...return to index

Short Blue - M20

5.250km 110m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 166 Nicholas Nilsen MEROC M20 61:00

Short Blue - M35

5.250km 110m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 7 Ricardo Fernandes WCH M35 75:11

Short Blue - M40

5.250km 110m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 337 Chris O'Donnell DVO M40 68:16

Short Blue - M45

5.250km 110m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 464 Nigel Owens SYO M45 57:52
2 147 Paul Jones DEE M45 58:07
3 17 Martin Pickering DEE M45 65:49
4 175 Mark Jones BARRO M45 67:51
5 422 Phil Hancox WRE M45 83:41
6 480 Jonathan Dickinson MDOC M45 89:47
7 155 Roy McGregor SROC M45 92:20
mp 437 Nigel Rose IND M45 152:45

Short Blue - M50

5.250km 110m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 329 Roger Thomas WCOC M50 49:48
2 274 Stephen Bingham MDOC M50 57:23
3 412 Paul Wright PFO M50 76:14
4 283 Tony Mason MDOC M50 93:07
5 262 Ian Maden PFO M50 95:59

Short Blue - M55

5.250km 110m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 406 John Broadhead WRE M55 76:14

Short Blue - M60

5.250km 110m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 465 David Rose PFO M60 68:49
2 94 Dennis Keley WCH M60 72:35

Short Blue - M65

5.250km 110m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 302 Derek Gale DVO M65 63:05
2 57 Denis Murphy DEE M65 64:16
3 120 Robert Vickers HOC M65 66:04
4 358 Jeff Haycock WRE M65 67:59
5 288 Mike Ormerod SROC M65 68:37
6 357 Frank Major NN M65 69:08
7 71 Richard Moss BL M65 73:23
8 92 Chris Boycott WCH M65 73:42
9 96 Jim Mitchell PFO M65 74:23
10 325 Dave Fenwick WCOC M65 74:31
11 100 Bill Hyslop SROC M65 74:46
12 485 Bob Elmes DEE M65 75:10
13 5 Steve Burge LOC M65 77:46
14 140 Barry Barnes DEE M65 95:32
15 428 David Tomkinson SELOC M65 118:56
mp 454 Roy Linsell WRE M65  
mp 73 David Gosling IND M65 75:51
mp 93 Jim Knight WCH M65 76:22
mp 52 Alan Mullock DEE M65 77:57

Short Blue - W21

5.250km 110m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 515 Sara Andersson MDOC W21 87:34

Short Blue - W45

5.250km 110m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 13 Susan Skinner WCOC W45 50:57
2 389 Julia Simpson MDOC W45 66:55
3 88 Catherine Hill DEE W45 67:48
4 110 Maggie Hateley DEE W45 69:59
5 18 Caroline Gregson DEE W45 72:50
6 370 Rebecca Perring DVO W45 83:54
7 308 Hazel Hindle MDOC W45 86:38

Short Blue - W50

5.250km 110m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 28 Jane Campbell DEE W50 59:21
2 108 Jackie Chapman LOC W50 61:19
3 97 Helen Smethurst PFO W50 64:57
4 6 Judy Burge LOC W50 65:57
5 264 Sian Calow DEE W50 66:45
6 179 Pat Moody DEE W50 73:56
7 323 Wendy Olsen SELOC W50 80:22
8 24 Joy Irvine DEE W50 86:36
9 500 Jenny Mallon MDOC W50 97:01
10 400 Jacqueline Embrey HOC W50 117:12
11 435 Sue Tuerena WRE W50 127:15

Short Blue - W55

5.250km 110m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 12 Beryl Offley LOC W55 65:50
2 184 Jane Anthony SROC W55 68:53

Short Blue - W65

5.250km 110m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 227 Marian Denham POTOC W65 82:22