...return to index

Blue - M14

6.425km 115m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 449 Harrison McCartney OD M14 57:35

Blue - M16

6.425km 115m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 61 Olly Williams DEE M16 45:31
2 243 Christopher Nash SROC M16 46:47
3 39 Hamish Rogers OD M16 48:08
4 246 Alex McCann MDOC M16 48:14
5 352 Philip Vokes DEE M16 60:30
6 250 Alistair Thornton MDOC M16 61:20
7 265 Edward Calow DEE M16 61:34
8 496 Barney Broatch ERYRI M16 61:49
9 192 Malachy Buck LOC M16 62:29
10 417 John Dempsey MDOC M16 79:01

Blue - M18

6.425km 115m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 242 Matthew Nash SROC M18 56:17

Blue - M35

6.425km 115m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 471 Graham Padget IND M35 54:56
2 213 Paul Watson MDOC M35 91:49

Blue - M40

6.425km 115m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 74 Stephen Farnworth DEE M40 60:19
2 458 Andrew Tomkinson SELOC M40 101:40

Blue - M45

6.425km 115m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 318 Mark Jesson PFO M45 60:46
2 441 Jeremy Smith OD M45 108:33

Blue - M50

6.425km 115m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 164 Graham Nilsen MEROC M50 51:16
2 373 Keith Roberts NOC M50 67:55

Blue - M55

6.425km 115m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 20 Steve Ingleby DEE M55 47:47
2 62 Ray Collins WCH M55 51:01
3 23 Malcolm Irvine DEE M55 52:36
4 499 Jonathan Howell WCH M55 54:56
5 338 Phil Colville MDOC M55 55:34
6 9 Simon Filmore LOC M55 55:46
7 263 Christopher Calow DEE M55 58:19
8 345 Martyn Gill AIRE M55 60:54
9 85 Rod Postlethwaite WRE M55 62:46
10 366 Andrew White HOC M55 66:36
11 105 Peter Potter DEE M55 70:36
12 196 Selwyn Wright LOC M55 70:49
13 256 Dave Bales POTOC M55 71:54
14 45 Graham Sutton DEE M55 85:02
15 498 David Dann MDOC M55 89:19

Blue - M60

6.425km 115m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 30 John Britton MDOC M60 49:19
2 114 Mike Smithard DEE M60 49:58
3 290 Paul Johnson BL M60 50:24
4 312 Geff Trewin HOC M60 56:50
5 135 John Robinson WCH M60 58:31
6 177 Barry Houghton HOC M60 59:41
7 335 Mike Godfree DVO M60 63:37
8 324 Norman Hall DEE M60 68:36
9 157 Peter Guillaume OD M60 69:34
10 104 Chris Rostron MDOC M60 73:32
11 333 Ian Watson MDOC M60 73:47
12 251 Barry Chambers DEE M60 74:18
12= 280 Barry McGowan HOC M60 74:18
14 306 Andrew Williams DEE M60 75:00
15 361 Eric Brown HOC M60 75:08
16 381 Dave Neild LOC M60 75:48
17 186 Roger Sparkman DEE M60 77:33
18 53 Chris Kirkham MDOC M60 78:29
19 36 Ian Gilliver MDOC M60 78:56
20 146 John Marjoram ERYRI M60 79:58
21 402 Stephen Bramwell HOC M60 82:35
mp 407 Steve Buckley LOC M60 70:23

Blue - M65

6.425km 115m

Pos No. Name Club Age Class Time
mp 240 Robert Nash SROC M65 88:21

Blue - W18

6.425km 115m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 272 Zoe Harding SROC W18 50:19
2 173 Laura Jones BARRO W18 57:34
3 237 Alice Fellbaum MDOC W18 58:45

Blue - W20

6.425km 115m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 68 Alison Fryer LOC W20 65:32
2 172 Cerys Jones BARRO W20 70:30
3 340 Charlotte Rogers OD W20 75:59

Blue - W35

6.425km 115m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 253 Judith Havenhand SYO W35 56:57
2 394 Debbie John DEE W35 64:57
3 434 Eleanor Tillett IND W35 110:01

Blue - W40

6.425km 115m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 330 Lynne Thomas WCOC W40 63:31
2 79 Sarah Bayliss Eryri W40 71:50
3 397 Elaine Sutton DEE W40 82:17
4 118 Diane Jacks WRE W40 85:40

Blue - W45

6.425km 115m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 98 Elizabeth Jackson DEE W45 55:42
2 234 Heather Fellbaum MDOC W45 62:11
3 245 Jane McCann MDOC W45 72:09
4 124 Kerstin Mitchell HOC W45 75:50

Blue - W50

6.425km 115m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 241 Karen Nash SROC W50 53:54
2 249 Vicky Thornton MDOC W50 54:13
3 266 Mary Ockenden SROC W50 64:23

Blue - W55

6.425km 115m

Pos No. Name Club Age Class Time
1 347 Judith Evans HOC W55 75:00

Blue - W60

6.425km 115m

Pos No. Name Club Age Class Time
mp 291 Judy Johnson BL W60 86:09