   M55 78:32
22 Andrew Baker DEE M40 81:57
23 Sian Calow DEE W50 86:41
24 Maggie Hateley DEE W45 90:42
25 Barbara Majumdar DEE W60 100:36
mp John Robinson WCH M60 71:15

GREEN

Splits

3.850km 95m

Pos Name Club Age Class Time
1 Paul Jones DEE M45 41:25
2 Stephen Horrocks PFO M20 46:55
3 Richard Hughes DEE M55 50:41
4 Martin Green MDOC M55 51:13
5 Ian Weaver DEE M45 54:08
6 Graham Sutton DEE M55 54:43
7 Denis Murphy DEE M65 56:54
8 John Padget DEE M65 57:08
9 Graham Horrocks PFO M50 58:35
10 David Dann MDOC M55 60:00
11 Tim Williams IND M45 60:12
12 Paul Clifford MDOC M45 60:34
13 Bob Elmes DEE M65 60:37
14 David Mawdsley MDOC M70 60:58
15 Ruth Beresford MDOC W21 61:59
16 Peter Edwards DEE M75 63:04
17 John Sherwood DEE M65 63:26
18 Terry Harper DEE M70 64:30
19 Sarah Dawson DEE W21 65:23
20 John Evans DEE M70 65:36
21 Stephen Beresford MDOC M60 65:53
22 Ian Gilmartin DEE M50 66:27
23 Michael Round DEE M55 67:46
24 Chris Browning DEE M50 67:58
25 Andrew Nielsen IND M45 70:11
26 Robert Verity DEE M65 71:56
27 John Williams POW M65 74:47
28 Richard Blake MDOC M60 74:52
29 Jan Ellis MDOC W60 75:06
30 Alan Mullock DEE M65 77:10
31 Barry Barnes DEE M65 79:21
32 Julie Brook MDOC W60 81:30
33 Alan Heron SELOC M75 81:35
34 William Stead DEE M50 82:45
35 Pauline Smithard DEE W55 83:45
36 Joy Irvine DEE W50 86:33
37 Anne Hurrell DEE W55 91:57
38 Peter Ross MDOC M60 92:39
dnf Clare Crocker DEE W50  
mp Jillyan Dobby MDOC W60 58:38
mp Barry May DEE M70 75:42
dns Pete Woodall DEE M50 1171:43

LIGHT GREEN

Splits

2.600km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1 Clive Giddis DEE M45 27:29
2 Lachlan Chavasse DEE M12 31:43
3 Jonathan Capener IND M40 35:01
4 Simon Wildgoose IND M40 36:04
n/c Hannah Hateley DEE W12 43:46
5 Richard Johnston IND M65 44:21
6 Martin Booth IND M45 45:39
7 Helen Elmes DEE W18 47:33
8 Hannah Irvine DEE W18 48:29
9 Bob Roach DEE M65 52:45
9= Susan Sherwood DEE W60 52:45
11 Geoff Woolfenden DEE M55 54:01
12 Neil Laidlaw MDOC M50 58:33
13 Sonia Chavasse DEE W50 63:01
14 Jennifer Beasant DEE W50 66:27
15 Suzy Crossland IND W21 80:25
dnf Susan Findlay-Robinson WCH W55  
mp Robin Tilston DEE M70 73:18
mp Sue Hill IND W50 100:04

ORANGE

Splits

2.600km 65m

Pos Name Club Age Class Time
1 Hannah Hateley DEE W12 25:05
2 Daniel Weaver DEE M12 26:15
3 Hannah Kemp DEE W14 27:15
4 John Coats IND M45 30:39
5 Ian Williams DEE M45 32:05
6 Sam Baldwin IND M12 39:16
7 Carmel Burke IND W40 43:41
8 James Smith DEE M60 44:11
9 Sue Booth IND W40 56:29
10 Maggie Nixon IND W45 57:21
11 Sue Sinclair DEE W65 64:27
mp Roger Green DEE M75 41:42
mp Catriona Fleming DEE W40 67:07

YELLOW

Splits

1.950km 25m

Pos Name Club Age Class Time
1 Jac Goodall DEE M10 14:19
2 Thomas Wilson DEE M10 15:45
3 Bugg IND M10 16:40
4 Andrew Giddis DEE M14 17:40
5 Katie Wilson DEE W10 18:34
6 Warburton IND M10 19:15
7 Dorsett IND M10 20:20
8 Heald IND M10 22:10
9 Emma Weaver DEE W8 22:58
10 Deakin IND M10 23:25
11 Lavin IND M10 24:21
12 Emma Giddis DEE W12 25:09
13 Roberts IND M10 28:17
14 Morley IND M10 29:21
15 Jowett IND M10 30:49
16 Georgina Sorensen DEE W10 31:02
17 Bethan Roberts IND W7 34:18
mp Frankie Lavin DEE M10 19:35
mp Dorset IND M10 31:40
mp Seona Dalgarno IND W13 43:51