...return to index

Short Green - M35

3.800km 65m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 474 David Stanhope IND M35 54:45

Short Green - M50

3.800km 65m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 80 Pete Woodall DEE M50 45:05
2 351 Steve Nicholls MDOC M50 68:51

Short Green - M60

3.800km 65m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 144 Richard Towler LOC M60 37:02
2 121 Russ Fauset HOC M60 45:45
3 176 Stephen Nightingale HOC M60 51:11
4 139 Stephen Beresford MDOC M60 52:58
5 122 Dennis Mews HOC M60 53:52
6 484 Rick Roberts HOC M60 71:19

Short Green - M65

3.800km 65m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 66 Austin Farr POTOC M65 48:42
2 475 Michael Purcell DEE M65 54:28
3 151 John Sherwood DEE M65 58:49
4 91 Bob Roach DEE M65 60:42
5 469 Alan Heppenstall LOC M65 67:57

Short Green - M70

3.800km 65m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 502 John Woodall NOC M70 65:16
2 259 Peter Howlett LOC M70 65:44

Short Green - M75

3.800km 65m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 4 Peter Knott SROC M75 51:15
2 377 Alan Heron SELOC M75 81:29

Short Green - W18

3.800km 65m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 25 Hannah Irvine DEE W18 67:30

Short Green - W45

3.800km 65m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 488 Rachel Morris ERYRI W45 49:54
2 300 Janette Proud MDOC W45 70:57
3 260 Caroline Barcham SELOC W45 72:49
4 439 Jane Jefferson IND W45 155:59

Short Green - W50

3.800km 65m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 316 Karen Farley LOC W50 54:48
2 390 Sonia Chavasse DEE W50 68:25
3 132 Megan Owens DEE W50 69:48

Short Green - W60

3.800km 65m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 363 Margaret Buckley LOC W60 102:58

Short Green - W65

3.800km 65m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 376 Judy Douglas POTOC W65 59:03
2 72 Shirley Moss BL W65 62:27
3 67 Barbara Farr POTOC W65 63:08
4 301 Jen Gale DVO W65 67:00
mp 86 Lesley Norton WRE W65 96:48

Short Green - W70

3.800km 65m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 328 Penny Hemsted HOC W70 65:36
2 103 Sue Birkinshaw MDOC W70 67:41
3 378 Frances Heron SELOC W70 72:54
4 379 Joan Arnold SELOC W70 82:51