Blue

Splits

5.775km

Pos Name Club Age Class Time
1 Thomas Fellbaum MDOC M20 42:46
2 Chris Smithard DEE M21 43:47
3 Jon Hateley DEE M45 46:13
4 Daniel Parker BL M45 46:50
5 Stephen Lang MDOC M40 46:51
6 Chris Owens DEE M18 47:14
7 Michael Beasant DEE M18 50:35
8 Andrew Sherwood IND M21 50:45
9 Tim Martland MDOC M45 54:52
10 Lee Scott SYO M45 55:11
11 Simon Coppock DEE M50 56:50
12 Alex McCann MDOC M16 57:27
13 Richard Hill DEE M45 57:35
14 Pete Owens DEE M50 57:48
14= Noel Schorah DEE M50 57:48
16 Elizabeth Jackson DEE W45 57:49
17 Mike Smithard DEE M60 57:55
18 David Hargreaves SROC M60 58:56
19 Nigel Beasant DEE M50 59:34
20 Alice Fellbaum MDOC W18 59:42
21 Heather Fellbaum MDOC W45 59:48
22 Kath Broatch ERYRI W45 60:47
23 Dave Broatch ERYRI M50 62:17
24 Alan Ogden MDOC M50 63:25
25 Kevan Latham SELOC M55 65:15
26 Huw Lewis DEE M50 65:20
27 Sean Pickering DEE M16 65:29
28 Eddie Speak MDOC M55 66:33
29 Peter Bream MDOC M45 68:15
30 Peter Ross MDOC M60 68:28
31 John Kewley MDOC M45 69:03
32 Norman Hall DEE M60 69:59
32= Ian Farrell MDOC M21 69:59
34 Catherine Hill DEE W45 70:35
35 Peter Potter DEE M55 73:35
36 Jim Cooke POTOC M45 73:45
37 Paul Shannon DEE M50 76:25
38 Maggie Hateley DEE W45 77:26
39 Jane McCann MDOC W45 77:46
40 Barry Searle   M45 78:42
41 Caroline Gregson DEE W45 79:20
42 Stephen Fellbaum MDOC M50 81:59
43 Peter Lancaster   M50 93:10
44 David Garner   M45 97:30
45 Paul Kutarski DEE M55 99:43
mp Olly Williams DEE M16 16:24

Green

Splits

3.925km

Pos Name Club Age Class Time
1 Paul Jones DEE M45 40:34
2 Martin Green MDOC M55 40:35
3 Philip Vokes DEE M16 42:28
4 Eifion Thomas DEE M60 42:40
5 Ian Weaver DEE M45 43:22
6 Paul Smith DVO M40 44:28
7 Terry Harper DEE M70 45:25
8 Zoe Smithard DEE W20 45:37
9 Paul Clifford MDOC M45 46:59
10 Robert Verity DEE M65 48:24
11 John Padget DEE M65 49:07
12 Pat Moody DEE W50 50:13
13 Denis Murphy DEE M65 51:04
14 Pete Woodall DEE M50 51:31
15 Sarah Dawson DEE W21 52:38
16 Matthew Kemp DEE M18 52:52
17 John Collins DEE M45 53:01
18 William Stead DEE M50 53:14
19 Graham Horrocks PFO M50 53:29
20 Joe Sparkman DEE M21 53:39
21 Michael Hood SELOC M50 53:56
22 Paul Nicholson DEE M55 54:06
23 Andrew Tomkinson SELOC M40 54:38
24 Marie Roberts MDOC W50 54:41
25 Michael Round DEE M55 56:11
26 Trevor Roberts MDOC M60 56:35
27 Elaine Sutton DEE W40 57:42
28 Andrew Nielsen   M45 58:48
29 Richard Hughes DEE M55 59:22
30 Bob Elmes DEE M65 61:18
31 Stephen Beresford MDOC M60 62:03
32 Tim Murphy DEE M55 62:42
33 John Williams POW M65 64:52
34 Peter Edwards DEE M75 66:32
35 Barry May DEE M70 66:33
35= Ian Gilmartin DEE M50 66:33
37 Mike Vokes DEE M45 67:45
38 Roger Sparkman DEE M60 69:28
39 Julie Brook MDOC W60 69:54
40 Peter Hills DEE M65 70:33
41 Chris Browning DEE M50 70:37
42 Clare Crocker DEE W50 70:54
43 David Tomkinson SELOC M65 73:30
44 Kath Speak MDOC W50 75:17
45 Margaret Murphy DEE W60 76:40
46 Sue Birkinshaw MDOC W70 81:18
47 Anne Hurrell DEE W55 82:35
mp Jillyan Dobby MDOC W60 52:14
mp Andrew Williams DEE M60 61:24

Light Green

Splits

3.175km

Pos Name Club Age Class Time
n/c Hannah Hateley DEE W12 38:24
n/c Daniel Weaver DEE M12 38:24
1 David Dann MDOC M55 40:34
2 Ritz Ritzema DEE M70 42:52
3 Alan Mullock DEE M65 44:39
4 Helen Elmes DEE W18 46:00
5 Rachel Farnworth DEE W40 49:06
6 Evelyn Elmes DEE W14 49:22
7 Jenny Palmer DEE W40 52:58
8 Tim Williams   M45 53:46
9 Bob Roach DEE M65 58:00
10 Sam Baldwin SANDBACH M12 58:19
11 Michael Purcell DEE M65 66:45
12 Gill Smith   W55 67:25
13 Neil Laidlaw MDOC M50 67:45
13= Geof Woolfenden DEE M50 67:45
15 Emma Johnston WCOC W40 68:52
16 Pauline Ziman DEE W45 72:54
17 Rosie Martland MDOC W14 80:44
18 Sue Hill   W50 87:55
dnf Mark Wright   M40  
dnf Stephen Hurrell DEE M55  
dnf Lorraine Jackson DVO W45  
mp Rich Johnson   M65 53:29
dns Sue Sinclair DEE W65 1177:14

Orange

Splits

2.800km

Pos Name Club Age Class Time
1 Daniel Weaver DEE M12 25:14
2 Hannah Hateley DEE W12 25:42
3 Ian Williams DEE M45 26:11
4 Hannah Kemp DEE W14 29:17
5 John Coats   M45 36:20
6 Catriona Fleming DEE W40 36:43
7 NINA JONES DEE W12 40:29
8 Catriona Schorah DEE W50 40:48
9 Ben Martland MDOC M12 43:53
10 Carmel Burke   W40 44:42
11 Gemma Manley   W18 46:22
12 James Smith DEE M60 47:50
13 Richard Gibbs MDOC M60 48:23
14 Helen Gibbs   W21 49:05
15 rICHARD BROSTER + 1   M35 49:18
16 Jennifer Gibbs MDOC W60 49:35
17 Sue Kemp DEE W45 50:59
18 Tom Houston   M9 57:23
19 Dora Deaville   W55 58:57
20 Amy Wild   W8 59:03
21 Leo Hodgkins   M21 59:29
22 Dawn Cheek   W40 65:14
dnf Sandra Woodall DEE W45  

Yellow

Splits

2.100km

Pos Name Club Age Class Time
1 Sue Booth   W40 19:05
2 Sophie Woodall DEE W14 22:41
3 Kirstin Woodall DEE W12 24:33
4 James Clayton   M5 25:13
5 Katie Wilson DEE W8 26:08
6 Thomas Clayton   M7 26:11
7 SASKIA JONES DEE W10 27:28
8 Jac Goodall DEE M10 27:54
9 Hannah Ravenswater IND W16 31:00
10 Shirley Jones   W45 31:28
11 Emma Weaver DEE W8 31:31
12 Georgina Sorensen   W10 40:53
13 Seona Dalgarno   W12 43:28
14 Conall Dalgarno   M6 44:04
15 Bethan Roberts   W7 48:58