...return to index

Short Brown - M18

8.275km 170m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 48 Michael Beasant DEE M18 58:16
2 21 Carl Edmonds LOC M18 63:09
3 267 John Ockenden SROC M18 67:41
4 64 Matthew Penellum LOC M18 69:15
5 277 William Humphreys MDOC M18 78:52
6 367 Tom Horton MDOC M18 102:47

Short Brown - M20

8.275km 170m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 236 Thomas Fellbaum MDOC M20 58:22

Short Brown - M21

8.275km 170m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 478 Stephan Harris PFO M21 83:50
2 168 David Bolton MEROC M21 86:28
3 228 Joe Sparkman DEE M21 93:34
4 60 Thomas Lewis WRE M21 99:16

Short Brown - M40

8.275km 170m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 396 Darren Baker DEE M40 83:12

Short Brown - M45

8.275km 170m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 109 Jon Hateley DEE M45 58:30
2 414 Simon Martland SPOOK M45 58:56
3 416 Steve Dempsey MDOC M45 59:08
4 518 Mark Seddon SELOC M45 61:30
5 244 David McCann MDOC M45 68:44
6 341 Clive Richardson WRE M45 70:05
7 255 Tony Callow WRE M45 72:27
8 231 Timothy Martland MDOC M45 73:23
9 279 Iain Bell DEE M45 74:43
10 40 Lee Scott SYO M45 79:01
11 516 Andrew Allen ERYRI M45 79:42
12 14 Martin Skinner WCOC M45 80:22
13 307 Trevor Hindle MDOC M45 80:56
14 129 Karl Kingsman HOC M45 95:30
15 31 David Pal POW M45 100:11
16 503 John Ellis ERYRI M45 102:10
17 459 Ray and Vicky McGarry IND M45 154:51

Short Brown - M50

8.275km 170m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 46 Nigel Beasant DEE M50 66:24
2 401 Steve McLean MEROC M50 67:52
3 113 Andrew Quickfall SROC M50 71:14
4 504 Dave Broatch ERYRI M50 73:48
5 154 Mike Greenwood GRAMP M50 75:12
6 148 Andrew Clough WRE M50 76:34
7 248 Andy Thornton MDOC M50 77:08
8 33 Andy Campbell DEE M50 77:48
9 133 Pete Owens DEE M50 82:57
10 27 Nick Campbell DEE M50 83:28
11 275 Ray Humphreys MDOC M50 84:22
12 41 David Thomas WCH M50 86:30
13 162 Peter Carter NOC M50 86:31
14 495 Tim Mallon MDOC M50 86:40
15 457 John Williamson MDOC M50 90:21
16 287 Neil Murphy DEE M50 90:22
17 299 Simon Proud MDOC M50 91:54
18 235 Stephen Fellbaum MDOC M50 92:18
19 410 John Evans MDOC M50 99:18

Short Brown - M55

8.275km 170m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 433 Paul Kutarski DEE M55 124:10

Short Brown - M60

8.275km 170m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 232 David Hargreaves SROC M60 84:23

Short Brown - M65

8.275km 170m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 32 Julian Lailey SROC M65 72:04

Short Brown - W18

8.275km 170m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 271 Katrin Harding SROC W18 68:54

Short Brown - W21

8.275km 170m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 270 Heather Gardner SROC W21 64:18
2 451 Elizabeth Hughes DEE W21 94:09

Short Brown - W45

8.275km 170m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 34 Sara Campbell DEE W45 73:49
2 501 Kath Broatch ERYRI W45 76:43