...return to index

Green - M16

4.700km 90m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 190 Ben Hewson LOC M16 52:43

Green - M45

4.700km 90m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 185 John Brewer SROC M45 52:59

Green - M50

4.700km 90m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 315 Graham Farley LOC M50 53:40
2 517 Rash Murphy SELOC M50 79:32
3 322 Les Davies SROC M50 84:06

Green - M55

4.700km 90m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 368 Martin Green MDOC M55 47:18
2 3 Alan Poxon MDOC M55 50:00
3 125 Les Smithard KFO M55 57:41
4 383 Tom Gray PFO M55 62:12
5 136 Tim Murphy DEE M55 65:46
6 167 Paul Bolton MEROC M55 68:26
7 55 Ranald Macdonald DVO M55 70:41
8 26 Michael Round DEE M55 75:36
9 497 Colin Darlington ERYRI M55 79:11
10 298 Marcus Eassom WRE M55 80:35
mp 348 Lester Evans HOC M55 62:10

Green - M60

4.700km 90m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 69 Bill Marlow POW M60 49:42
2 50 Roger Smith LOC M60 51:07
3 375 Stuart Swalwell DVO M60 55:25
4 317 Clive Atty SELOC M60 57:07
5 59 Richard Lewis WRE M60 57:34
6 254 Richard Blake MDOC M60 59:16
7 29 Martin Gibbons WRE M60 65:52

Green - M65

4.700km 90m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 339 Fred Ainsworth IND M65 66:05
2 149 Roy Stevenson SELOC M65 66:11
3 519 John Pigott POTOC M65 67:44
4 143 Geoffrey Millan MDOC M65 67:56

Green - M70

4.700km 90m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 311 Brian Morris WRE M70 44:44
2 356 Mike Callow WRE M70 50:45
3 289 Terry Harper DEE M70 51:50
4 161 Colin Spears HOC M70 53:08
5 106 John Evans DEE M70 54:38
6 182 Brian Looker SROC M70 61:04
7 479 David Mawdesley MDOC M70 63:42
8 42 Garry Langston WCH M70 70:14
9 313 Patrick Pay WRE M70 73:22
10 494 Mike Fairburn PFO M70 76:18
11 282 Martin Cranny DEE M70 80:45

Green - M75

4.700km 90m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 138 Peter Edwards DEE M75 52:33
2 127 Andrew Gregory MDOC M75 56:41

Green - W16

4.700km 90m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 369 Natalie Beadle LOC W16 42:57
2 209 Katie Wright LOC W16 43:44
3 174 Sarah Jones BARRO W16 44:33
4 278 Rebecca Humphreys MDOC W16 50:47
5 309 Carolyn Hindle MDOC W16 56:10
6 189 Meghan Hallett LOC W16 57:24
7 191 Collette McKenny LOC W16 57:26
8 425 Alice Rea WCOC W16 60:43

Green - W21

4.700km 90m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 481 Rebecca Broadhead WRE W21 58:38
2 346 Nicola Boon AIRE W21 59:19

Green - W35

4.700km 90m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 281 Lynda Fellows DEE W35 59:51

Green - W40

4.700km 90m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 75 Rachel Farnworth DEE W40 58:08
2 156 Juliet Bentley SROC W40 60:09
3 344 Rachel Turner LOC W40 65:23
4 359 Tracy Simms WRE W40 66:46
5 183 Claire Barnett MDOC W40 67:58
6 354 Debra Hoyle PFO W40 80:40

Green - W45

4.700km 90m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 257 Elizabeth Bales POTOC W45 52:04
2 374 Maria Roberts NOC W45 67:41
3 489 Lorraine Jackson DVO W45 75:21
4 404 Sue Allard DVO W45 95:33
5 285 Melody Thompson SELOC W45 99:24

Green - W50

4.700km 90m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 165 Anna Nilsen MEROC W50 55:35
2 63 Christine Collins WCH W50 62:02
3 10 Judith Filmore LOC W50 90:48
mp 276 Pip Humphreys MDOC W50  

Green - W55

4.700km 90m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 490 Anne Darlington ERYRI W55 51:08
2 102 Kate Bryant MDOC W55 53:53
3 37 Sue Roome SROC W55 56:10
4 188 Gill Browne LOC W55 58:26
5 56 Viv Macdonald DVO W55 66:08
6 163 Liz Davies Aire W55 67:14
7 115 Pauline Smithard DEE W55 73:17
8 142 Anne Hurrell DEE W55 73:52
9 424 Gwen Rea WCOC W55 77:14

Green - W60

4.700km 90m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 334 Liz Godfree DVO W60 49:42
2 35 Jillyan Dobby MDOC W60 56:59
3 126 Heather Smithard KFO W60 57:15
4 382 Helen Neild LOC W60 61:21
5 360 Lesley Brown HOC W60 63:19
6 261 Kath Etherden SELOC W60 63:41
7 54 Alison Doyle MDOC W60 92:53
8 117 Vivienne Pitcher DEE W60 95:46
9 51 Ann Smith LOC W60 101:56
mp 58 Margaret Murphy DEE W60 80:03